Skocz do zawartości

Wybór karty micro SD(HC)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez tanakov,

Recommended Posts

Witam 

 

Stanąłem przed jak się okazuje nie lada problemem wyboru karty MicroSD do telefonu. Zdjęcia muzyka video nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o zastosowania. 

Potrzebuję kartę 16GB ale na rynku jest ich całe mnóstwo. Opinie i sugestie są skrajnie różne.

Mój problem polega na tym że nie jestem przekonany czy jest sens wydawać bajońskie sumy (>100zł ;) ) na karty "lepszej jakości"  czy może nie ma co przesadzać i prościej wybrać zwykłą kartę z marketu byle class 10 czy UHS-1.

 

Oto kilka moich propozycji:

Transcend Premium 16GB UHS-1 z transferem do 90MB ;)

SanDisk Ultra 16 GB class10 z transferem do 30MB, wygrywa ponoć wszystkie testy

SANDISK EXTREME 16GB Class 10 z ceną odbiegającą od reszty

GOODRAM 16GB CLASS 10 

ADATA Premiere UHS1 16 GB 

 

To tylko propozycje każdy z producentów ma kilka różnych kart w tej samej klasie dlatego też pytam o wasze opinie

Link to post
Share on other sites

SanDisk, sam mam klasę 2, i gniecie sporo wyższych klas zarówno pod względem czasu dostępu jak i transferów. Różnią się np. zastosowaniem, w smartfonach liczy się nie tyle transfer co czas dostępu i operacje na małych plikach, szczególnie, gdy tworzysz na karcie jakąś systemową partycję (swap, ext3, ext4). Nie ma co przesadzać z tymi transferami, bo telefon i tak nie będzie Ci tak szybko kopiował/zapisywał... Już od klasy 6 zaczynają się dobre do telefonów karty ;) Np. do muzyki to w zasadzie nie ma co się rozpisywać, wystarczy klasa 4 nawet. Ale już do wideo, to ja bym polecał 6 i wyżej, ta 10 jest do tego dobra. Ta Ultra od SD styknie.

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

 

 

Może to troszkę podpowie. Takie ogólne wytyczne http://www.androidre...-microsd-wybrac Sam miałem Adata 16GB class 10 i sobie chwaliłem. Jednak tutaj również, jak koledzy wyżej poprę SanDiska.

 

Dokładnie to co mam w głowie. Teoria wszystko ok ale czy w praktyce się to jakoś rzeczywiście uwidacznia. 

Link to post
Share on other sites

Ja już dawno nie interesowałem się kartami z racji tego, że mój smartfon ma 32GB wbudowane i brak mu slotu. Więc doradzę ci w inny sposób trochę - jak już koledzy Ci podpowiedzą konkretny model to:

- poczytaj jego recenzje

- 15 razy sprawdz kartę zanim ją kupisz - czy nie jest to "podróbka"

- nie kupuj na allegro 

- nie kupuj na E-bay'u

 

Nie ma nic gorszego od dobrego smartfona z "cienką" kartą pamięci.

 

edit:

Jak już ci koledzy podadzą kilka modeli to wejdź na http://uk.hardware.info/productgroup/33/memory-cards#filter:q1Yqzi8qUbJSKsgvKM1JLMosqVTSUSpOTSxKzijPL0opBkoBBQoS01OBLEOQXEFqspJVtZKxsYGFklW0kpGJsaFSbG0tAA i wstaw w porównywarkę te modele - z mojego doświadczenia wiem, że ta strona jest najżetelniejsza jeśli chodzi o benchmarki.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

No ok.. to pojawia się kolejny problem.. jak ustalić oryginalność produktu.. czy fakt kupienia go w media czy w komputroniku za wyższą cenę to gwarancja udanego zakupu? W końcu na allegro też masz gwarancję a jeśli karta spełni wymogi tych 10MB/s to nie jest chyba aż tak źle

Link to post
Share on other sites

Adaty UHS-1 nie polecam, co prawda ja mam bez dopisku premium i kolor niebiesko czarny, karta wciąż działa ale kupiłem ją przekonany że UHS1 to więcej niż class6 i bliżej mu do 10 + to że miała mieć szybki random write bardzo małych plików - zastosowanie docelowe swap.(czasy 512MB RAM :P)

Prędkości to z tego co pamiętam pomiędzy 4 a 6, a random R/W jest lepszy niż w 'zwykłych' kartach ale dalej szału nie robi.

Można było kupić 10zł drożej C10 ale trzeba było kombinować :P

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Karty ktore znajdziesz maja kolo fotki napisane:

Specifications // Test results // Reviews // Prices

 

Ciebie interesuje Test results - jesli karta to ma to wrzucasz do porownywarki.

 

http://uk.hardware.info/productgroup/33/memory-cards#filter:FY27DoIwFED_5c4OrTgQNkiAhEeQFPAVh4IEEJK2XFSE8O_W7eSc4ayAYpzAAinka-BjN31hBy3HVjtFL2rpTJWXAQuxeYcxDaJYoCoyljOZZGwOl-55jIiQTi8cJxWM0MSJ3CQ9u55CGRTTNZzx4nv9cCK99APkHit9Mtm2_mDNx6r9iPGBeqeF5E2tif6brCuwVjAMYoJ1g_3BoHDfth8

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Karty ktore znajdziesz maja kolo fotki napisane:

Specifications // Test results // Reviews // Prices

 

Ciebie interesuje Test results - jesli karta to ma to wrzucasz do porownywarki.

 

http://uk.hardware.info/productgroup/33/memory-cards#filter:FY27DoIwFED_5c4OrTgQNkiAhEeQFPAVh4IEEJK2XFSE8O_W7eSc4ayAYpzAAinka-BjN31hBy3HVjtFL2rpTJWXAQuxeYcxDaJYoCoyljOZZGwOl-55jIiQTi8cJxWM0MSJ3CQ9u55CGRTTNZzx4nv9cCK99APkHit9Mtm2_mDNx6r9iPGBeqeF5E2tif6brCuwVjAMYoJ1g_3BoHDfth8

Widzałem.. tylko sandisk ma tylko specyfikację i cenę podaną ;)

 

Myślę że temat można powoli zamykać zdecyduję się na SanDisk mimo wszystko.. Myślę że to złoty środek

nie za tania nie za droga.. a wynikami testów naprawdę imponuje 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

- nie kupuj na allegro

A to niby dlaczego? Ja kupiłem kartę poprzez ten portal i nic złego się nie stało, karta oryginalnie zapakowana, sprawna, z przyzwoitym transferem. Zatem nie rozumiem, o co Ci chodzi... :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...