Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem nowo złożonego komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Marecki11,

Recommended Posts

Witam jak w temacie komputer świeżo co złożyłem z nowych części, a on nie chce się uruchomić. Jedynie co robi to zakreci wiatrakiem na zasilaczu mrugnie diodami czasami jeszcze na procesorze siostre wentylator zakręci i to wszystko. Na drugie takie zalaczenie muszę czekać chwilę czekać albo odłączyć go od zasilania.

Sprzęt to

I7-4770k, 8gb ramu,msi z87-gd65 gamming, zasilacz fractal design 500w tesla gold,

Czy zasilacz nie ma za małej mocy do tego komputera??

Edytowane przez Marecki11
Link to post
Share on other sites
asus z87-gd65

To płyta od MSI czy od Asusa ? bo GD-65 oznacza model płyty MSI...

 

Co do problemu. Coś robi spięcie na płycie. Spróbuj odłączyć Dysk HDD i odpalić PC bez niego. Jeżeli to samo. Odłączaj pokolei podzespoły. Pamięć (ale jedna kość musi zostać),Grafikę.

 

 

Czy zasilacz nie ma za małej mocy do tego komputera??

Zasilacz spokojnie da rade zasilić twoje podzespoły.

@edit a jaka masz karte graficzną?

Edytowane przez Walus
Link to post
Share on other sites

Wyjalem sprawdziłem i nie powyginalem, z resztą tutaj na procku nie ma nóżek. Co jest najzabawniejsze jest wszystko tak jak w instrukcji. Spróbuje podłączyć inny zasilacz bo sprzetowo po podłączone i dociskane jest wszystko. P.S Tutaj grafa jest zintegrowana dlatego niech narazie mi pojdzie bez niej będę się cieszył.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne objawy, okazało się, że w pośpiechu podłączyłem tylko 24pin ATX, a zapomniałem o 8pin ATX dla CPU, ale skoro mówisz, że kable podłączone. Może to ram, spróbuj odpalić z jedną kością, albo wyjąć bateryjkę z płyty głównej, a może przypadkowo powyginałeś piny na procesorze?

Link to post
Share on other sites

Piny na procesorze są dobre sprawdziłem to raz za każdym razem jak będziecie mi to proponować to naprawdę coś wygne. 8 pin od początku wpiete jest. Wyjęcie baterii nic nie dało. Doszedłem już do etapu pierwszego hałasu płyty głównej i się wyłącza.

Link to post
Share on other sites

Jest spięcie gdzieś. Któryś podzespół to robi. Może to być nawet procesor.

Miałem taki przypadek z dyskiem HDD - robił spięcie w obwodzie elektrycznym powodował, że nic innego nie mogło ruszyć, tylko na sek wentylatory sie zakręciły.

Link to post
Share on other sites

1.zresetuj ustawienia biosu zworką ,przy wyłączonym komputerze i spróbuj odpalić

jak nie ruszy to

2.wypnij grafikę i pamięć ,oraz dysk i napęd DVD i spróbuj odpalić

powinny wystartować wentylatory ,a z głośniczka 3x piknięcie

jak nie ruszy to

3. sprawdź podłączenie zasilacza do pł.głównej i kabelków od power on na obudowie

jak nie ruszy to

4. sprawdź czy wtyczka od zasilacza jest w gniazdku i przełącznik zasilacza w pozycji ON :)

 

-----------------

nie wiem co to znaczy :Doszedłem już do etapu pierwszego hałasu płyty głównej i się wyłącza

wygląda jakby było zwarcie [może źle płyta przykręcona]

,albo

nie podpięte zasilanie procesora na płycie głównej 4 lub 8 pin lub nie podpięte dodatkowe zasilanie karty graficznej

 

wygląda to też tak, jakby zadziałało zabezpieczenie w zasilaczu 

pasta na procesorze i radiator jest założony ?

 

możesz też zrobić foto zestawu ,może to coś wyjaśni [w zbliżeniu]

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

 

 

1.zresetuj ustawienia biosu zworką ,przy wyłączonym komputerze i spróbuj odpalić jak nie ruszy to

Bios raczej nie ma z tym nic wspólnego bo wentylatory na pewno się kręcą gdy jest on nawet uszkodzony.

 

 

4. sprawdź czy wtyczka od zasilacza jest w gniazdku i przełącznik zasilacza w pozycji ON :)

Skoro wentylatory ruszą na sekundę to chyba logiczne, że ma włączony zasilacz %-)

 

wygląda to też tak, jakby zadziałało zabezpieczenie w zasilaczu

Tak to jest zabezpieczenie. Odłącza ono obwód elektyczny gdy coś jest nie tak.

 

Mam pytanie do autora tematu czy zrobiłeś tak jak Ci mowiłem ?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
zostawiłem tylko wiatraki z odbudowy

Jak Ci się w obudowie mieszczą wiatraki? Niewiarygodne :wariat:

 

 

http://www.marienburg.pl/files/wiatraki_2_163.jpg

 

 

No, chyba że miałeś na myśli coś innego :P

 

 

 

bez nich też nie robi różnicy

Albo płyta albo zasilacz. Pierwsze zmierz napięcia zasilacza miernikiem wg poradnika -

http://forum.benchmark.pl/topic/78009-pomiar-napi%C4%99%C4%87-na-zasilaczu/

i napisz nam, jakie uzyskałeś wyniki.

 

 

Zasilacz spokojnie da rade zasilić twoje podzespoły.

O ile jest sprawny. A tego nie dowiemy się bez dokładnych pomiarów napięć.

Link to post
Share on other sites

zobacz czy nie wpiąłeś odwrotnie jakiejś wtyczki ? np. od dodatkowego zasilania procesora na płycie gł. 

jak nie masz miernika

to odepnij płytę główną od zasilacza i podepnij do niego tylko napęd DVD i uruchom zasilacz

zobacz czy tacka się wysuwa ?

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś taki sam problem z prockiem phenom x4 960t wina była biosu to znaczy musiałem aktualizować bo nie widział go. Zobacz na stronie producenta twojej płyty jaki trzeba mieć bios żeby widział twój procesor. Fakt jest że masz nową podstawkę i nie powinno być problemu z biosem ale czasem zdarzają się starsze biosy w nowych płytach. Są trzy etapy przed pojawieniem się obrazu 1 to sprawdzenie procka 2 ram 3 grafiki z tego co chłopaki pisali ci to może być też uszkodzenie sekcji zasilania w laminacje na płycie czyli nie ma zakończonego obwodu zasilania gdzieś jest urywane zasilanie to nie wina twoja czasem takie płytki wychodzą z fabryki możesz śmiało reklamować dostaniesz nową sztukę.

Edytowane przez SkyBH
Link to post
Share on other sites

Więc może być to wina tego że masz uszkodzoną płytę czyli sekcja zasilania o tym pisałem w moim wcześniejszym poście. Najlepiej reklamuj płytę z przyczyny takiej że coś jest nie tak z jej zasilaniem.

Edytowane przez SkyBH
Link to post
Share on other sites

 

 

zobacz czy nie wpiąłeś odwrotnie jakiejś wtyczki ? np. od dodatkowego zasilania procesora na płycie gł.

Nie można odwrotnie wpiąc wtyczki od zasilania. Każdy pin ma wycięcie, specjalnie żeby prawidłowo podłączyć.

Chyba, że młotkiem %-) ale też w to wątpie ..

Link to post
Share on other sites

Nie można odwrotnie wpiąc wtyczki od zasilania. Każdy pin ma wycięcie, specjalnie żeby prawidłowo podłączyć.

Chyba, że młotkiem %-) ale też w to wątpie ..

a ja widziałem jak koleś na siłę wepchnął przy mnie odwrotnie wtyk vga do grafiki :) [pogiął nóżki] więc da się .

taki wtyk zasilania cpu na płycie też ma profilowane kształty ,a zapewniam że da się go odwrotnie wpiąć i zrobić zwarcie

nie wiem jakie ma umiejętności składający kompa ,ale uwierzę we wszystko co zobaczę  :P albo i nie

dlatego też wcześniej pisałem żeby zrobił fotki makro tego co złożył i tu wkleił ,a może się coś wyjaśni ...

ostatni np. dostałem zasilacz i był tak zarypany kurzem i farfoclami ,że nie było wolnej przestrzeni w środku z powietrzem ,a wetylator tylko mielił to wszystko - jak bym nie zobaczył ,to bym nie uwierzył ....nie czyszczony od X lat

Edytowane przez QaziG
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

To prawda, kołki mają być tylko pod tymi otworami które są pokryte takim jakby metalem, izolatorem! W miejsca gdzie nie ma tych izolatorów można włożyć tylko plastikowe zatrzaski do usztywnienia płyty:D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Temat do Zamknięcia dzięki wszystkim. W końcu kiedyś sobie gdzieś przypomniałem że obudowa też może robić zwarcie więc wyciągnąłem płytę i wszystko działa tylko teraz trochę lżej przykręciłem. Wszystko śmiga. Dla wszystkich zawsze wszystko miałem dobrze podłączone na płycie :) 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...