Skocz do zawartości

Ulepszenie komputera do gier - prośba o pomoc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jasiek123123,

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

 

Potrzebuję się poradzić zanim wydam pokaźną jak dla mnie kwotę  na upgrade drugiego zestawu.

 

OC: nie

Budzet: 2000-2500 PLN

Przeznaczenie: Gry MMO,

 

Obecnie mój zestaw to:

 

GA-P55-US3L
Intel core i5 750 2.6GHz
Sapphire HD6870
4GB RAM Corssair
Zasilacz - EPR525AWT pro 82+

 

Komputer służy głównie do gier multiplayer (np World of Warcraft) i ostatnio dławi się już dosyć potężnie.

 

Jakiś czas temu została wymieniona grafika i zasilacz, przyszedł czas na płytę główną, procesor i pamięci.

 

Po przeglądzie sprzętu na rynku zdecydowałem się na:

 

GIGABYTE Z87-D3HP
Intel Core i7-4770K
Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Blue Vengeance

 

W związku z tym nasunęło się kilka pytań:

 

1. Czy obecny zasilacz pociagnie ten zestaw - Nie jest naliście zasilaczy wspierajacych - Haswell, ale o ile dobrze zrozumiałem w kilku innych tematach na forum było napisane, że C6 i C7 (oszczędzanie energii w trybie uśpienia) można w każdej płycie głównej wyłączy z poziomu BIOS - (można?) i wtedy nie ma potrzeby wymiany zasilacza.

 

2. Czy ta płyta główna nie będzie miała problemu z obsługą karty graficznej w standardzie PCIE 2.0? A może wybrać jakąś inną w podobnej cenie lub ciut droższą? Generalnie uparłem sie na płyty firmy Gigabyte, nigdy nie miałem z nimi problemu. Nie planuję żadnego OC (mimo iż biorę procka serii K).

 

3. Jakie chlodzenie na procesor? Ważne by nie było zbyt wysokie by sie zmieśćiło do taniej obudowy i jak najcichsze problem w tym ze nie bardzo znalazłem chłodzenie pod slot 1150 - jest tylko kilka modeli w bardzo wysokich cenach, coś przeoczyłem? A może przezimować na BOXie i poczekać aż wyjda modele w lepszych cenach?

 

4. Czy to co wybrałem ma jakiś sens?

 

 Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam Forumowiczów,

Krzysztof.

Edytowane przez Jasiek123123
Link to post
Share on other sites
Hej, tez gram w WOW i pozwol ze podpowiem;)

 

Sam uzywam enermaxa i nie zamianie na nic innego. Wiec nie wiem czy jest sens ruszac zasilacz, tymbardziej ze nie bedziesz bawic sie w OC. Procesor i7 z K. Czekaj nie bedziesz sie bawic w OC to o co chodzi. Grasz w wowa, i7 do wowa to troche jak strzelac z dziala do komara. Do gier ale i obrobki multimediow swietnie nadaja sie i5. Polecam od nawet najtanszego 3350P. Jak chcesz miec mimo wszystko cos mocniejszego, ok 3440. Nie wchodzilbym w Haswella, 5% wyzsza wydajnosc, no do dobra w porywac do 5%, przy nizszej jakosci wykonania. Podziekowalbym. Plyta glowna jakas markowa, z chipsetem wspierajacym turbo mode, z polimerami na pokladzie. Twoja obecna karta grafiki bedzie dzialac na pci 3.0... Ram wybor dobry, ale za kilkanascie zlotych wiecej mozesz kupic takie tylko cl8. U wlasnie takie cl8 smigaja az milo na 1866 na 9-9-9-27. Chlodznie... nie potrzebujesz nowe generacje w porownianiu do pierwszej (750 itd) sa po prostu zimne, coz niestety nie to samo co nowy haswell ktory znow zaczyna sie lekko grzac. Kultura boxa na i5 jest oszalmiajaca, chlodno i cicho. 

 

Ogolnie nawet zestaw ktopry posiadasz teraz dalej nadaje sie do przyjmnego grania w WoWa. Te lagi o ktorych wspominasz to prawdopodobnie problem z doczytywaniem z dysku. Zaczelo sie to tuz przed dodatkiem MoPa, z pierwszymi patchami do kontentu. Problem u mnie rozwiazal dysk SSD. Boooomba. Koniec lagow. i system lepiej smiga:) Twoj aktualny set plus ssd, masz ultra w FHD i bedzie ladnie. Chociaz obawialbym sie ze 6870 na rajdach bedzie juz nie wyrabiac. 6950 juz miewalo problemy. Ale na High i FHD bedzie latac az milo.

 

Jezeli zalezy Ci az tak na ugradzie mozesz pojsc w GCN, i posaisc taka 7850. Sam przez przypadek i skuszony szokujaco niska cena przeszedlem na xfx 7770 black edition OC, i pomimo mniejszej liczby kaltek w porownaniu do 6950, obraz wydaje sie plynniejszy. Sam az bylem zaskoczony. No i cisza w budzie :) Zakladam ze 7850 to bedzie masakrator :)

 

Mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo, i moze cos rozjasnilem. 

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Generalnie to to jest 2gi zestaw, który posiadam. Wlasnie problem jest na 25 osobowych rajdach, głównie wtedy gdy powlączane sa opcje aby pokazywalo każdy healing na kazdym z drużyny. To samo mialem na poprzednim sprzecie, wymiana procka pomogła i diametralnie zmienila zachowanie całego zestawu. Tam zmieniałem z Q6600 2,4GHz na 3550 3,3-3,7 GHz. Teraz jeszcze zmieniłem z 5870 na GTX 670 i śmiga wszystko w max detalach na 1920x1080.

 

Myślałem o Hasswellu ze względów przyszłości. Nowy socket, więc za rok może dwa zmieniłbym tylko Procka bez wymiany MOBO, jesli polece  w Ivy wtedy zmiana płyty bedzie konieczna po raz kolejny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...