Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

podłączenie dwóch wentylatorów 4pin i 3pin pod PWM

chłodzenie wentylatory 3pin 4pin pwm rozgałęźnik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ksiadz3d

ksiadz3d
  • Amator

• 26 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:34

Witam.mam pytanie,posiadam dwa wentylatory do coolera.jeden 4pin a drugi 3pin.posiadam na plycie jedno złącze 4pin a drugie 3pin, czy podłączająć je pod adapter/rozgałęziacz 4pin PWM pod złącze 4pin uzyskam na obydwóch PWM czy tylko na tym którym ma 4piny?

rozgałęziacz : http://allegro.pl/ge...3453334162.html

• 0

#2 sadura_1997

sadura_1997
  • Nowicjusz

• 23 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 00:54

Tak na oby dwóch wentylatorach uzyskasz PWM dzięki temu rozgałęziaczowi ale są tego pewne minusy albowiem musisz zobaczyć że wentylator od procesora i ten dodatkowy mają takie same parametry a czemu a chociaż dlatego że płyta główna dostosowuje obroty wentylatora CPU to potrzeb grzewczych i może być taki konflkt że ten drugi wentylator będzie chodził tak samo jak ten od CPU ale jak ktoś umie to ustawić w biosię to mozę ustawić na 2 różne wentylatory z możliwoscią kontrolowania :)

• 0

#3 drVanSteiner

drVanSteiner
  • Wlazł kotek na płotek...

• 1225 postów
  • Miejscowość:Kielce

Napisano 15 sierpień 2013 - 09:04

PWM to sposób regulacji obrotów (szczegóły znajdziesz np. w google). Do tego musi być odpowiednia MB i odpowiedni wentylator. I oczywiście potrzebne są 4 piny. Innymi słowy na 3 pinowym wentylatorze nie uzyskasz regulacji PWM.

Użytkownik drVanSteiner edytował ten post 15 sierpień 2013 - 09:10

• 0

Już nie gram w gry. Nie chce mi się :) Teraz jestem kinomaniakiem 8-)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chłodzenie, wentylatory, 3pin, 4pin, pwm, rozgałęźnik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych