Skocz do zawartości

Jakie są wymagania na studia Grafiki Komputerowej Artystycznej? I parę mniejszych pytań...


Recommended Posts

Prywata.. Jak masz możliwość to idź na normalny uniwerek.. Jako pracodawca gdybym już musiał spojrzeć na papierek i miałbym dwóch chętnych i jednego po prywacie a drugiego po państwowej, to wybrał bym człowieka po państwowej.. Istnieje stereotyp, że w prywatnych uczelniach są osoby które płacą za skończenie roku i po prostu nie udało im się dostać na uczelnię państwową na której jest dużo wyższy poziom... Aczkolwiek jest kilka dobrych prywatnych szkół w tym kraju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Najlepsi graficy jakich znam to samouki:)

Osoby z poukładanym w głowie porządkiem pracy. ASP czemu nie? To na pewno nie jest ważne dla pracodawcy. Liczy się to, że jak dostaniesz brief to po 3h pokażesz gotowy projekt w 2-3 wersjach do wysłania klientowi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Ja jeszcze się wtrącę :) sam jestem po ASP i potwierdzam w większości te opinie... Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć jedno.. najlepszymi grafikami projektowymi są EKONOMIŚCI (serio ludzie po ekonomi zajmujący się grafiką - a jest ich bardzo dużo// co swoją drogą wydaje mi się dziwne :D)  ale co tu nie mówić jak przychodzi do ilustracji komercyjnej to 90% ludzi po ASP. A prawda jest taka, na  grafikę na ASP idą ludzie którzy znają się jako tako na kompach rodzice mówili że ładnie rysują i wio... Jak człowiek coś robi z przekonaniem i pełnym zaangażowaniem to będzie w tym dobry i tyle.

Link to post
Share on other sites

Sam jestem samoukiem i mam tylko jedną tutaj szkołę technikum z Graficznym profilem niestety byłem w tej szkole i straciłem rok z powodu wysokiego poziomu nauczania, niestety w skrócie powiem tak wychodzę z założenia że siedząc w domu przez 8 godzin i przy komputerze w programie graficznym nauczę się więcej niż przez miesiąc w szkole. Dlatego chodzę teraz do szkoły zaocznej i cały czas poświęcam grafice. Fakt ciężko jest się uczyć samemu, ale jest na pewno większa satysfakcja i wiem że chcę to na prawdę robić. Siedzę po 10/15 godzin i wiem że ta wiedzą którą już posiadam nie jest na marne. Mam 3 miesiące do 18stki i mam nadzieję że już podejmę się pracy na stanowisko grafika w jakiejś firmie gdzie wysuwałem się z propozycjami do firm i każda odpowiedziała niestety wiek mi nie pozwala na legalne pracowanie w firmie. Dobrze też rozwijać się w paru kategoriach bo nie zawsze musimy pracować na wybranym stanowisku. Nie ukrywam że chciałbym uczyć się ale nie w Polsce bo poziom nauczania w tym temacie jest bardzo niski i papierki są tyle warte co nic. Prawdziwe i bardzo dobre portfolio to jest klucz do kariery, możesz siedzieć w domu w zaciszu i wypuścić w świat to co robisz a na pewno ktoś to zobaczy i się Tobą zainteresuje. Nie trzeba mieć papierku żeby być grafikiem. Są programy Open source i tworzą w nich nie jedną pracę światowego formatu przykład blender czy gimp te dwa programy + dużo poświęconego czasu i silnej woli. Z programami podałem przykład oczywiście. Po prostu wiara i ciężka praca to jest największy klucz do sukcesu niczego innego człowiek nie potrzebuje aby stać się kimś. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...