Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam komputer na którym renderuje, lecz bardzo długo to trwa, (30 min) nie są to skomplikowane rzeczy. Zdałem sobie sprawę że muszę ulepszyć komputer. Oto specyfikacja

Płyta główna: MSI GF615M-P33 V2

Procesor: AMD Athlon II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz

RAM: 6GB DDR3

Mam w innym komputerze GeForce 9800GTX+, zastanawiam się czy jakbym włożył do tego, to czy by dałoby jakiś zadowalający efekt. Zastanawiam sie też nad procesorem, ale jeśli miałbym procesor wymieniać to do tego cała płyta główna, a dodam że mam Windowsa 7 w wersji OEM. Jakie są wasze sugestie?
 

Edit: Korzystam czasem z trybu XP Mode, z tego co czytał procesor od AMD musi obsługiwać AMD-V, Intelowskie procesory też muszą jakąś technologie obsługiwać bodajże Intel-T, ale nie pamiętam.

Edytowane przez Sonata
Link to post
Share on other sites

9800gtx nic nie pomoże w samym renderingu, a procesor faktycznie masz bardzo słaby do takich zadań. Najtańsza będzie opcja upgrade do phenoma X6, ale nie mam pojęcia, czy tak płyta główna dobrze nadaje się dla tego CPU. Poprawa wydajności powinna być ok. trzykrotna więc jest to niemały skok niskim kosztem.

Warto też bardziej przykładać się do optymalizacji projektu i samego renderu. Dla początkujących i średniozaawansowanych dobre są narzędzia pokroju SolidRocks, itp.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli nie giercujesz to sporo da ci jakiekolwiek quadro..  400, 600.
Nic mu nie da tak naprawdę zakup karty Quadro - tylko zmiana procka wpłynie na czas renderingu, no chyba że autor zacznie na GPU renderować np.iray, mantalray, octane itp. Póki co w większości przypadków render leci po CPU - jakość znacznie lepsza, ale czas dłuższy.

Tak jak Saddam pisze, wymiana procka na szybszy + optymalizacja sceny + optymalizacja ustawień rendera.

Można to samo wyrenderować w około 30-60min przy odpowiedniej optymalizacji, lub w około 9 godzin bez optymalizacji. Tyle daje samo grzebanie w ustawieniach rendera i sceny. Nadal i tak procek jest tu największym problemem.

Żeby autorowi uświadomić jak jest on słaby polecam zapuścić Cinebench 11.5 i porównać wyniki z tą tabelą. Podejrzewam że około 1pkt się zakręci, czyli tyle co obecne budżetowe APU od AMD.

Link to post
Share on other sites

To też dlatego pytam... o to co konkretnie będzie robił... Wiadomo że podstawa to wymiana procesora.. Ale pytanie padło o GTX9800+ więc jeśli planuje coś więcej to może zmienić kartę... Ale osobiście również uważam że dobry procesor to podstawa. W domu 2600k to dla mnie mało.

Link to post
Share on other sites

Robię wizualizację nagrobków cmentarnych.

 

no chyba że autor zacznie na GPU renderować np.iray, mantalray, octane itp

dopiero zaczynam zabawę z tym wszystkim, dlatego nie wiem o co chodzi.

Edit: Mój wynik to 1,63

Edytowane przez Sonata
Link to post
Share on other sites

Nie siedzę w AMD obecnie więc nie pomogę w wyborze procka, bo nie wiem co w Twój socket wejdzie  ;)

Znasz już wynik w Cinebench - teraz popatrz jak prezentują się inne procki np. wymiana na "4,11 with AMD Athlon II X4 635 " wydajność prawie trzykrotnie większa w porównaniu do Twojego CPU - nadal to nie jest jakiś dobry wynik, ale zawsze już coś.

Link to post
Share on other sites

Mój socket to AM3 z tego co patrzyłem na morele to wejdzie http://www.morele.net/procesor-amd-phenom-ii-x6-1045t-socket-am3-2-7ghz-6mb-95w-box-hdt45twfgrbox-429639/

 

a ten procek będzie okolo 6 razy szybszy niż twój stary http://allegro.pl/am...3454026009.html
Jaka jest różnica między tym co Ty podałeś a między tym co ja? Edytowane przez Sonata
Link to post
Share on other sites

Czy wymiana Athlon'a II X2 250 na Phenom'a II 1055T/1045T da satysfakcjonujące wyniki? Czy może do tego dokupić jakaś kartę graficzną, czy karta graficzna cokolwiek da? A może nie warto pakować się w tą podstawkę i kupić coś mocniejszego tylko że nie wiem co wtedy z licencją OEM.

Link to post
Share on other sites

Myślę że kupując tego Phenoma wyraźnie poczujesz różnicę.. jeśli stwierdzisz że to mało wtedy będziesz myślał dalej... uwierz mi nie dołożysz do tego wiele, ten procesor na allegro sprzedasz w dobrej cenie i dość szybko z niewielką stratą... co do karty na razie się wstrzymaj.. zwłaszcza jeśli myślisz już nad zmianą podstawki.. wtedy te kilka groszy na nowy procek będzie jak znalazł.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sonata jakich programów do renderingu używasz?

 

Jest dokładnie tak, jak pisze stelek-wymiana karty graficznej nic Ci nie pomoże może poza polepszeniem płynności w viewportach pod warunkiem oczywiście, że korzystasz z prog renderujących po CPU czyli np v-ray, maxwell, kerkythea, blender itp. Karta graf bierze udział w renderingu tylko i wyłącznie przy prog renderujących po GPU jak np arion, iray, mantalray, octane ale żeby cokolwiek sensownie wyrenderować w takim prog potrzebne są mocne karty spięte w SLI bo inaczej mija się to z celem.

Link to post
Share on other sites

A optymalizujesz w ogóle ustawienia rendera i samplowanie próbek? Optymalizacja da Ci znacznie więcej niż sprzęt, a ten phenom po OC ma wydajność renderingu bardzo zbliżoną do i7 2600, 3770. Z dobrą optymalizacją zamkniesz ten render w granicy 5 min, a podczas pracy ze światłem, materiałami, kamerą i mapowaniem tonalnym korzystaj z interaktywnych renderów podglądowowych oraz renderowania tylko wybranych regionów. Dopracuj sobie zagadnienia techniczne i zaoszczędzisz na prawdę dużo czasu, a nawet jakość pracy się polepszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...