Skocz do zawartości

Wybór systemu operacyjnego pod Laptop z Core2Duo 1.8


Recommended Posts

Witam

Posiadam laptop z parametrami:

Proc Core2Duo 1.8

Ram 1 Gb ddr 2

Dysk 320 GB

+ Modem Wifi wbudowany

 

Chciałbym zainstalować system który na tym sprzęcie chodził by płynnie. Posiadam aktualnie zainstalowany Linux Mint 15, jednak nie jest za bardzo szybki.

Chciałbym używać go wyłącznie do oglądania filmów online, stron typu kwejk oraz gier online.

 

Jaki poradzilibyście mi system operacyjny?

 

Link to post
Share on other sites

Witam

Posiadam laptop z parametrami:

Proc Core2Duo 1.8

Ram 1 Gb ddr 2

Dysk 320 GB

+ Modem Wifi wbudowany

 

Chciałbym zainstalować system który na tym sprzęcie chodził by płynnie. Posiadam aktualnie zainstalowany Linux Mint 15, jednak nie jest za bardzo szybki.

Chciałbym używać go wyłącznie do oglądania filmów online, stron typu kwejk oraz gier online.

 

Jaki poradzilibyście mi system operacyjny?

Mam podobny sprzęt w pracy, tyle że 2GB RAMu i śmiga dobrze Win Xp.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam 6-cio letniego Asus'a F3Sc. Na pokładzie Santa Rosa z T7100 (1,8GHz), 3GB RAM'u, dysk Seagate Momentus 7200.4 320GB i nVidia 8400M G (tak, ta wadliwa... wygrzewanie co 15-20h pracy, ale jest używany 2 razy w tygodniu i ma wytrzymać jeszcze z miesiąc, dwa).

Miałem Ubuntu 12.04 z Gnome Classic + Compiz i śmigał bardzo ładnie. Wcześniej pracowałem na Win XP, Win Vista, obecnie mam Win7 oraz Win8 w wersjach x64 Pro. Win7 trzymam ze względu na brak czasu usunięcia partycji i przydzielenia na magazyn, a na Win8 pracuję na co dzień.

Po instalacji wszelakich aktualizacji dostępnych w Win Update pracuje (jak na wiek i spec lapka) szybko i przyzwoicie. Start systemu w 20-30 sekund, zużycie RAM'u, że się tak wyrażę na biegu jałowym - 700-800MB (czyli o jakieś 300-400MB mniej niż Win7 po aktualizacjach). W tle pracuje serwer MS SQL, Wamp i nie zauważam żadnych zamuleń, czy problemów.

Link to post
Share on other sites

 

 

A jak już wepniesz do innego usb to kosmos. 

Pierwsze słyszę, a z XP korzystam praktycznie odkąd wszedł.

Takie coś to się działo, ale w 98, tylko to już całkiem inna historia.

Korzystam z XP na co dzień w pracy i mam do komputera podpięte dwie drukarki, o żadnej nie zapomina.

Link to post
Share on other sites

Jestem otwarty na wszystkie platformy, poza tym chciałbym też czasami zagrać w mało wymagające gry ^^. Na linuxie się znam, tak samo zresztą jak na windows. Raczej nie interesuje mnie windows xp ponieważ czas włączania i wyłączania mnie dobija :/

Skoro nie windows, to jaką edycje linuxa polecilibyście :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Raczej nie interesuje mnie windows xp ponieważ czas włączania i wyłączania mnie dobija . 

Ile razy dziennie uruchamiasz system ?

Zresztą chwila optymalizacji, powywalać niepotrzebne programy z autostartu, uruchomić bootvisa i XP wstaje szybko.

Sporo dystrybucji Linuxa będzie się uruchamiało dłużej.

Link to post
Share on other sites

Już parę lat windows xp używałem. I dla mnie ten system jest po prostu za stary, brak wsparcia dla usb itp.  Poza tym, linux włącza się w jakieś 5 sek i wyłącza ok. 3 na stacjonarnym komputerze moich rodziców. Z kolei na moim PC mam win 7 który w zupełności mnie zadowala. Lecz na lapku, zważywszy na specyfikacje raczej sobie na niego nie mogę pozwolić :/.

 

PS. Co prawda, xp używałem na dużo starszym komputerze niż ten laptop ;]

Edytowane przez zmiennoimienny
Link to post
Share on other sites

 

 

O ile na XP jeszcze jak pracowałem to miałem jednego bsod miesięcznie

To nie wiem co Ty za sprzęt miałeś, że był BSOD miesięcznie.

Na służbowym kompie miałem stawianego XP w 2009 roku i chodzi do dzisiaj.

System już naprawdę wiele przeszedł i nie było ani jednego BSODa.

 

 

Nie ma co już wspominać o xp, system stary i bez wsparcia. 

Wsparcie dla XP kończy się 8 kwietnia 2014.

Niestety, ale dla specjalistycznego sprzętu nadal liczy się XP.

Link to post
Share on other sites

O XP zapomnij, to system który nigdy nie powinien wyjść, zaraz koło Visty i Millenium.

 

Do tego zestawu polecił bym trzy systemy:

 

1. Jeżeli koniecznie historyczny Windows to tylko 2000 SP4 (bił an głowę XP wydajnością, szybkością działania i stabilnością, XP po roku robi się śmieciem!

2. Coś nowszego to Windows 7 64bit Home Premium z ywłaczonym AERO

3. Debian +Gnome

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...