Skocz do zawartości

Windows 7 | update ze starego Windows XP


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Planuję porzucenie leciwego komputera z Windows XP i zastąpienie go czymś nowszym. Stąd naturalnie przychodzi zmiana systemu. 

 

Tutaj rodzi się moje pytanie:

Czy aby mieć oryginalnego Windowsa 7 muszę po prostu kupić taki system, czy też istnieje możliwość jakiegoś update z Windowsa XP? Już nie potrzebuję XP. Wiem, że istnieje opcja takiego upgrade do Windows 8, ale jednak chciałbym 7. Nigdzie nie mogłem tego znaleźć, może po prostu nie ma takiej opcji? Mam Windows XP Home Premium wersja pudełko, płyta, klucz itd.

Komputera ma używać ojciec, a on nie lubi jakiś wymysłów typu kafelki :) 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o taki upgrade, żeby niczego nie tracić. Chodzi mi o to, by klucz do Windowsa XP zamienić na klucz do Windowsa 7. Nowa siódemka kosztuję 350zł, upgrade z XP do 8 kosztuje 200zł... Chciałbym trochę taniej otrzymać prawo do Windowsa 7 niż kupno nowego.

 

P.S. Jak wygląda (w świetle prawa, zasad Microsoftu) ewentualna odsprzedaż Windowsa XP?

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak wygląda (w świetle prawa, zasad Microsoftu) ewentualna odsprzedaż Windowsa XP?

Jeśli to licencja OEM to taka sprzedaż możliwa jest tylko wraz z systemem komputerowym na którym ten system był oryginalnie zainstalowany. Jeśli BOX to nie ma ograniczeń w odsprzedaży.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, teoretycznie wystarczy np. sama płyta gł. (choć wg MS "system komputerowy" to cpu, płyta, pamięć oraz dysk twardy). Na Twoim miejscu kupiłbym upgrade do 8ki. Ma dobrą cenę, jest to licencja BOX czyli nie masz ograniczeń co do instalowania oraz ew. dalszej odsprzedaży. Możesz użyć jej do aktualizacji XP (choć konieczna jest pełna instalacja). A sam system jest bardzo dobry i niewiele różni się od 7ki, także nie ma się czego bać.    

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o win8 to JA się niczego nie obawiam, ale komputera będzie używał mój tato, a on całe życie miał 95, a potem xp... Z reszta zobaczymy jeszcze zainstalować na swoim desktopie 8 trafiła i dam sie mu pobawić, może się przekona :)

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi.

 

Chyba już wiem wszystko (???)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie ma takiej możliwości, od Visty w górę (7,8) jest już zupełnie inne jądro, także nie ma możliwości upgrade. Nawet dostępny upgrade do 8 wymaga tak naprawdę pełnej instalacji całego systemu.  

Trochę mylisz pojęcia bo Windows od pierwszych wersji NT ma jądro hybrydowe , zwane też potocznie jądrem NT. Stąd był Windows NT 4.0 (i jego poprzednicy), a potem Windows 2000 to wersja 5.0, XP 5.1,  Vista to 6.0, a Windows 7, 8 jak i 8.1 to sam widzisz. Wszystko zaczęło się od pierwszych systemów NT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...