Skocz do zawartości

Recommended Posts

Buda:Carbide 500R

Procesor: Czekam na nową generację Ivy Bridge, która powinna wyjśc we wrześniu. Haswell i jego temp. mnie nie przyciagają. A nie chce się pchać w starsze gen. takie jak 3570k, 2500k

Karta: Evga 770 

Mobo: ASRock Z87 EXTREME4

Dysk SSD: OCZ Vertex4 

 

Zależałoby mi na tym żeby było ciche i oczywiście wydajne szczególnie przy OC.

 

A tak z czystej ciekawości Spartan 924 da radę na nowych prockach? typu 4670k?

Link to post
Share on other sites

Autorze podaj budżet ;)

Co do Spartana przy Haswellu...nie ma mowy, jednym słowem to chłodzenie nie nadaje się do niego, bez żadnego podkręcania temperatura na tym coolerze będzie się wahać od 75 do 80 stopni...Haswell to naprawdę ''gorący'' procesor więc warto kupić coś lepszego pokroju HR-02 Macho:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-2-426791/

Lub:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-pro-sr1-cooler-775-1155-1156-1366-am2-am2-am3-754-939-940-bk011-424270/

Obydwa bezproblemowo powinny wejść do twojej budy i to ku ich zakupowi bym się zwracał.

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czekam na nową generację Ivy Bridge

 

 

 

A nie chce się pchać w starsze gen. takie jak 3570k

zaprzeczasz sam sobie. IB-E jak już. A te zabawki są pod 2011 i nie są dla 1155. Hasskie? Droga impreza dla kilku % wydajności względem IB. Szukałbym czegoś za 150zł + wentylator np. ten: http://aac.com.pl/enermax-ucta12-tb-apollish-blue-120mm,produkt,973.html

 

jeżeli kupiłeś już płytę to nie wiem na co czekasz z procesorem.

 

PS. nie rozumiem dlaczego nie chcesz starych procków pod 1155. Nadal są i będąwydajne przez najbliższe lata o ile sytuacja się nie zmieni.

Edytowane przez Bichits
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - ten wentyl to pomijając jego wygląd to badziew, w testach ledwo wieje...Jeden z najgorszych względem wydajności.

http://chlodzenie.net/reviews/wydajnosc-wentylatorow-mity-i-fakty-cz-vi/13/

Poza tym, mam nadzieję, że autor jeszcze nie zakupił tej płyty bo w przeciwnym razie ja z tego nic nie rozumiem...Kolega wyżej ma rację, i5 3570k to w tej chwili bardzo wydajny procesor przecież, nie wiem czego chcieć więcej, w grach spisuje się świetnie czasem i bez OC, zresztą nie mówmy o 3570k/2500k jak już o nie wiadomo jak starych prockach...mimo to trzymają poziom :)

Edytowane przez Darius.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

jeżeli kupiłeś już płytę to nie wiem na co czekasz z procesorem.

 

 

Pewnie na nową podstawkę :D

 

@ketiw7

 

A jak było z Ivy? Wszyscy narzekali, że nie lutowany, tylko dali gluta pod IHS i się grzeje, a po roku wszyscy brali Ivy i nikomu to nie przeszkadzało. Mam Haswella i temperatury nie przekraczają w stresie (OCCT) w upalne dni 60 stopni. A to, że go wykręcisz do 4,3GHz, a nie do 4,5GHz jak Ivy, to i tak w efekcie wydajność będzie ta sama. Po co kombinować jak już masz płytę pod 1150... A jak Cię tak rajcują duże cyferki po OC to kup sobie FX i kręć do 5GHz, tylko znajdź sobie drugą pracę na płacenie rachunków za prąd ;)

Edytowane przez Ardoos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten model który ja mam kosmicznie się nie grzeje, ale nie wiem jak jest z 4670k po OC. Tylko opieraj się na komentarzach ludzi, którzy mają taki sprzęt lub mieli, a nie krzykaczy, którzy nigdy takiego procka na oczy nie widzieli i powtarzają komentarze innych mądrych, którzy również nie mieli styczności z Haswellem.

Link to post
Share on other sites

Na razie na rok 2014 Intel planuje wydać odświeżonego Haswella (Haswell Refresh), który ma być nieco usprawniony, ale nadal to będzie 22nm Haswell. Prawdopodobnie Broadwell, który będzie w 14nm procesie technologicznymi premierę będzie miał dopiero w 2015 roku i nie wiadomo jak będzie z podstawką. A tu masz dwie wzmianki na ten temat: PCLab i PurePC

Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiadomo jak będzie z podstawką

miejszy proces technologiczny - nowa podstawka, To będzie nowa architektura, a więc nie ma mowy o kompatybilności wstecznej.

Czyli i tak nowa płyta i proc. HS Ref. raczej nie wprowadzi niczego nowego. A więc logiką i portfelem można brać IB. 

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Broadwell to miała być ta sama architektura, co Haswell, tylko w nowym procesie technologicznym. Ale teraz gdy przesunięto premierę Broadwella na 2015 rok, a zamiast niego w 2014 roku ma być Haswell Refresh, to nie wiadomo na jakiej podstawce będzie pracował Broadwell.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Kto mówił coś o kasie, bo nie rozumiem twojego początku zdania? Nie upieram się, że Broadwell będzie na tą samą podstawkę, bo tego nie wiem i nie wiem, czy ktoś po za Intelem wie, ale nie wciskaj kitu, że nie da się zrobić procka w niższym procesie technologicznym na tą samą podstawkę. A statystyką to można się podetrzeć, statystycznie to co trzeci człowiek na ziemi to chińczyk, więc w Polsce mieszka ponad 10 mln żółtych ludzików...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...