Skocz do zawartości

Coś o samsungu i oficjalnym update ACE 2 do JB 4.1.2


Recommended Posts

Ace 2...

 

Aktualizacja pojawila sie kilka dni temu. Na GB telefon działa świetnie, JB łapie lagi i czarny ekran po zablokowaniu itd, a wgrywalem wszystko przez odina z repartycjami, zeby bylo dostepne wiecej pamieci ram. Wczoraj gdy chcialem sprawdzic stan baterii to telefon zlapal freeza... W dodatku po jakichs aktualizacjach z marketu do autostartu dodala sie aplikacja "muzyka google", ktora startowala sobie normalnie otwarta po wlaczeniu telefonu. Nie dalo sie ani wylaczyc autostartu, ani usunac apki. Specyfikacja ace 2 jest odpowiednia do JB, ale jak Panowie z samsunga niechcacy sie przyznali nie pracowali zbytnio nad optymalizacja JB na ace 2 co oznacza wprost "macie pecha" o czym przeczytalem dopiero po aktualizacjach gdy zaczalem szukac odpowiedzi czy tylko ja mam takie problemy i jak widac nie tylko ja bo cala rzesza ludzi klnie na samsunga, a tematy "jak wrocic z JB do GB" wyskakuja jak grzyby po deszczu. Telefon odpiety od ladowarki tracil 2-4% na 1h pracy, na GB przez noc okolo 8h spada jakies 3%.. Bateria padala z uzyciem wyswietlacza okol 3h, a na gb czas to ponad 5h. Max co udalo mi sie osiągnąć to 1d i 16h, a na gb 4d 23h i podlaczylem go jak mial jakos 15% baterii. Czemu na JB tak mało? Bo telefon ma problem na JB zeby przejsc w deep sleep, drenuje baterie i nie pomogly nawet apki z agresywnymi ustawieniami, zeby telefon uspic w momencie wygaszenia ekranu. W ktorą stronę w takim razie android sie rozwija i co robi klientom samsung?? Dziekuje bardzo za takie cos. Poza tym mialem jeszcze kilka fonow z andkiem różnych producentów i wszystko o kant du*y rozbic za przeproszeniem. 2 tygodnie podniety ile rzeczy w markecie i w ogole, a czas weryfikuje, ze androidy to wieszajace sie zabawki czesto wykonane z wątpliwej jakości materiałów, a te swietne aplikacje to same smieci i może jakies 5% albo i mniej jest godne uwagi i faktycznie działa. Zaluje, ze wydalem gruba kase na ace 2 bo moglem za to miec lumie lub chociaz nokie n8. Wczesniej skusilem sie tez na wave 3. Kolejna porazka samsunga - bada os 2.0, ale to juz inna historia.. z ace 2 bylem zadowolony do momentu ukazania sie update do JB na ktory czekalem i jak widac zawod po calosci. Kolejny raz samsung nabrał mnie jak z wavem 3 i aktualizacja bady do tizena, a teraz mam telefon ze starym systemem i swiadomoscia, ze update wszystko psuje i nie moge go zrobic. Nigdy wiecej samsunga, ani androida. Dobrze, że przynajmniej w samsung kies przy update jest napisane "pojawila sie nowa wersja oprogramowania ukladowego, ktora MOŻE zwiększyc wydajnosc". Z tym może to trafili w sendo bo jak widać w tym wypadku nie może.

 

Dziwi tez fakt, że wszyscy narzekali na symbiana, który w wersji anna i belle kulturą pracy deklasuje urządzenia z androidem po calosci, nie mowiąc juz o wp 7.5 i 8..

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

Ja najpierw tez, ale, że bylo 484 ram i po dwoch dniach wkurzania sie zmułami zrobilem przez odina repartycje wyciekiem MB2, a pozniej offi zeby bylo dostepne ponad 600 ram i bylo ciut lepiej, ale nadal po zrobieniu reboot'a czy czyszczeniu cache (przytrzymanie klawisza menu i ikonka kosza) telefon lagował przy otwieraniu... kontaktów, smsów i nawet telefonu w sensie klawiaturki wybierania numerów. Gdy ma juz w pamieci cache te procesy pojawia sie problem z mała iloscia dostepnej pamieci przez co muli interfejs itd. Ponowne czyszczenie cache powoduje sciny smsów itd. Nie wierze, że u Ciebie takiego czegoś nie ma. Na GB jest wszystko ok. Ludzie na forach narzekaja i to bardzo. Nawet Hill Climb Racing wolniej sie otwierał.. Telefon byl po Full Wipe i zainstalowalem tylko opere mobile, HCR i hiki pro playera.

 

Zrobiłem GB i telefon wrócił do normalnego stanu chociaż na poczatku miał problem z bateria po codziennym ladowaniu i drenarzu z JB, ale juz jest wszystko w normie. Nie zmienia to faktu, że moje podejscie do tego telefonu zmieniło sie diametralnie i czuje, że na dniach się go pozbęde na rzecz lumii, albo zatyram go do zera i skonczy sie noszenie w etui z folia na ekranie bo druga sprawa jest, że pod szybka pojawil sie kurz obok przyciskow vol+ vol-.

 

Sorry za wylewanie frustracji, ale może ktoś sie kilka razy zastanowi zanim da sie nabrac na produkty samsunga i ich "rewolucji". Mało im było afery z kondensatorami w telewizorach to w branży gsm też leca w kulki. Ja już nie dam im zarobic. Taki mój osobisty protest na łamach tego forum.

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

Ja najpierw tez, ale, że bylo 484 ram i po dwoch dniach wkurzania sie zmułami zrobilem przez odina repartycje wyciekiem MB2, a pozniej offi zeby bylo dostepne ponad 600 ram i bylo ciut lepiej, ale nadal po zrobieniu reboot'a czy czyszczeniu cache (przytrzymanie klawisza menu i ikonka kosza) telefon lagował przy otwieraniu... kontaktów, smsów i nawet telefonu w sensie klawiaturki wybierania numerów. Gdy ma juz w pamieci cache te procesy pojawia sie problem z mała iloscia dostepnej pamieci przez co muli interfejs itd. Ponowne czyszczenie cache powoduje sciny smsów itd. Nie wierze, że u Ciebie takiego czegoś nie ma. Na GB jest wszystko ok. Ludzie na forach narzekaja i to bardzo. Nawet Hill Climb Racing wolniej sie otwierał.. Telefon byl po Full Wipe i zainstalowalem tylko opere mobile, HCR i hiki pro playera.

 

Zrobiłem GB i telefon wrócił do normalnego stanu chociaż na poczatku miał problem z bateria po codziennym ladowaniu i drenarzu z JB, ale juz jest wszystko w normie. Nie zmienia to faktu, że moje podejscie do tego telefonu zmieniło sie diametralnie i czuje, że na dniach się go pozbęde na rzecz lumii, albo zatyram go do zera i skonczy sie noszenie w etui z folia na ekranie bo druga sprawa jest, że pod szybka pojawil sie kurz obok przyciskow vol+ vol-.

 

Sorry za wylewanie frustracji, ale może ktoś sie kilka razy zastanowi zanim da sie nabrac na produkty samsunga i ich "rewolucji". Mało im było afery z kondensatorami w telewizorach to w branży gsm też leca w kulki. Ja już nie dam im zarobic. Taki mój osobisty protest na łamach tego forum.

 

Powinieneś wgrać przez Odina rosyjskie 4.1.2 SER , potem polskie 4.1.2 XEO (w celu posiadania 624mb RAM)  a potem zrobić wipe data/factory reset oraz wipe cache ...

Czy czasem nie miałeś włączonej funkcji oszczędzania energii na tym Jelly Bean 4.1.2 ?

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Nie mialem oszczedzania enegrii bo tel dzialal jeszcze gorzej. Wgrany najpierw byl wyciek mb2, ktory zawiera pit, a pozniej oficjalne Xeo. Mialem 624 ram bo mam rozeznanie w temacie i wersje kiesa 484 ram po 2 dniach zastapilem przez flaszowanie odinem z repartycja, full wipe itd. Duzo to nie dalo. Task managery tez sprawdzalem, clean mastera, apki do deep sleep. Nic nie dalo jezeli chodzi o baterie i plynnosc dzialania. Wrocilem do Gb przez odina wgrywajac wersje SER z pit i xeo i na JB juz nie wroce do konca dni tego telefonu

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

Nie mialem oszczedzania enegrii bo tel dzialal jeszcze gorzej. Wgrany najpierw byl wyciek mb2, ktory zawiera pit, a pozniej oficjalne Xeo. Mialem 624 ram bo mam rozeznanie w temacie i wersje kiesa 484 ram po 2 dniach zastapilem przez flaszowanie odinem z repartycja, full wipe itd. Duzo to nie dalo. Task managery tez sprawdzalem, clean mastera, apki do deep sleep. Nic nie dalo jezeli chodzi o baterie i plynnosc dzialania. Wrocilem do Gb przez odina wgrywajac wersje SER z pit i xeo i na JB juz nie wroce do konca dni tego telefonu

 

Nie mialem oszczedzania enegrii bo tel dzialal jeszcze gorzej. Wgrany najpierw byl wyciek mb2, ktory zawiera pit, a pozniej oficjalne Xeo. Mialem 624 ram bo mam rozeznanie w temacie i wersje kiesa 484 ram po 2 dniach zastapilem przez flaszowanie odinem z repartycja, full wipe itd. Duzo to nie dalo. Task managery tez sprawdzalem, clean mastera, apki do deep sleep. Nic nie dalo jezeli chodzi o baterie i plynnosc dzialania. Wrocilem do Gb przez odina wgrywajac wersje SER z pit i xeo i na JB juz nie wroce do konca dni tego telefonu

 

Ludzie co wy macie za komputery i telefony często czytam a to im nie działa i tamto nie działa mam Xp Win7  i Win8 i co bym nie zainstalował to wszystko działa kodery dekodery itp itd. Telefony też to nie działa tamto nie działa. Mam Ace2 a jestem nowicjusz w tych smartfonach poczytałem zrobiłem JB 4.1.2 SER + XEO + ROOT i wszystko działa bez przycinek filmy mkv mp4 i inne flaki muzyczne. Tel się nie zawiesza i chodzi płynnie bateria też OK. Deep Sleep zaglądam 80-90% co z wami?

Link to post
Share on other sites

Wez wyjdz. Nie wierze, że wszystko działa bo nie tylko ja mam takie problemy, a masa ludzi po aktualizacji do JB. Interfejs tnie jak cholera, a bateria spada jak szalona. Wiekszosc opinii to opinie negatywne, a reszta to perełki w Twoim stylu. Ace 2 na Gb działa świetnie. Na JB to padaka. Lagi interfejsu, lagi aparatu, wszystko otwiera sie kilkukrotnie dluzej niz na GB. Wszystko na minus. Nie chodzi o to co działa, a co nie działa tylko o to JAK DZIAŁA, a działa wolno.. Za wolno. Mam ogromne doświadczenie w branzy IT i GSM i nie jeden telefon juz flaszowałęm wiem co mówie. Ja z zadnym PC i Laptopem nie miałem problemów z racji oprogramowania. Z hardwardu jedynie w acerze padł mi dysk i była gwaracja. Jezeli chodzi o telefony to tylko nokia była niezawodna, a z LG i Samsungiem same problemy od strony softu. Bada - masa błędów, JB na Ace 2 - niedorobiony. Nawet w klasycznym fonie od samsunga soft swirował, usuwały sie słowa dodane do słownika, znikały kontakty, telefon resetował sie po rozmowie w 3g..

 

Wystarczy poczytac tutaj odnosnie zadowolenia ludzi z JB na ACE 2

 

http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmf1-csc-dbt-309396/index85.html

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites

Na Samsungu S Advance jest dokładnie tak samo.Na GB było wszystko super a teraz na JB ciągłe zwiechy czy samoczynne wyłączanie telefonu.Jeszcze jakby jakąś poprawkę wydali to ok, ale pewnie nasze telefony już poprawione nie zostaną ;( Beznadzieja ;/ Nigdy więcej samsunga.

Link to post
Share on other sites

Wez wyjdz. Nie wierze, że wszystko działa bo nie tylko ja mam takie problemy, a masa ludzi po aktualizacji do JB. Interfejs tnie jak cholera, a bateria spada jak szalona. Wiekszosc opinii to opinie negatywne, a reszta to perełki w Twoim stylu. Ace 2 na Gb działa świetnie. Na JB to padaka. Lagi interfejsu, lagi aparatu, wszystko otwiera sie kilkukrotnie dluzej niz na GB. Wszystko na minus. Nie chodzi o to co działa, a co nie działa tylko o to JAK DZIAŁA, a działa wolno.. Za wolno. Mam ogromne doświadczenie w branzy IT i GSM i nie jeden telefon juz flaszowałęm wiem co mówie. Ja z zadnym PC i Laptopem nie miałem problemów z racji oprogramowania. Z hardwardu jedynie w acerze padł mi dysk i była gwaracja. Jezeli chodzi o telefony to tylko nokia była niezawodna, a z LG i Samsungiem same problemy od strony softu. Bada - masa błędów, JB na Ace 2 - niedorobiony. Nawet w klasycznym fonie od samsunga soft swirował, usuwały sie słowa dodane do słownika, znikały kontakty, telefon resetował sie po rozmowie w 3g..

 

Wystarczy poczytac tutaj odnosnie zadowolenia ludzi z JB na ACE 2

 

http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmf1-csc-dbt-309396/index85.html

Witam o problemach czytałem ale czytałem też że nie którym śmiga. Byłem z byt szybki bo najpierw zrobiłem aktualizację po przez KIES i zawiodłem się pamięcią. Więc zrobiłem update z tej strony  http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmg2-csc-ser-xeo-318383/    I co ciekawe w punkcie 8 jest napisane:  Po ukończonym flashowaniu telefon będzie nam się długo bootował (wisiał na logo Samsung) przez około 5min.

 

To czemu u mnie tego nie było z tym czasem tylko normalnie tak jak po załączeniu z trybu OFF telefonu to ile to jest minuta? Tak więc telefony różnie działają

Pozdrawiam

Wez wyjdz. Nie wierze, że wszystko działa bo nie tylko ja mam takie problemy, a masa ludzi po aktualizacji do JB. Interfejs tnie jak cholera, a bateria spada jak szalona. Wiekszosc opinii to opinie negatywne, a reszta to perełki w Twoim stylu. Ace 2 na Gb działa świetnie. Na JB to padaka. Lagi interfejsu, lagi aparatu, wszystko otwiera sie kilkukrotnie dluzej niz na GB. Wszystko na minus. Nie chodzi o to co działa, a co nie działa tylko o to JAK DZIAŁA, a działa wolno.. Za wolno. Mam ogromne doświadczenie w branzy IT i GSM i nie jeden telefon juz flaszowałęm wiem co mówie. Ja z zadnym PC i Laptopem nie miałem problemów z racji oprogramowania. Z hardwardu jedynie w acerze padł mi dysk i była gwaracja. Jezeli chodzi o telefony to tylko nokia była niezawodna, a z LG i Samsungiem same problemy od strony softu. Bada - masa błędów, JB na Ace 2 - niedorobiony. Nawet w klasycznym fonie od samsunga soft swirował, usuwały sie słowa dodane do słownika, znikały kontakty, telefon resetował sie po rozmowie w 3g..

 

Wystarczy poczytac tutaj odnosnie zadowolenia ludzi z JB na ACE 2

 

http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmf1-csc-dbt-309396/index85.html

Dopiszę jeszcze, zobacz ktoś tu wyżej napisał, ze mu się samoczynnie telefon wyłącza czy tobie też lub innym? Nie każdy ma inny problem. Mam nagrane kilka filmów poprzez Ace2 jak i przeniesionych z komputera na SD i to z niezłym bitrate i powiem, że nie mam zacięć nawet jak załączę tryb oszczędzania. Wyobraź sobie jak działa bez tego trybu. To jest mój pierwszy taki telefon nawet się trafił dobry z tego co wyczytałem na forach, poprzednim moim telefonem był przez szesnaście lat Nokia 5110 :)  ale mi się znudził

Link to post
Share on other sites

Powtarzam jeszcze raz, ze chodzi o plynnosc interfejsu i szybkosc dzialania w porownaniu do gb, a nie to jak nagrywa filmy i jak je odtwarza. Jezeli o to chodzi czytalem, ze na JB telefon robi gorsze zdjecia w porownaniu do tych z GB. Sam tego nie testowalem bo po co. Lepiej zostac przy GB. Duzo dluzszy czas pracy na batrii, plynnosc interfejsu i brak lagow czego nie mozna powiedziec o JB. Jezeli to Twoj pierwszy taki telefon to wszystko tlumaczy dlaczego nie widzisz niedorobek.

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Powtarzam jeszcze raz, ze chodzi o plynnosc interfejsu i szybkosc dzialania w porownaniu do gb, a nie to jak nagrywa filmy i jak je odtwarza. Jezeli o to chodzi czytalem, ze na JB telefon robi gorsze zdjecia w porownaniu do tych z GB. Sam tego nie testowalem bo po co. Lepiej zostac przy GB. Duzo dluzszy czas pracy na batrii, plynnosc interfejsu i brak lagow czego nie mozna powiedziec o JB. Jezeli to Twoj pierwszy taki telefon to wszystko tlumaczy dlaczego nie widzisz niedorobek.

Płynność podobna, a pisze się wygodniej na JB, lepiej reaguje na dotyk.

 

Zgadzam się z przedmówcą. U mnie wszystko na 4.1.2 śmiga bez zastrzeżeń. A co do RAMu to ta mniejsza ilość RAMu to błąd KIESa, powinno być 624mb, sprawdzona informacja  xda developers.

Błąd tak, ale nie tylko wyświetlany. Miałem 480 MB i teraz 624 MB. Na mniejszej ilości przełączenie aplikacji zazwyczaj zakańczało inną, teraz jednocześnie działają. Do tego wyższy wynik w AnTuTu (de facto jak S2).

 

To nie jest bład ramu tylko sa dwie wersje 4.1.2 dla ACE 2.

Dwie ? Oficjalna Kiesowska i Sammobile ? Ja wrzuciłem Rus SER, potem Polskie XEO i już na Rosyjskim było 624 MB.

Link to post
Share on other sites

Płynność podobna, a pisze się wygodniej na JB, lepiej reaguje na dotyk.

 

No nie wiem. Wczoraj wróciłem do GB. Różnica jest olbrzymia.

 

Na JB kontakty czy smsy otwierały się +/- 15-20 sekund. W przypadku sms (gdy otwierałem nową wiadomość) to najpierw pojawiało się tło, później same wiadomości, po kilku sekundach całość się podnosiła (czarny kwadrat w miejscu klawiatury) i po następnej przerwie łaskawie pokazywała się klawiatura. Strasznie wkurzające. Na GB góra 3 sekundy i jest.

 

Klawiatura na JB była do bani. Nie dość, że słownik bym masakrycznie ubogi (większość słów i tak z palca wpisywać musiałem) to jeszcze wystarczył jeden szybszy ruch (ogólnie zmiana tempa ruchu) i telefon gubił palca urywając ślad.

 

Telefon nawet pusty ślimaczył się potwornie, nawet przewijanie menu było niesamowicie frustrujące, dopiero wyłączenie animacji przyniosło znaczną poprawę, a i tak było temu daleko GB.

 

Nie wiem po jaką cholerę w ogóle wydawali aktualizację to się ślimaczy gorzej niż vista na atomie. Na xperii U spadek wydajności miedzy GB a ICS był do przełknięcia, a tu? Dramat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...