Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od kilku dni jestem posiadaczem nowego komputera i w tym karty graficznej Gigabyte GeForce GTX 770 OC. Niestety przy bardzo wymagających grach pojawia się nieznośny pisk o wysokiej częstotliwości. Właściwie to pisk jest tym głośniejszymi i o wyższej częstotliwości im bardziej wymagająca gra, wyższa rozdzielczość oraz detale. Przykładowo w LoLu prawie nic nie słychać, w MoHu już jest dosyć głośno, a w Planetside 2 i Metro 2033 nie można grać bo karta strasznie wyje, aż uszy bolą. 

 

Pozostałe podzespoły to: i5-4670K, MSI Z87-G43, Crucial BLS2CP8G3D1609DS1S00CEU, Segate ST2000M001, Plextor PX-128MPS,  SilentiumPC FortisHE1225, SilentiumPC Gladius M40 Pure Black, SilentiumPC Deus M1 650W.

 

Na początku miałem sterowniki 320.49, a teraz 326.19 BETA i nic się nie zmieniło. Nadal słyszę te okropne dźwięki.

 

Nie wiem czy reklamować kartę graficzną, czy może jest inny sposób na pozbycie się dźwięku. Może się mylę i to nie jest wina tego podzespołu? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Sathoret
Link to post
Share on other sites

zazwyczaj taki pisk to były cewki które przy dużym obciążeniu zaczynały hałasować (piszczeć) generalnie na chwilę obecną takie rzeczy nie powinny się dziać, kartę oddaj na gwarancji, jednakże najlepiej by było serwisantowi pokazać co się dzieje żeby nie odesłali cię z kwitkiem (zależy jaki sklep)

 

chyba że na gwarancji ci nie zależy, a kartę chcesz mieć cały czas to zalej cewki klejem :P

Link to post
Share on other sites

Klasyczny coilwhine, swoją drogą mam od jakiegoś czasu 7950 i też mi świszczy ale tylko jak mam powyżej około 500fps'ów, myślałem że to po prostu wada która trafia sie losowym sztukom i sie tego nie serwisuje, myślicie że można by się kłócić o wymianę? :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

ja bym jeszcze sprawdził na innym zasilaczu

A co to zmieni, skoro piszczy zasilacz który będzie w tym momencie poza pecetem?

 

a jak w zasilaczu masz dodatkowe wtyki zasilające grafikę to je przepnij

Zasilacz ma być cicho (nie piszczeć) w każdym układzie a nie tylko po wykonaniu swoistych "kombinacji alpejskich", nieprawdaż?

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Igorrodz

- temat dotyczy piszczącej grafiki ,a nie zasilacza

- a proponuję zamianę tych wtyczek ,bo niektóre zasilacze mają kilka linii 12V o różnym natężeniu prądu

,więc może jest wpięta ta o niższym - proste

- proponowałem też wykonać próbę na innym zasilaczu ,bo ten niby markowy ,a może być wadliwy

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

- a proponuję zamianę tych wtyczek ,bo niektóre zasilacze mają kilka linii 12V o różnym natężeniu prądu ,więc może jest wpięta ta o niższym - proste

 

Zasilacz autora akurat ma jedną linię +12V o natężeniu 51A

 

SilentiumPC Deus M1 650W

 

http://www.alsen.pl/files/photos/56/292856/521041/original.jpg

 

Zatem taka podmiana / wymiana / zmiana wtyczek nic nie da :P

 

- proponowałem też wykonać próbę na innym zasilaczu ,bo ten niby markowy ,a może być wadliwy

To akurat prawda bo wiele już było o wadliwych zasilaczach tej firmy.

 

Niemniej problemem jest karta graficzna ;)

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...