Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 670 vs 760 opłacalność w SLI


Recommended Posts

Witam,

 

Co by było bardziej opłacalne  jeśli chodzi o opłacalność. SLI GTX 670 vs GTX 760.

 

Wydajnościowo niedużo ale lepiej wypada 670 ( różnica niewielka średnio pare FPS' ów )

 

Tylko TAK! Gigabyte 760 dostane nówkę za 1000zł, Gigabyte 670 za tyle samo ale używaną rok, z tym że ceny nówek 670'tek jest sporo wyższa od 760, a załóżmy dokupując 2 druga karte 670 za 1.5/2 lata cenowo pewnie i tak będzie sporo wyższa, a używek bez gwarancji by się wtedy nie opłacało kupować.

 

REASUMUJĄC:

 

Ceny :

 

Gigabyte GTX 760 - 980 zł  ( nowa na AGITO )

Gigabyte GTX  670 - 1250zł ( chyba że kupuje używkę jeszcze z 2 letnia gwarancją za cenę nowej 760 )

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-670-oc-i3443771157.html

 

Ceny za ok 2 lata:

używka 670 odpada

nówka pewnie droższa od 760

 

Jest sens takiego kombinowania, co o tym myślicie... ?

 

Wiem że trochę mieszam ale kupując PC zwracam uwagę na jego maxymalną wydajność za nie przesadną cenę, tak aby pośmigał jak najdłużej, a przy tym żeby był jak najbardziej opłacalnym zestawem :)

 

Link to post
Share on other sites

Watpie, zeby te kilka fps byly warte 300zl

 

Jeśli mowa o kupnie nowej 670...  używka z 2 letnia gwarancją wychodzi w cenie nowej 760...

 

W gruncie rzeczy chyba nie ma co mieszać, technologia idzie w przód z roku na rok i taka niewielka różnica wydajnościowo i tak za te załóżmy 3 lata nie dużo pomoże, a gwarancje mam dłużej... Jednak zawsze warto założyć temat i posłuchać opinii innych, w końcu do tego takie fora są stworzone :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam troche łatwiejszy wybór bo już jedną 670 mam i nie opłacałoby mi się jej wymieniać na 760, 670 chyba lepiej wydajnościowo stoi kierowałbym się tym. Sam gdzieś w październiku/listopadzie będę drugą do SLI wkładać. Jeśli masz okazje złapać jakąś fajną używkę z gwarancją to polecam.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie zakup GTX670 w SLI ma rację bytu tylko gdy posiada się już jedną GTX670, a jedynie dokupuje drugą...Wtedy używaną kartę można kupić za 950 zł (dla przykładu nowy GB z WFx3 ma 36m gwarancji, dlatego zakup używki z 24m - po roku użytkowania, nie jest wielkim problemem, tym bardziej, że była to najczęściej kupowana wersja).
GTX670 w ogólnym rozrachunku wypada nieco lepiej od GTX760, ale przyjmując iż sumujemy wszystkie wyniki i różnica między kartami mieści się w granicy błędu pomiarowego, tę różnicę można w zasadzie pominąć.

Jeśli karty miałby być nowe, zdecydowanie brałbym GTX760 - z racji ceny. Gdybyś posiadał już np. GTX660/Ti/GTX670, to zakup drugiej karty - używanej, miałby sens. Na tę chwili - póki mówimy o nowych kartach, to brałbym GTX760 i piszę to jako posiadacz GTX670 do którego dokupię tylko drugą karcioszkę :)

Link to post
Share on other sites

GTX670 w ogólnym rozrachunku wypada nieco lepiej od GTX760, ale przyjmując iż sumujemy wszystkie wyniki i różnica między kartami mieści się w granicy błędu pomiarowego, tę różnicę można w zasadzie pominąć.

7-8% to nie jest granica błędu pomiarowego, tyle samo jest między 670gtx a 680gtx ;)

 

Gdybyś posiadał już np. GTX660/Ti/GTX670, to zakup drugiej karty - używanej, miałby sens.

Robienie SLI z 660ti nie ma sensu, ze względu na szynę 192bit.

Link to post
Share on other sites

7-8% to nie jest granica błędu pomiarowego, tyle samo jest między 670gtx a 680gtx ;)

Gdy mówimy o sumarycznej wydajności - zebraniu i zsumowaniu wszystkich wyników, to faktycznie te kilka % przewagi się ujawni, ale gdy wrócimy do wyników w poszczególnych grach, to okaże się, że te 7-8% jest sumą niewielkich przewag które już można rozpatrywać jako mieszczące się w granicach błędów pomiarowych :)

Gdy więc patrząc na poszczególne gry widzimy przewagę tych 2-3FPS to przeważnie się nimi nie sugerujemy. Kiedy jednak zebrać te 2-3FPS z kilku gier uzbiera się nam tych 7-8%.

 

Robienie SLI z 660ti nie ma sensu, ze względu na szynę 192bit.

Popatrz co napisałem - jeśli ktoś już posiada GTX660/Ti/GTX670, wtedy warto dokupić drugą, a szyna 192bit'y ustala częściowy wydajność 660Ti, dlatego kompletnie nie martwiłbym się tym faktem w SLI. Ta szyna jedynie - znowu, ustawi wydajność kart. Nie będzie to GTX670 w SLI, ale będzie i tak wydajniej od GTX660 w SLI :) Jaki więc problem? Żaden. Z pewnością GTX660Ti nie okaże się słabsze od GTX660 w SLI, więc wszystko zostaje po staremu.

Link to post
Share on other sites

Suma sumarum wezmę 760 :)

Patrząc na aktualne ceny to w agito 670 jest w tym momencie droższa o 25 zł od 770 obydwie od GIGABYTE :o , a wydajnościowo się jednak różnią... Lepszą kupić taniej ^^ rozkmina ładna :)   ( I jak przy takich cenach dokupić drugą 670 jeśli po takim czasie od premiery ceny nadal są takie a nie inne... odpada )

Link to post
Share on other sites

Dlatego pisałem Ci - jak brać GTX670 w SLI, to tylko jeśli posiada się już jedną. Przy obecnych cenach nowych kart, znacznie bardziej kali się wziąć używaną na wciąż 24m za tych 950 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...