Skocz do zawartości

Płyta główna 1150 ATX pod Haswella i5 4570


Recommended Posts

Witam

 

Tak jak w temacie, mam zamiar kupić procesor Intela a mianowicie: i5 4570 i zastanawiam się nad płytą główną (format ATX) do niego. Generalnie z racji faktu że nie będzie robione żadne OC, bo jak wiadomo ten procek na

to nie pozwala, to najbardziej opłacalny będzie chipset B85. A więc moja propozycja to: MSI B85-G43, ale zastanawiam się nad tym czy z tego chipsetu jest jakaś lepsza płyta główna od tej którą zaproponowałem, przypuszczam że różnice między poszczególnymi markami z tego chipsetu są bardzo minimalne, aczkolwiek i tak chciałbym wiedzieć czy jest coś lepszego i bardziej godnego polecenia w tym segmencie.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam

MroZZ.

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedzi które na szczęście tylko utwierdziły mnie w moim przekonaniu ;)

Procesora przez najbliższe 3 lata planuje raczej nie zmieniać, ponieważ na bank sprosta moim oczekiwaniom, jedyne co wymienię to gpu, bo mam niezłe padło (9800GTX+), które zostało mi ze starego zestawu na podstawce 775, ale to z czasem jak fundusze pozwolą  :D. Znając Intela to i tak za 2-3 lata wszystko będzie tak wywrócone do góry nogami że do ich nowych procesorów i tak będzie trzeba kupić nową płytę główną z super-duper nową podstawką i chipsetem.

 

Pozdrawiam

MroZZ.

Edytowane przez dr_MroZZ
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Powtarzam - na B85 też podkręci procki z K, Intel powiedział, że kolejne serie procków będą przed tym zabezpieczone natomiast msi odpowiedział na to, że jego kolejne biosy również będą aktualizowane pod tym kątem by możliwość oc była cały czas.

Link to post
Share on other sites

Sam mam okazje byc posiadaczem i5-4570 i MSI B85-G43 od ~ 2 tygodni. Osobiscie jestem zadowolony, w tej cenie nic lepszego chyba nie da sie znalezc (jest jeszcze jakis tam Gigus w podobnej cenie, ale z gorsza sekcja zasilania). Jesli nie planujesz OC to bierz MSI B85-G43, bo raczej tutaj nie ma nad czym sie zastanawiac :P

 

Wytapane.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...