Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, dokładnie tak jest. To te podwyżki o 40-50% w porównaniu do cen sprzed pandemii. Dostępność gotowych rowerów jest jako taka, natomiast części jak nie było tak dalej nie ma (te są kierowane głównie do montowni żeby wywiązać się z kontraktów) i tu jest jeszcze większa patola.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, kubbak napisał:

To te podwyżki o 40-50% w porównaniu do cen sprzed pandemii.

 

Sprzedam swojego Gianta bo i tak na nim nie jeżdżę (źle dobrałem, nie jest mi na nim wygodnie bez względu na ustawienie kierownicy/siodełka) i może w styczniu coś upoluję na sezon 2023

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.09.2022 o 22:08, dodo napisał:

 

Sprzedam swojego Gianta bo i tak na nim nie jeżdżę (źle dobrałem, nie jest mi na nim wygodnie bez względu na ustawienie kierownicy/siodełka) i może w styczniu coś upoluję na sezon 2023

 

Nie no są tańsze i czasem dostępne. Jakie masz wymagania poza napędem 2x11? Rama stal/al/karbon, jakiś prześwit na opony konkretny?

 

Nawet nasze rodzime Unibike Geos, Roame Boreas 2, Kross Esker 6, niegłupie rowery, po zakupie kupujesz jeszcze koła DT Swiss R1800 za ~1200pln i masz rower =<10kg, 1 albo 2x11. Jeszcze canyon, merida, giant, co jakiś czas pojawia się na stronie i można zamówić. 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, dodo napisał:

dostępność to kolejna sprawa.

Rowery są dostępne, może nie na miejscu ale większość idzie znaleźć gdzieś w polszy. Jak nie szukasz Treka czy Cannondale'a to z większością nie ma problemów z wysyłką.

12 godzin temu, dodo napisał:

A sama bańka cenowa musi w końcu pęknąć.

To samo mówią o mieszkaniach a co jest każdy widzi. Nie nastawiałbym się na spadki cen, co najwyżej na możliwość negocjacji na koniec sezonu (u sprzedawców) jak dostępność wróci do tej przedpandemicznej (co raczej nie nastąpi zbyt prędko).

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja w tym roku się przesiadłem na gravelka - Aspre 2 2021. Trasa 100km klasycznie zaliczona, zajęło mi to jakieś 5h z przerwami, ale jest XD Po zakupie SPD oczywiście kilka gleb, ale to klasyk. W tym roku zrobione ogólnie na rowerach niecałe 1700km, na kolejny sezon liczę na ponad 2k :)

20221101_105426.jpg

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

I poskładany gravel, jeszcze nie wiem gdzie ma być kierownica dlatego tak dziwnie. 

 

mUbIXBt.jpg

Udało mi się poprowadzić całe linki w ramie i jeszcze wczoraj przyszedł wolnowar więc zawoskowałem łańcuch. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

 

Rama - ICAN-XGRAVEL/Carbonda 696

Koła - Syncros RP2.0 Disc/DT Swiss P1800 

Opony - Vredestein Aventura 700-44

Klamkomanetki - Shimano 105 R7000

Zaciski hamulca - przód Ultegra R8000 tył 105 R7000 (ultegra jest bo źle włożyłem ogranicznik bloczków przy zalewaniu hamulca i jak nacisnąłem klamkę to pękł bloczek :(, nowe bloczki ~160, cały zacisk na olx 215pln i 15km od domu)

Korba - Ultegra R8000 i zębatki Absoluteblack 50/34 Champagne :P

Kaseta - 105 5800 11s 11-32

Łańcuch - KMC X11EL  gold

Przednia przerzutka - Ultegra

Tylna przerzutka - GRX 810

Kierownica - PRO LT Ergo Compact 42

Owijak - PRO jakaś 3mm

Mostek - PRO 90mm +/-7

 

Rama, kierownica, nowe reszta wygrzebywana z olx albo z zapasów, które też są z olx ;D

 

Mój Scott Addict waży bez pedałów i koszyków ~8100g, ten bez pedałów i koszyków na kołach z Addicta waży 8500g. Te koła to +2x150g na piaście i obręczy, +2x215g na oponach i +2x30g na dętkach. 

 

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hue Hue nowy KROSS Esker 4.0 na 2023 rok https://kross.eu/pl/rowery/gravel/esker-4-0-krx-zielony-czarny-polysk?fbclid=IwAR1WT7D1EYOTdMUFKMJyYnuJXMLCucWNBpieBAvBclRL9Yem5hqt6pVkF-s

 

z Chińskim napędem 2x10 marki L-TWOO, całe 410pln z podatkiem z aliexpress. Ciekawe ile im wyszło z alibaby.

 

https://ujeb.se/G5bRus

 

i korba też z ali

 

https://ujeb.se/Qpvlle

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.09.2022 o 19:26, kubbak napisał:

nie czekałbym zbyt długo.

 

No i czekałem długo ale chce coś kupić. Poprzedni rower sprzedany. 

Gravel raczej przy mojej wadze odpada (110kg), więc coś wygodnego za ok 7k do jazdy po dziurawych polskich drogach i bezdrożach?

Cube Acid, Trek Marlin? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...