Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Problem z GTX 590

gtx590pomoc karty graficzne wysoka temperatura problem niska wydajność

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 JeżVarEmreis

JeżVarEmreis
  • Nowicjusz

• 21 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 15:55

Witam, ostatnio podczas grania na komputerze, zauważyłem, że w ciągu 5 minut ( na oko ) od uruchomienia gry, płynność animacji zaczyna drastycznie spadać. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki, wyczyściłem cały komputer, a ponieważ i to nie pomagało, postanowiłem sprawdzić jakie są temperatury podzespołów w trakcie rozgrywki. Obecnie korzystam z karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 590 i zauważyłem, że jedno GPU osiąga znacznie większe temperatury niż drugie. Jest to odpowiednio 105 * C dla pierwszego i 70 * C dla drugiego ( maksymalne wartości jakie udało mi się zarejestrować ). Zastanawiam się czy to może powodować spadki wydajności, o których mówię, a jeśli tak - co w takim razie mogę z tym zrobić ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

• 0

#2 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3131 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 16:03

Kolego czyszczenie i smarowanie wentylatorów karty bardzo wskazane. Przy okazji odkurz inne podzespoły nie zaszkodzi.  Potem sprawdź jak będzie. Bo temperatury na pewno są powodem lagów. 

• 0

#3 jediwolf

jediwolf
  • Amator

• 56 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 17:41

Zdjąć chłodzenie i nałożyć nowe pasty.

• 0

#4 gepardmak

gepardmak
  • Maniak

• 3131 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 19:54

Zazwyczaj plomba gwarancyjna uniemożliwia całkowity demontaż chłodzenia. Ostrożnie z tym demontażem. Jak kartę masz na gwarancji to lepiej się nie bawić w demontaż. Jeśli po gwarancji to wedle uznania.  

• 0

#5 FPS FAN

FPS FAN
  • Gaduła

• 331 postów

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:02

Zawsze jak cie stać to można dokupić chłodzenie.

• 0

#6 JeżVarEmreis

JeżVarEmreis
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 21 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 12:52

Hmmm wydaje mi się że nie mam już gwarancji, plomby chyba też nie. Pobawię się zatem w nakładanie nowej pasty, dzięki wszystkim :) FPS FAN no właśnie szukałem jakichś chłodzeń do tego już jakiś czas temu ale nic nie znalazłem... Poza blokiem wodnym, ale myślę, że w to się bawić nie będę.

Potraktowałem na początek samym sprężonym powietrzem i wystarczyło. Grafika jak nowa, dzięki jeszcze raz.

Użytkownik JeżVarEmreis edytował ten post 15 sierpień 2013 - 13:32

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gtx590pomoc, karty graficzne, wysoka temperatura, problem, niska wydajność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych