Skocz do zawartości

Propozycja zamiennika dla HD 4670


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam,

 

Jako, że jestem nowym użytkownikiem, a to jest mój pierwszy post - witam wszystkich użytkowników portalu benchmark.pl. Od jakiegoś czasu korzystam z treści zawartych na tej stronie, lecz dopiero teraz kiedy potrzebuję pomocy specjalistów zdecydowałem się na rejestrację.

 

Otóż mój zestaw to:

 

Płyta główna: ASROCK G41M-S3

Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 @ 2.83GHz 12MB Cache

Karta graficzna: Radeon HD 4670

RAM: 4GB GOODRAM (1 kość) - w niedługim czasie dokupienie kolejnej 4GB

Zasilacz: MODECOM MC 530 CARBON (530 WAT)

 

W tym zestawie nadszedł czas na wymianę karty graficznej, gdyż obecna nie spełnia wymagań dzisiejszych nowości na rynku gier. (Niedawno wymieniona została płyta główna, procesor oraz RAM).

 

Jakie karty polecalibyście do takiego zestawu? Interesuje mnie gra w gry pokroju GTA IV, Battlefield 3, Euro Truck Simulator 2 na full detalach lub zbliżonych do Full. Gram na monitorze 23'.

 

Dodam, iż najbardziej interesują mnie karty używane, ze względu na możliwości finansowe (ok. 500zł)

 

Pozdrawiam,

Mariusz

 

Link to post
Share on other sites

560ti  to idealna karta do Twojego zestawu:)


http://allegro.pl/atrakcyjna-oferta-cenowa-geforce-gtx-560-ti-i3439170590.html za tą cene warto, karta radzi sobie z BF3 na ultra, bez msaa, w rozdzielczości FHD


i Twój procesor nie będzie jej zbytnio ograniczał, jeżeli w ogóle


zwłaszcza, że cena promocyjna wręcz


i zasilacz wymień, bo Carbon co prawda nie zabiera do grobu kompa ale sam lubi się zepsuć

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taką samą (tylko, że edycji ZOTAC GeForce GTX 560 Ti) zaproponowano mi w serwisie używaną za 400zł. Post tutaj umieściłem w celu zorientowania się czy są lepsze. Czyli jednak 560 Ti zostanie. A zasilacze lepsze od tego to w jakim przedziale cenowym? I czy ten procek da radę na Full z wymienionymi grami?

Link to post
Share on other sites

Twój procek na 100% poradzi sobie z tymi grami, które wymieniłeś, ale nie na Full kompletne, bo to ciężka sprawa jednak jest, zwłaszcza GTA 4 wymaxować to do tej pory problem i to nie na takim sprzęcie jak masz, ale na o wiele mocniejszym, jednak to co masz plus 560ti zapewni High łamane na ultra, jeżeli się pogodzisz z fps na poziomie 35-40

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

odpowiadam, więc Autorze, gigabyte windforce(ten co wkleiłem) to bodaj najlepsze chłodziwo kart graficznych jakie powstało, więc wątpie czy ZOTAC przebija to, a do Ciebie Taellih to właśnie pisałem że mogą być dropy do 28 fps, ale to sporadycznie, zresztą , nawet na o wiele droższych prockach w GTA 4 są dropy więc z tym się należy pogodzić po prostu jeżeli nie masz 2500k albo 8350


i NIE masz za słabego proca tylko gra ma pod tym kontem zepsutą optymalizacje, tak więc nie myśl o wymianie sprzętu pod tą gre, bo co nie kupisz to i tak będzie mulić

Link to post
Share on other sites

@@mkuzmicz

Przy jakiś większych wybuchach, przejazdach bardzo zatłoczonymi ulicami, lotem helikopterem nisko nad ziemię itp (wszędzie tam gdzie dużo zależy od fizyki lub jest dużo osób/pojazdów na ekranie) CPU nie będzie wystarczająco szybki, aby przesłać wystarczającą ilość danych do GPU.

W takim miejscu Ty na Q9550 bez OC będziesz miał niecałe 25fps, ja na Phenomie@4ghz 30, a ktoś na i5 40 ;)

Edytowane przez Taellih
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zotac to dobra firma i też mają dobre chłodzenia, możesz spokojnie brać.

 

ps. ja na phenomie II X4 850 3.3GhZ w gta IV też mam czasami niemiłosierne spadki FPS np. gdy jadę zatłoczoną ulicą, więc na to nic nie poradzisz, taka niestety jest optymalizacja "czwórki"

Edytowane przez Kondzio21
Link to post
Share on other sites

Przy jakiś większych wybuchach, przejazdach bardzo zatłoczonymi ulicami, lotem helikopterem nisko nad ziemię itp (wszędzie tam gdzie dużo zależy od fizyki lub jest dużo osób/pojazdów na ekranie) CPU nie będzie wystarczająco szybki, aby przesłać wystarczającą ilość danych do GPU.

W takim miejscu Ty na Q9550 bez OC będziesz miał niecałe 25fps, ja na Phenomie@4ghz 30, a ktoś na i5 40 ;)

g*wno prawda bo na 2500k widziałem dropy do 20 fps

przy SLI z 460 gtx

ta gra nie jest zoptymalizowana i nie ma na to rady, poza tym 560 ti z 9550 będzie idealnie współpracować w większości gier, nie licząc takich perełek jak gta 4, które napsuło krew każdemu chyba, a i tak na tym by szło elegancko zwłaszcza w porównaniu co miał wcześniej

Link to post
Share on other sites

OC - Jak rozumiem OverClocking... Sam nie umiem, i raczej nie chcę bawić w takie sprawy - boję się, że zepsuje a nie stać mnie na nowy.

 

Poza tym czy http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-darmowa-dostawa-i3433592458.html będzie lepszą kartą niż wspomniany 560 ti? Czy już te CPU jest za słabe na tę kartę?


@@jarnuszkiewiczm, ja rozumiem Ciebie, czytalem na ten temat... wiem, że optymalizacja w GTA IV jest fatalna.

Link to post
Share on other sites

g*wno prawda bo na 2500k widziałem dropy do 20 fps

przy SLI z 460 gtx

To pomyśl ile FPS byłoby w tej sytuacji na Quadzie albo Phenomie. Relacje % zostaną te same. No i do tego SLI dobija CPU, na jednej 460gtx w tym konkretnym miejscu byłoby szybciej niż na SLI

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...