Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem coś czego zupełnie nie planowałem i sięgnąłem po Orbea.

K8ovpGyl.jpg

 

Jeździłem 2x11, poszło o negocjacje i gość (właściciel) wyciągnął 1x11 (nie zdawałem sobie sprawy, powiedział, że może zrobić xx PLN, zapytałem czy to te same modele bo jest różnica w cenie wyjściowej o 500PLN On, że tak bywa dopiero w domu zobaczyłem ze to napęd 1x11 mimo zapewnień, że to te same rowery ten sam model, rok modelowy (nawet nie wiem czy to ten sam rok modelowy bo między 22 a 23 nie ma różnic)

Tak to jest jak się ma godzinę między spotkaniami na zakupy. Nie wiem co teraz zrobić 1x11 mi pasuje ale nie wiem czy to rower 22 czy 23, bo jak 1x11 i 22 to cena nie jest w ogóle atrakcyjna. 

Link to post
Share on other sites

Teraz rezygnuje się z roczników na rzecz 'generacji'. Rama może być (i pewnie jest) taka sama, różni się osprzęt.

 

Patrząc na stronie jest model H30 i H30 1X, oba z '2023', choć na to bym akurat nie zwracał uwagi. Jak Ci pasuje 1x i cena była ok to zostaw, rower bardzo fajny poza tym.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kubbak napisał:

Jak Ci pasuje 1x

 

Pasuje bo nigdy nic nie ociera, ma ograniczenia ale jest prościej. W przeszłości z 2X raczej nie korzystałem - może taki ze mnie rowerzysta.

Z uwag zamiłowania do szosy gravela chciałem odkąd weszły na rynek, idealne połączenie na polskie drogi. W tym konkretnym rowerze nie mam się do czego przyczepić, wszystko chodzi lepiej niż bym tego chciał/potrzebował.

Kupię tylko jakieś spodnie na gravela, no i myślę nad butami/lookami

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jakieś plany w nowym sezon rowerowy? :D

 

Ja przejechałem całą zimę na trenażerze więc liczę, że wejdę na 100% (z nadzieja na więcej). Majowy wyjazd w góry jak zwykle zweryfikuje co mogę. 

 

Zapisałem się na kilka imprez rowerowych. Głównie chcę spróbować gravelowo ale też szosa. 

 

Z okazji wyścigów gravelowych zakładam tubeless do roweru ale nie mam pojęcia jakie mleko wlać w opony. Mlek jest pierdyliard i każde ma dobre i złe opinie. Może jest kilka wyjątków ale raczej negatywnych za to nie ma jakiegoś wyraźnego lidera. Zakładasz temat na dowolnym forum i pytasz o "A", 5 postów, że rewelacja i nic innego nigdy nie użyję a 5 następnych, że to najgorsze co kiedykolwiek wlałem do opony i lepiej zalać jogurtem. Jakoś pół na pół na czuja i opinie ludzi jeżdżących został na placu boju Stans i Orange Seal. Też z polecenia wybrałem do tego opony Pirelli Cinturato Gravel M 700x45. 

 

Chcę jak najszybciej zrobić tubeless żeby 2 miesiące popróbować zanim wybiorę się tak na wyścig.

 

Będę też robił eksperyment z dętkami TPU do szosy ale przekładam to na po górach bo nie koniecznie chcę sprawdzać czy są dobre jadąc 70km\h z góry. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.02.2024 o 08:17, ernorator napisał:

Jakieś plany w nowym sezon rowerowy?

W tamtym roku kupiłem pierwszą szosę, w tym będę jeździł częściej i dłuższe dystanse. Poza tym, zacznę jeździć w kasku i przejdę na SPD. Może jakiś Garmin wleci. Niech ta zima się już kończy, krótkie bibsy i koszulka bez rękawów to jest to. Żałuję tylko, że nie wróciłem do jazdy rowerem wcześniej niż w lato 2022, przed tym ostatni rower miałem jakoś w 2010.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

'Nowy' ulep touringowy na asfalt. Głównie z części które mi zalegały i przyzwoitych używek. 

 

k7VeKlD.jpg

 

Spoiler

Przez weekend ochrzczony jazdą do domu 2x40km.

VKm3ZCX.jpeg

 

Ramę mam od 2011 i chyba częściowo z nostalgii ciągle jej używam. Główne minusy to ~wymuszenie braku tarcz na tyle i 40mm prześwitu od obręczy 28". Wrzuciłem oponki 30mm i z błotnikami myślę, że te 32-35 jest jeszcze możliwe. Krawężników na tym nie lubię.

Mniej więcej tak wyglądała za nowości :D

7kYA74q.jpg

 

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...