Skocz do zawartości

Ivy Bridge czy Haswell


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pawel8209,

Recommended Posts

Już wiele razy taki temat był i podejrzewam że zależy kto akurat w temat wejdzie to będziesz miał podany taki a nie odwrotny wybór. Powinien na benchmark pojawić się taki temat przyczepiony, gdzie wypowiedzieliby się naprawdę eksperci, którzy mieli styczność z wieloma sztukami i jednego i drugiego procesora.

Link to post
Share on other sites

Oba mają smalec pod IHS. WSZYSTKO ZALEŻY OD SZCZĘŚCIA...

 

Jeśli chcesz skrajne OC, to Sandy. Ale jaki to ma sens, skoro Haswell @4.3GHz >Sandy @5GHz..

ale za to bedzie 5ghz!!!  :rotfl:

Zaraz przyjdzie jakis tuman z sandy i go poleci bo przeciez lepiej sie kreci  :rotfl:

 

btw bierz haswella, do oc 4.4 wystarczy hr-02 macho, a skoro bierzesz i5 to zapewne do gier, ktore nawet w 50% go nie wykorzystaja

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Prawda jest taka, że którego byś nie wziął to będzie okey.

W zasadzie można zastosować takie równanie 2500K=3570K=4670K jeśli wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety - każdy z nich zapewni Ci wystarczającą wydajność i nie ma sensu wywyższać jednego nad drugim.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności zegar w zegar Haswell jest najlepszy. Różnica w cenie jest nie wielka, a dopłacasz do "przyszłościowej platformy", chociaż za samą płytą trzeba zapłacić ok. 80 zł więcej np. MSI Z77-G43 to koszt 335 zł. a MSI Z87-G43 to 420zł. Nie wiem jak jest z OC bo mam wersję Haswella bez K 4570 i szczerze mówiąc nie taki diabeł straszny jak go malują. Temperatury są całkiem dobre, z Arctic Cooling Freezer 13 Pro i na jakiejś taniej paście Revolteca procesor nie przekracza 60 stopni w stresie, a w Idle 30. Bez podkręcania mam wydajność >= od 3570K, mimo niższego taktowania. Ze swojej strony mogę polecić Haswella. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

miałem ten sam problem. zdecydowałem się na haswella jak kolega wyżej, o to moje za:

-nowsza platforma,

-lepsza wydajność zegar w zegar,

-bardziej przyszłościowa platforma,

-ciekawe mobaski (ja zdecydowałem się na asrocka z87 extreme 4 -od wielu lat używam asrocka i jestem zadowolony, co prawda była    awaria ale zakończona zwrotem kasy i mogłem wziąć nową i lepszą płytkę)

-niskie zużycie energii (mój OCZ stealth 600w poradził sobie nawet z nowymi stanami C6 !!)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...