Skocz do zawartości

Kupno nowego TV


Recommended Posts

Ostatnio zadzwonil do mnie konsultant z UPC, z informacja o promocji: telwizja cyfrowa, oraz net 25/2. Ciezko bylu mu mnie przekonac do tego, ale w koncu mu sie to udalo :wariat:

Tylko ze jest taki maly problem z TV, gdyz owe urzadzenie sluzy tylko mi jako usypiacz ;D. Przez to jest to stary malutki CRT :hahaha:.

Z tego powodu postanowilem wkoncu zainwestowac w jakis "porzadny" TV i byc moze jakis najtanszy blue ray, by moc ogladac te cale filmy/seriale w HD (chyba ze jest na to jakis inny sposob ;))

Cena jaka moglbym przeznaczyc to te 2500zl (TV + BlueRay, badz sam TV).

Nawet nie jestem pewnien jaki typ wybrac plazme/LCD, czy moze dorzucic troche i kupic te nowe LED o O

Aaaa i zeby ten TV byl "przyszlosciowy" ;D

Blagam was pomozcie mi bo nie mam zadnego pojecia na ten temat.

Zapomnial bym dodac ze prawdopodobie bede zamawiac w Agito.pl bo tak sie sklada ze oni maja tam TV, a ja mam konto :D

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, jeżeli głównie TV z UPC, nawet cyfrowa to kup Plazmę HD ready (tylko 1365x768, unikaj 1024x768). Lepiej ze słabszymi sygnałami oraz ze skalowaniem poradzi sobie plazma. Jeżeli jednak jest 50x50 lub nawet więcej czasu to oglądanie filmów Blu-Ray to wtedy warto pomyśleć FullHD i tak na prawdę plazma będzie ok, ale do 2500 ciężko będzie kupić dobrą chyba, że używkę, więc śmiało polecam LCD. Co do Blu-Ray to tani jest np. LG BD-350. W medii promocja za 399zł. Na prawdę fajny odtwarzacz w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie plazmę. Lepsze kolory, szybsza reakcja, większa tolerancja dla słabszego sygnału, nie smuży - po prostu lepsza technologia. Jeśli ma być przyszłościowa - to fullHD (1080p).

Ten jest w niskiej cenie (wyprzedaż poprzedniego rocznika), a potrafi sporo:

http://allegro.pl/item966933861_panasonic_tx_p42s10es_ekspozycja.html

A ten potrafi jeszcze więcej, tylko, że przekracza budżet:

http://allegro.pl/item962928200_plazma_panasonic_tx_p42s20e_42s20_42s20e_nowosc.html

Na tej aukcji jest rzekomo ten sam model, choć podane dane techniczne pochodzą od modelu słabszego - ale w przypadku zakupu można to na pewno sprawdzić telefonicznie/mailowo:

http://allegro.pl/item966054327_telewizor_42_plazmowy_panasonic_tx_p42s20e.html

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak,

Michael_17 zaproponował plazmy - oczywiście mają sporo zalet, ale też kilka wad np. odblaskową matrycę - jeżeli oglądasz przy sporym natężeniu światła to może męczyć. Ja dlatego zdecydowałem się na LCD, gdyż oglądam także w dzień i światło potrafi padać bezpośrednio na TV - dla mnie nie do zaakceptowania (mimo dużo zalet plazmy). Jednak w codziennym użytkowaniu przy dobrym źródle nie widać znacząco różnic. Pomijając wybór między LCD a Plazmą i stawiając na LCD myślę że w kwocie 2800zł znajdziesz dużo lepsze produkty niż ten Samsung.

Link to post
Share on other sites

To jakbym cie mogl prosic zebys znalazl inny oferujacy to co samsung (czyli polaczenie lan z kompem), oraz odtwarzanie filmow (roznych formatow) z USB.

Nie jestem tam jakims maniakiem i naprawde ja tam nie widze roznicy w wyswietlanym obrazie ;), nawet w skelpach jak wisza plazmy, lcd to nie widze zadnej roznicy w wyswietlany obrazie

Link to post
Share on other sites

Dlaczego odradzacie mu ten telewizor. Mam dokładnie taki sam w domu i naprawdę mogę go z czystym sumieniem każdemu polecić. Stoi on w pokoju bardzo dobrze oświetlonym ale tv daje sobie z tym nieźle radę. Obraz? Jak pierwszy raz zobaczyłem to kosmos :rudolph: Przy dekoderze "N". Nie wiem jak to będzie z UPC ale podejrzewam że też powinno być spox. Mnogość ustawień i opcji. Do tej pory go nie rozpracowałem :wariat: Co świadczy o dobrym wykonaniu. Kopara mi opadła jak razem z ojcem włączyliśmy film na blurayu. SZOK!!! W połączeniu z kinem domowym (również firmy Samsung) efekt nie do opisania. Może teraz coś o wejściach i wyjściach. Od razu mówię. Kupuj kable HDMI nie firmy krzak ze sklepów spożywczych tylko porządne, firmowe kable w dobrych sklepach ze sprzętem RTV. Moja rodzina się już na tym przejechała. 4 zwykłe kable HDMI już poszły do kosza bo się coś uwalało. Teraz już jest wszystko OK dzięki trochę drogim kablom ale przynajmniej co miesiąc nie trzeba nić wymieniać!!! Złącze USB? Przyniosłem kiedyś film którego rozdzielczość wynosiła Full HD. W kinie domowym nie dało rady odpalić przez USB natomiast po podłączeniu Pendriva do telewizora NO PROBLEMO!!! Wszystko GIT. Pilot wygląda jak pojazd z kosmosu z klawiszami dla emerytów ale da się do niego przyzwyczaić :P Cena? Myśmy kupowali go w grudniu, to wtedy kosztował (UWAGA!!!) 4500zł w Media Markt. Wyczaiłem sklep z Łodzi ( blisko było) gdzie kosztował 4000zł!!! Sklep nazywa się Media4You jakby co. Wszystko sprawnie i bezproblemowo poszło i następnego dnia po zamówieniu był do odebrania. Obsługa 10/10. Normalnie ciężko znaleźć sklep z taką obsługą. Pewnie po spojrzeniu w mój profil zniechęci was widok ile mam lat. Ale nie wiek tu jest ważny tylko odczucia z oglądania i obsługi chyba nie? :D

Link to post
Share on other sites

Jak kupować telewizor nowej generacji, to tylko w Full HD. Po co później przez 10 lat pluć sobie w brodę, że nie dołożyło się 500zł? O plazmie w tej cenie możesz zapomnieć niestety, jeśli ma to być główny telewizor w salonie. Kup jakiegoś LCD-ka bez bajerów z rozdzielczością 1920x1080 i ciesz się nim przez długie lata. Na odtwarzacz Blue-ray jeszcze przyjdzie czas.

Link to post
Share on other sites

Dobra, już wiem. Żeby to DLNA działało przez wifi to musisz mieć taki specjalny odbiornik wifi który się podłącza do tv przez usb. Ten odbiornik musi być samsunga, tylko teraz nie powiem jaki model tego odbiornika bo nie pamietam. A jeśli chodzi o lan, czyli podłączenie tv przez port ethernet to nie mam jak sprawdzić, bo tv stoi 2 piętra niżej niż router a nie zniosę go gdyż nie ma tam gniazdka telefonicznego. No chyba że zadziała bez niego to jeszcze zobaczę później i napiszę.

Link to post
Share on other sites

ie twierdze, że nie ma... Są ale to zwykłe badziewia. To tak, jak chcieć kupić monitor o matrycy innej, niż TN do 1000zł. Będzie mały i tandetny.

Taki Panasonic P42S20e to badziewie? Albo X10Y (poniżej 2000zł), czy S10 z poprzedniego roku? Widziałeś je chociaż w porównaniu do innych modeli plazmowych, o LCD nie wspominając?

Link to post
Share on other sites

Mam nie lada problem, Te samsungi zostaly wycofane ze sprzedazy i zostalem bez TV i pomyslu jaki kupic.

Chyba zwariuje, pomienil mi tego samsunga B651, na C650, ktory jest podobno nowszy i zostala poprawiona jakosc obrazu. Wszystkie funkcje (usb, dlna) zostaly bez zmian.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, niby ten c650 wpiernicza mniej prądu o 40W mniej niż b651 w normalnym trybie i 10w mniej w trybie oszczędzania. I to by było z tego co piszą na tyle. Aha, no i wygląda inaczej bo b651 ma dół w kształcie takiej litery u a ten c650 jest równy. Żadnych testów tego tv nie ma, na stronie Samsunga nie mogłem go znaleźć. Ale raczej to jest to samo z wyjątkiem tego co napisałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Na logikę - skoro jest zmniejszony pobór prądu - to coś musieli zmienić. 10W można zyskać na elektronice, ale 40W - tu wymagana jest ingerencja w to co pobiera najwięcej prądu - panel. Prawdopodobnie obraz na tym nie ucierpiał, ale myślę, że dobrze było by poczekać na jakiś rzetelny test, opinie, i nie kupować nic w ciemno, bo może akurat spartolili urządzenie.

Link to post
Share on other sites

Jutro rano jade odebrac ten TV, w sobote bede caly dzien ogladal seriale ;D i filmy, a we wtorek zakladaja mi telewizje cyfrowa i zobacze jak to dziala :P. Dopiero pozniej zdecyduje czy oddac tego szajssunga ;D

Link to post
Share on other sites

Wiec tak.

Mam juz ten TV u siebie od ponad 24h :D. Obraz jest w miare dobry ;p ale widze na czym polega te skalowanie w programach TV. Bo obraz na niektorych kanalach wyglada jak na YT w najnizszej rozdzielczosci :wariat:. Ale za to filmy to cud malina :P. Na pierwszy ogien poszedl Gamer DVDrip z USB (dla sprawdzenia jakoscic obrazu). Natomiast wieczorem po zakupie routera (bo TV nie chcial sie polaczyc przez switcha) ogladalem REC2 720p <3.

Pozniej prawie do rana leciala playlista z youtube z muzyka :menda:.

Jak dla mnie ten TV jest wystarczajacy :) tylko musze dokupic jakis kabel HDMI 10m zeby polaczyc kompa z TV co bede sobie grac w jakies gry 4fun :) no i USB zeby podlaczyc myszke i klawe w drugim pokoju

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...