Skocz do zawartości

Phenom II jakie napięcia pod obciążeniem


Recommended Posts

Witam mam pewien problem z temperaturami CPU jest on co prawda podkręcony ale też i dobrze chłodzony, myślę że problemem jest tu napięcie procesora po odpaleniu OCCT przy częstotliwości procesora 800Mhz mam napięcie 1,14V w biosie 1,48V a podczas katowania procka aż 1,57V czy to normalne? Nie mam pojęcia czy tak było wcześniej ale przez to napięcie procek nagrzewa się do 62"C i następuje reset.

Link to post
Share on other sites

przy 62C nie powinien nastąpić reset, skoro mówisz że napięcie ci skacze tzn że zabierasz się za podkręcanie z włączonym cool and quiet zacząłbym od wyłączenia go, druga sprawa widzę że masz odblokowane rdzenie, bardzo duża możliwość jest taka że któryś jest niestabilny, ustaw te 4ry rdzenie na fabryczne 3,1 i fabryczne napięcie, następnie puść np prime95 aby widzieć czy któryś rdzeń się wyłoży, jeżeli będzie ok, to zacznij podkręcać, jeżeli któryś zacznie się wykładać podnieś napięcie, jeżeli będzie nadal się wykładał będzie oznaczać że jest on zwyczajnie niestabilny i będziesz musiał go wyłączyć i zobaczyć na 3

 

sam posiadałem podobnego proca i też odblokowałem rdzenie, jeden niestety był niestabilny, wykładał się po 3h w primie... w końcu z jakiegoś powodu są te dwa zablokowane

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

źle się wyraziłem, jeżeli chodzi o 62C to reset nie wystąpi z powodu zbyt wysokiej temperatury bo raczej wydawało mi się że to jest pytaniem, z innych powodów oczywiście może nastąpić ale to już raczej temperatura nie ma wtedy znaczenia

Link to post
Share on other sites

Ogólnie procek posiadam zaraz od jego premiery i od początku smigał na 4x 3,8 Ghz nigdy takich temperatur nie osiąga pod grami czy programami stabilny jak skała tylko w OCCT zalicza zwiechy i temperatury 62"C

 

Opcję cool and quiet już wyłączyłem choć nigdy mi nie sprawiała problemów :)

takie mam ustawienia w biosie

http://i.imgur.com/X9GZzx0.jpg

http://i.imgur.com/cK50GtB.jpg

http://i.imgur.com/SpGjF59.jpg

 

 

Load Line Calibration wiem że ma coś wspólnego z podbijaniem napięcia z płytą może ktoś mi podpowie jak ją właściwie ustawić, 

Value (All Cores) co to za opcja???

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

ah racja, w sumie taka bezpieczna dla tych phenomów to było 62C (myślałem o 72C nie wiem czemu) więc rzeczywiście może to być problem temperaturowy, skoro mówisz że proc chodzi od paru lat to w takim razie pytanie o chłodzenie, jeżeli problem zaczął występować teraz to może po prostu chłodzenie nie jest już na tyle wydajne (pasta straciła swoje właściwości?)

 

przy odblokowywaniu była zawsze opcja osobnej kalibracji zegara dla rdzeni wszystkich i każdego z osobna dzięki czemu można było uzyskać stabilne po dłuższej zabawie

Link to post
Share on other sites

Gdyby bezpieczna byla 62 to bym Phenom II dawno bylby ugotowany failsafe jest na 80c. A granica max jest 90 stopni. Moj Phenom na 4.0 na Noctua NH D-14 w loadzie IBT osiaga do 78 stopni. Jedynie jak juz wiecej to krecic na wodzie. Max Napiecia musisz sobie poszukac wg nr ser bo kazdy Phenom mial inne udobruchania wg napiec ja Posiadam Phenoma II 1100T i jego bylo tak osobiscie pare wersji. Akurat moj jest taki zeby go podkrecic to trzeba go udobruchac pradem, A niektorzy z seri pierwszych tego proca na napieciach takich jak ja mam krecili do 4.8 na wodzie.


A wylaczyles funkcje Turbo ? bo CNQ nie generuje takich bykow ale zaleca sie ja wylaczyc. U mnie mega napiecie generowal Turbo Core ktory czasami sie zalaczal sie dla zabawy zbugowany bios beta asusa ... I napiecia skakaly na chwile nawet do 1.79v

Link to post
Share on other sites

 

 

Gdyby bezpieczna byla 62 to bym Phenom II dawno bylby ugotowany failsafe jest na 80c. A granica max jest 90 stopni.

 

tyle że to X2, a z funkcją turbo to jedyny X4 to był 960T (który zresztą można odblokować na X6)

 

generalnie dla testu bym zrzucił takt do fabrycznego i zobaczył wtedy, potem podnosił i sprawdzał jak wyglądają temperatury

Link to post
Share on other sites

zrezygnuj z napięcia auto i znajdź stabilne napięcie dla 3,8, bo w takim razie tu jest problem bo nawet mówisz że wtedy podczas testu masz 1,57 a to będzie za dużo tak o 0,05V (teoretycznie nie powinno się przekraczać 1,525V chociaż tym to jest różnie), mój phenom X4 chodzi 3,8 na 1,45V może zacznij od stałego 1,45-1,475

Link to post
Share on other sites

Jakim programem to sprawdzałeś możesz dać jakieś foto?

 

Zmieniłem pastę na procku abym miał pewność radiator delikatnie ciepły a procek pokazuje ze ma 62"C albo czujnik uwalony albo ja już pasty nie potrafię założyć a troche w życiu naskładałem się komputerów :(

 

Wsadziłem czujnik termometru w żeberka radiatora pokazuje max 38"C a w systemie 61"C 

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Zrób tak jak Ci doradzili koledzy wcześniej, ustaw fabrycznie częstotliwość na 3.1Ghz ze stockowym napięciem , następnie przetestuj Prime/Orthos lub OCCT i będzie wtedy można wykluczyć niestabilność któregoś z rdzeni. Podaj jeszcze model, moc zasilacza, może już słabo trzyma napięcia i temu tak Ci Vcore skacze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...