Skocz do zawartości

synchronizacja pionowa na tv


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z synchronizacją pionową w grach na tv. Otóż jakiś czas temu postanowiłem podłączyć mojego pc (gtx 460) permanentnie do TV aby na nim grać, i tutaj pojawia się problem, ponieważ we wszystkich grach wyświetlanych na tv brak jest  synchronizacji pionowej, próbowałem ją oczywiście włączyć normalnie ale to nic nie pomogło, potem przeczytałem w internecie ,ze powinienem w ustawieniach wyświetlania 3d wymusić synchronizacje pionową i potrójne buforowanie... ale to tez nie pomogło.  TV przeważnie wyświetla obraz z odświeżeniem 60hz, im mniej ustawie odświeżenia tym błędów jest wiecej, nigdy nie miałem tego problemu na monitorze a on tez ma odświeżenie 60hz... już nie wiem co z tym zrobić.  Oczywiście zmiana rozdzielczości nie pomaga. Ktoś ma jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Co to za karta graficzna?

Co to za telewizor?

W jaki sposób łączysz kartę z telewizorem?

Na jakich sterownikach karty jesteś?

Sprawdzałeś, czy nie ma dedykowanych sterowników telewizora do pc?

Link to post
Share on other sites

Co to za karta graficzna?

Co to za telewizor?

W jaki sposób łączysz kartę z telewizorem?

Na jakich sterownikach karty jesteś?

Sprawdzałeś, czy nie ma dedykowanych sterowników telewizora do pc?

 asus gtx 460 sterownik 9.18.13.697

 Samsung OLED na najnowszym sofcie (dla niego) obraz i dźwięk idzie przez amplituner denon

 

pc ---> kabel hdmi --> amplituner --> hdmi --> tv

 

Nie ma dedykowanych sterowników tv do PC

Edytowane przez auranoir
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kolego - wiemy co to jest. Nie zawsze jednak przy wyłączonej tej synchronizacji występują błędy wyświetlanego obrazu a Ty nie napisałeś, czy one u Ciebie są, mamy zgadywać? Jest na to pół na pół że są bądź że ich nie ma :wariat:

Przy wyłączonej często na raz można zauważyć fragmenty dwóch lub więcej klatek obrazu na raz (bardzo dobrze to widać jak masz ponad 60fps i bardzo szybko np. obracasz postacią lub przewijasz obraz i nie masz włączonego motion blura. Masz coś takiego?

Synchronizację pionową włączamy/wyłączamy w sterowniku karty graficznej (nVidia Control Panel) lub bezpośrednio w opcjach konkretnej gry.

 

 

przeczytałem w internecie ,ze powinienem w ustawieniach wyświetlania 3d wymusić synchronizacje pionową i potrójne buforowanie... ale to tez nie pomogło.

Próbowałeś na innych sterownikach karty graficznej?

Link to post
Share on other sites

Kolego w przypadku połączenia HDMI nie ma możliwości sterowania częstotliwością odświeżania tak jak to było przy starych monitorach(typu 50, 60, 75, 85, 100HZ). Jest to połączenie cyfrowe i nie ma takiej opcji. Zawsze w przypadku HDMI-PC(HDMI) jest 60Hz. Można próbować ustawiać w opcjach sterownika grafiki(tylko po co i można uszkodzić TV). Funkcja V-Sync dotyczy gier i służy do synchronizacji liczy wyświetlanych klatek z odświeżaniem monitora.  W przypadku połączeń cyfrowych jest to zbędne. W twoim przypadku również.  V-Sync mocno ogranicza płynność gier. Jeśli chcesz grać na TV. To graj zawsze w trybie jednego ekranu tylko TV. Dwóch ekranów(Klonowania) twoja grafika nie pociągnie(nie w nowych grach).  Włącz w opcjach TV tryb gry. Bo inaczej będzie za duże opóźnienie(elektronika TV), żeby grać, tv wyłączy wtedy wszystkie wspomagacze obrazu, bo do gier nie są Ci potrzebne.     

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Przejrzałem temat i usunąłem bzdurny post. Chciałbym też pomóc, ale autorze, podajesz za mało informacji i nie do końca rozumiem Twój problem.

 

Twoja karta wydala i stosujesz takie ustawienia w grach, żeby na ekran TV wypluwane było STAŁE 60 fps tak ? I wtedy pojawia się problem ?

Link to post
Share on other sites

@Up.

 

Ktoś pięknie wywalił mój post. Ładnie to tak. Nie ma nikt pomysłu. To najlepiej wywalić cudze do kosza. Autor opisuje swój problem tak, że do końca nie wiadomo o co mu biega. GTX 460 i ekran TV Full HD. I wy chcecie, żeby kolega miał zawsze 60fps. Zapomnijcie nie w nowych grach i nie z tą kartą. Żeby grać na takim ekranie w nowe gry trzeba kupić coś lepszego, wtedy problem z płynnością zniknie. Żeby nie było też mam podpięty TV(Full HD) do GTX580. I z graniem nie ma problemu. Ale pewne rzeczy wstępnie trzeba ustawić na sztywno. Ale skoro mój post nie przetrwa to po co to pisać.  

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Bo i tak nie zadziała. Cały temat powinien wylądować w koszu bo sam autor nie wie o czym pisze jak dla mnie. Tak jak napisał gościu wyżej: gtx 460 i 1080p w nowych grach ? Nic dziwnego, że mu klatkuje a on myśli że to jakiś tearing...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

To ja nie mam pojęcia, jaki on ma TV, że V-sync jemu nie działa na TV. Może chiny wyprodukowały jakiś nowy model ?

 

Moim zdaniem, póki autor nie odpowie na moje wcześniejsze pytanie, nie ma sensu tego wątku kontynuować:

 

 

 

Twoja karta wydala i stosujesz takie ustawienia w grach, żeby na ekran TV wypluwane było STAŁE 60 fps tak ? I wtedy pojawia się problem ?
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Problem zapewne pojawia mu się w związku z brakiem V-SYNC i nie idzie tu o zapewne stałe FPS ale to co napisałem w poście #10 czyli

 

Przy wyłączonej często na raz można zauważyć fragmenty dwóch lub więcej klatek obrazu na raz

Ale racja, poczekajmy teraz na odpowiedź autora tematu w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

Jak karta nie jest w stanie wygenerować odpowiedniej ilości klatek to i v-sync nie pomoże. Ba, będzie nawet gorzej.
Więc Effendi dobrze mówi - albo autor sprecyzuje problem albo temat może iść do kosza, bo cała gadanina bez dokładnego opisu autora jest kasacji warta (spam).

Link to post
Share on other sites

Spokojnie niech autor przetrawi natłok informacji. Ludzie często mylą pojęcia. Niby myślą o czymś tam a chodzi całkiem o coś innego. Luz..V-Sync dotyczy tylko i wyłącznie gier nie TV. Jak pisałem wyżej. Można ją włączyć w sterownikach na stałe. Wymusi to przesyłanie 60fps na ekran TV. I tu zacznie się problem. Bo GTX 460 nie da rady utrzymać takie liczby klatek na stałe, może w starszych grach da radę ale w nowszych produkcjach na pewno nie. Do tego dochodzi poprawna konfiguracja ekranów w sterownikach. Nvidia Control Panel- Konfiguracja wielu ekranów. W trybie pojedynczego ekranu np. tylko TV będzie można grać w większość gier płynnie. Na ile pozwoli grafika.  W trybie Klonowania (oba ekrany aktywne Monitor PC i TV). Grafika nie da rady. Nawet nie da się oglądać wideo bo będzie smużenie wynikające z opóźnienia złącza HDMI. Opóźnienie jest minimalne w trybie jednego ekranu i da się grać. Pod warunkiem, że TV ma włączony tryb Gry w ustawieniach obrazu dla złącza HDM-PC. Tyle w temacie.   

Link to post
Share on other sites

Widzę, że to jednak większość z was nie za bardzo rozumie o co chodzi a szczególnie effendi. Nie chodzi o ilość FPS. Tylko o to, że synchronizacja pionowa nie działa, co jak pewnie wiecie skutkuje liniami przełamującymi obraz i jest tego bardzo dużo, na tyle, że prawie nie da się grać.  Jedyne co ma na to wpływ to ilość hz w tv, jak ustawiałem 25hz to była masakra, a jak 60hz to słabo ale dało się grać (a wiecej niz 60 juz ustawic sie nie da). Ustawienie trybu gry w tv nie wiele pomaga. Sprawdzę tę metodę z ustawieniem tylko 1 ekranu. Może pomoże. Zależy mi na tym aby pomogło bo zamiast ps4 chciałbym kupic nowego PC do grania. A tv to samsung z najwyższej półki, co prawda ma juz 4 lata. ale jakość obrazu do dzisiaj taka sama jak w najlepszych oferowanych tv na rynku

 

 

poza tym moja karta graf pociągnęła z ustawieniami prawie na maxa Crysis 3, Tomb Raider i Far cry 3, wiec nie wiem co od niej chcecie :)

Edytowane przez auranoir
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Myślę, że problem polega jednak bardziej na tym iż sam nie wiesz o co Tobie chodzi a ostatnie dopisane zdanie...

 

 

 

ustawieniami prawie na maxa Crysis 3, Tomb Raider i Far cry

 

...już w ogóle świadczy o tym, jakie masz "pojęcie" o komforcie rozgrywki...

 

Nie ucz ojca dzieci robić, bo raczej każdy stały bywalec tego forum umie rozróżnić tearing, stuttering, etc.

 

 

 

Sprawdzę tę metodę z ustawieniem tylko 1 ekranu. Może pomoże.

 

Nie podałeś informacji, że masz to inaczej podłączone ! Powinno to rozwiązać problem od ręki.

Link to post
Share on other sites

Effendi na prawde nie rozumiem o co Ci chodzi, wydaje mi się, że sprawę opisałem dobrze, niemniej dziękuje za probe pomocy, sam gram w gry od 20 lat wiec kłótnia to jest lepszy itp jest nie potrzebna. . Porada geparda aby odłączyć ekran monitora i zostawić sam tv pomogła. Synchronizacja się włączyła i można grać komfortowo. Czy jak zmienie komp na mocniejszy to karta graf da rade pociągnąć dwa ekrany? czy klonowanie obrazu zmniejsza ilość fps? 

 

 

i właśnie przed chwilą grałem w Crysis 3 w 720p, z AA, i detalami na max. płynność około 40 fps. Czemu nie mam pojęcia o komforcie rozgrywki ?

Edytowane przez auranoir
Link to post
Share on other sites

Jednak coś zadziałało. To dobrze. W twoim przypadku problem synchronizacji ekranów mógł prawdopodobnie wynikać z tego, że monitor PC podłączony był lub jest kablem analogowym VGA a TV cyfrowym HDMI. Ale mogę się mylić. Takie podłączenie nie jest zalecane i może sprawiać problemy. Co do klonowania obrazu normalnie gdybyś grał na jednakowych ekranach podłączonych identycznie do PC np. za pomocą HDMI(kable jednakowej długości). Granie było by możliwe. Niestety sam nie testowałem takiego rozwiązania mimo, że mam oba monitory FullHD. U  mnie opóźnienie na złączu HDMI tv LCD jest za duże(kabel 10m) i obrazy się rozjeżdżają. Co do spadku liczby FPS, niestety w przypadku grafiki 3D w trybie klonowania spadki wydajności są zauważalne. Sytuację może uratować lepsza grafika albo tryb SLI(druga karta).        

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...