Skocz do zawartości

Problem z His HD7850 IceQX 100% aktywności. Pomocy


Recommended Posts

Cześć. 

Przejdę od razu do rzeczy radeona użytkuje od roku i nie było z nim problemu do wczoraj, uruchomiłem komputer zalogował się do systemu (win 7 64-bit Ulti) i nagle karta zaczęła dziwnie huczeć więc sprawdziłem co się dzieje.

Catalyst control center 

Aktywność karty 92%  :roll:

Pobór prądu nie wiem ile dokładnie bo to jest oznaczone kolorami jak w grach mam pomarańczowe normalnie to teraz miałem czerwone na uruchomionym samym systemie gdzie normalnie jest zielony znaczek  :(

Na początku zaraz po uruchomieniu komputera wentylator działa z prędkością 70% i nagle zwalnia do 20% czyli to co jest w stanie kiedy przeglądam neta co normalnie w grach jest max 40-42%. Temperatura stale rośnie do ponad 70 stopni  :o gdzie max przy grach to miałem 46 stopni.

Od razu mówię że ręcznie radeon blokuje mi ustawienia karty graficznej tak że nie mogę zmniejszyć ani zwiększyć szybkości wiatraka  :/ chociaż kiedyś to działało i wiem jak się tym obsługiwać.

 

Znalazłem pewne rozwiązanie ale to jest na krótką metę za każdym razem jak uruchamiam kompa muszę od nowa wgrywać sterowniki i wszystko przechodzi do normy... 

 

Mój komp:

Zasilacz OCZ modxstream pro 600w 

Procek Intel i5 2500k 

Ram Corsair xms3 1600mhz 8gb (4x2gb)

Matka Gigabyte Z77x-D3H

1-Dysk SSD Samsunga 120Gb

2x Dyski Samsunga 320Gb

Buda Zalman z11 plus (7 wentylatorów w obudowie łącznie 12 z podzespołami) Tsa przerost formy nad treścią  :P

Tak więc myślę że mi pomożecie  :cry:

Edytowane przez olo_pop
Link to post
Share on other sites

Może wdarł Ci się jakiś trojan i ktoś wykorzystuje twojego kompa do kopania BC.

Możesz mi wytłumaczyć jak przygłupowi z góry dziękuje :) 

A i jaki mi polecasz antywirus bo używam avasta premier i jak ja nic nie instalowałem a mam trojana to dziękuje :/

Link to post
Share on other sites

Chodzi o złośliwe oprogramowanie, które działając w tle bez twojej wiedzy wykorzystuje twojego kompa (tu akurat kartę graficzną) do wykonywania obliczeń, co powoduje jej mocne obciążenie. Przeskanuj kompa bezpłatnymi antywirami sieciowymi (MKSvir czy NOD) i zrób pełny skan Avastem.

Link to post
Share on other sites

Nie. IMO to raczej kwestia problemu systemowego ze sterownikami.

 

Odinstaluj sterowniki, wejdź w tryb awaryjny, użyj programu Driver Sweeper do wyczyszczenia pozostałości po sterownikach ATI.

 

Następnie odpal komputer w normalnym trybie, zainstaluj sterowniki, zrestartuj komputer, pograj, zrestartuj raz jeszcze i pograj znowu i daj znać czy dalej problem występuje.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie ma ani jednego wirusa :)


Nie. IMO to raczej kwestia problemu systemowego ze sterownikami.

 

Odinstaluj sterowniki, wejdź w tryb awaryjny, użyj programu Driver Sweeper do wyczyszczenia pozostałości po sterownikach ATI.

 

Następnie odpal komputer w normalnym trybie, zainstaluj sterowniki, zrestartuj komputer, pograj, zrestartuj raz jeszcze i pograj znowu i daj znać czy dalej problem występuje.

Twój pomysł też nie działa :( Włączyłem komputer i znowu się zaczęło czyli nagle wentylator się włącza na prawie max po czym zwalnia i w ten sposób się grzeje a aktywność wskakuje na ponad 90 % więc szybko przeinstalowuje sterowniki i zaczyna śmigać normalnie nie mam pomysłów...   http://images63.fotosik.pl/49/9e200be84953239cgen.jpg

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś instalować starsze/nowsze sterowniki do karty?

Ok spróbuje te co były do karty dodane :) ale raczej nie sadze bo ja sterowniki aktualizowałem 2 tygodnie temu a do wczoraj było dobrze :)  

Zrobiłem tak:

1.Skan 2.Odinstalowanie sterowników 3.Uruchomiłem kompa ponownie w trybie awaryjnym usunąłem wszystko z rejestru Driver Sweeper'em 4.Uruchomiłem kompa 5.Zainstalowałem wszystkie sterowniki z oryginalnej płyty 6.Znowu uruchomiłem kompa.

Teraz już "działa"  ? Nie wiem co jest nie grzeje się ale nie chce się włączyć Catalyst :( 

http://images65.fotosik.pl/50/76096c729834f35b.jpg

Tak teraz nawet nie mogę uruchomić żadnego programu :roll: tylko nie liczne działają :o i wcale mi się to nie podoba  :cry:.

Link to post
Share on other sites

mmloaddrv to część CCC

 

Na Windows 7 nie ma sensu instalować sterowników z płyty - pobierz te najbardziej aktualne ze strony producenta układu (AMD).,

 

100% GPU usage było znanym bugiem w starych wersjach sterowników, ale w nowych nie powinien ten problem już występować. Upewnij się, że pobierasz ze strony AMD sterowniki dla Twojej wersji systemu (32 lub 64 bit i rodzaj Windowsa).

 

Jeśli to nie pomoże, to zwracam honor poprzednim użytkownikom - ktoś mógł wrzucić Ci wirusa do miningu bitcoinów. Niestety większość programów anty-malware nie jest w stanie go usunąć (ja w zasadzie nie znalazłem takiego który sobie z tym radzi). Tu już będzie trzeba popracować combofixem, ale ja Ci w tej kwestii pomocy nie udzielę, bo nie mam o tym bladego pojęcia.

 

Zawsze zostaje reinstalka windowsa ale to brutalny krok, choć z raportów userów na zagranicznych forach wygląda na najskuteczniejszy.

 

Ewentualnie pomoże CI to:

http://www.2-viruses.com/remove-bitcoinminer

 

Tam masz aplikacje wskazane lub sposób manualny (na własną odpowiedzialność).

Link to post
Share on other sites

A czasem Catalyst nie wymaga NET Frameworka 4.0 ? Zainstaluj go i wtedy odpal catalysta .

Mam wszystko co potrzeba :) Jako że potrzebuje net NET Frameworka 4.0 do wota a jestem zapalonym graczem :)

Chyba przeinstaluje system bo używałem już różnych sterowników itp ale nic nie idzie :( 

Link to post
Share on other sites

Mi też się tak dzieje, okazało się że to wina Svhost, diabelski proces który wciska mi grafikę na 96%, miałem tak ZAWSZE z 6850 ale teraz tylko sporadycznie z 7950, po prostu wejdź w menadżera zadań (Lewy ctrl + lewy shift + escape) w zakładkę procesy, po lewej na dole kliknij wyświetl wszystkie procesy czy coś w tym stylu (mam winde po ang.) i powyłączaj wszystkie svhost. (Mi sie zdarza że mam z 3). Sądzę że może pomóc jeśli tyle różnych rzeczy próbowałeś i nic, trzymam kciuki że pomoże :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi też się tak dzieje, okazało się że to wina Svhost, diabelski proces który wciska mi grafikę na 96%, miałem tak ZAWSZE z 6850 ale teraz tylko sporadycznie z 7950, po prostu wejdź w menadżera zadań (Lewy ctrl + lewy shift + escape) w zakładkę procesy, po lewej na dole kliknij wyświetl wszystkie procesy czy coś w tym stylu (mam winde po ang.) i powyłączaj wszystkie svhost. (Mi sie zdarza że mam z 3). Sądzę że może pomóc jeśli tyle różnych rzeczy próbowałeś i nic, trzymam kciuki że pomoże :D

Dzięki stary to to :D Chociaż i tak zrobię format ;) 

Link to post
Share on other sites

Może sobie nawet być jądrem samego systemu, i o ile to nie możliwe mam to gdzieś, jeśli przeszkadza mi w normalnej pracy komputera a sam nie widzę ani nie odczuwam żadnych nieudogodnień spowodowanych zabiciem tego czegoś, o tyle będę kontynuował roboenie tego, bo widzę że nie jestem jedyną osobą u której tak to działa.

Link to post
Share on other sites

Ech... skoro svchost obsługuje i zawiera inne usługi to EWIDENTNIE COŚ JEST NIE TAK nie z svchostem tylko z jakąś upierdołą, która go wywołuje. Możesz robić sobie format za formatem i ubijanie za ubijaniem, ale jak nie dowiesz się co odpowiada za taką sytuację to będzie ona się powtarzać.

 

A dowiedzieć się można bardzo prosto - otwierasz task managera, klikasz PPM na proces i wybierasz "go to service(s)" (idź do usługi czy jakoś tak  - mam angielskiego win7). Jak już dojdziesz co powoduje ten pieprznik startujesz menu uruchom, wpisujesz msconfig i wyłączasz odpowiednie usługi/programy.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

No spróbuję, choć dziwne że dzieje sie to z tego co widze tylko na Radeonach, na 6850 rozwiązałem to nie instalując któregoś z pakietu w sterownikach. Pobawię się tak jak mówisz jak znów mi wejdzie grafika na obroty ale od jakiegoś czasu spokojna jest. Dzięki wielkie za pomoc pomimo że to nawet nie mój temat :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...