Skocz do zawartości

Nowy komputer bez systemu, co zainstalować


Recommended Posts

Witam,

Jutro jadę po ten komputer:

http://www.x-kom.pl/p/126850-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g580-i3-2348m-4gb-1000-dvd-rw-gf710m.html?partnerid=100421822&sm12=NTY=&ts=1375829911&token=1ed7089a595974887854a0237af35cdf#

 

Jest bez systemu, mam możliwość wyboru między win7 a 8.

Czy sterowniki do tego laptopa będę miał na jakichś załączonych płytkach, czy trzeba będzie je pobierać z jakiejś strony, jeśli tak to z jakiej.

Ogólnie to proszę was o podnie mi, co muszę na niego zainstalować, aby był gotowy do urzytku tj. granie w gry, słuchanie muzyki, przeglądanie inetrnetu, oglądanie Filmów etc.

 

Link to post
Share on other sites

Czy sterowniki do tego laptopa będę miał na jakichś załączonych płytkach, czy trzeba będzie je pobierać z jakiejś strony, jeśli tak to z jakiej.

 

Dostaniesz na nośniku pakiet sterowników do systenu x86/x64 -  jakiś czas temu jeszcze widziałem do siódemki. Być może teraz dają do win8. Nie mniej zawsze warto sprawdzić update na stronie supportu producenta.

 

 

Ogólnie to proszę was o podnie mi, co muszę na niego zainstalować, aby był gotowy do urzytku tj. granie w gry, słuchanie muzyki, przeglądanie inetrnetu, oglądanie Filmów etc.

 

W kolejności - chipset, grafika intela, potem grafika dedykowana jeśli jest, audio, kontroler usb 3.0, sterownik klawiszy funkcyjnych atk, touchpad, lan i wlan (wifi), kamerka, czytnik i resztę pierdół.

 

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS035531

Link to post
Share on other sites

Sterowniki ściągniesz ze strony producenta komputera (IBM) Co do wyboru systemu, to już kwestia gustu, po mimo wszystkich zalet win8, ja i tak postawił bym na windows 7. Ale to tylko moje zdanie, nie sugeruj się nim, każdy lubi coś innego. Po za sterownikami do pełnej funkcjonalność (granie w gry, słuchanie muzyki, przeglądanie inetrnetu, oglądanie Filmów etc.) będzie potrzebny odtwarzacz, kodeki, przeglądarka, nie wiem, pakiet biurowy? I tu znowu możliwości jest tyle, że najlepiej będzie jeśli Sam sobie posprawdzasz który Ci najbardziej (program/my) odpowiada. Jeśli chodzi o odtwarzacz muzyki, to polecam Aimp. Darmowy i do tego dużo lepszy od winumpa i do tego bez żadnych wtyczek odtważa pliki FLAC (nie wiem jak winump teraz, ale kiedy ostatnio miałem z nim styczność, by je odtworzyć potrzebował wtyczek). Co do video fajny jest gom player, łatwy i przyjemny. Co do kodeków to ja urzywam ( i zaraz odezwą się głosy krytyki  :D K-lite codeck pack) wiem wielu ma przeciwników ale u mnie działa od zawsze bez problemów, ale jeśli wolisz inne nie naciskam  :P . Co do grania to potrzebne będzie kilka rzeczy (directx itp) wszystkie zainstalują się przy instalowaniu gier, lub instalator poprosi o zainstalowanie czegoś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...