Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć wszystkim mam mały problem z konfiguracja sieci WiFi :)

mam internet radiowy od sąsiada który ma go od tutejszego dostawcy (ZAPnet).
Do dnia dzisiejszego odbierałem sygnał za pomocom zwykłem anteny i kablem RP-SMA doprowadzałem internet do PC, wszystko działało ok.
Lecz chciałem zrobić WiFi z w domu. Zakupiłem Access Pointa ( Ubiquiti NanoStation loco M2) i router linksysa. I teraz pytanie jak mam poustawiać AP i ruter by było wifi :P. W jaki tryb wprowadzić AP ? a w jaki router ?co z adresami IP i serwerem DNS ?

Link to post
Share on other sites

Battlest na stronie  Ubiquiti w zakładce Wireless ustawiłem tryb Stacja wybrałem z jaka siecią się ma połączyć  wpisałem hasło do sieci, AP sie z nia połaczył lecz i tak jest brak dostępu do sieci. Wyczytałem w necie ze w zakładce network trzeba ustawić na router ( mam trzy opcje: router, mostek, SOHO router) Ustawięm na router lecz nie iwem jak poustawiać ustawienia WAN-u i LAN-u

powiesz mi jak to poustawiac?

 

dodam ze teraz AP jest podłaczony bezposrednio do rPC bez routera.

 

Jak miałem internet z anteny w wtykiem RP-SMA to adresy wygladaly tak:

Brama domyślna IPv4 - 192.168.2.1

serwer DHCP IPv4 - 192.168.2.1

serwer DNS IPv4 - 192.168.2.1

i w tedy internet działał ok 

 

tak wygląda okno do wpisywania ustawień  WAN-u i LAN-u http://imageshack.us/photo/my-images/571/pcki.png/

Edytowane przez krystiann97
Link to post
Share on other sites

sytuacja wygląda tak :

podłączyłem samego Ap do PC , poustawiałem wszystko ( tryb stacja, router itp.) i AP połączył się z netem i jest :)

Net śmiga aż miło :)teraz podłaczyłem w takim schemacie : Access Point na dachu--->Router--Wifi->Karta Wifi i PC . tylko teraz nie wiem jak poustawiać router ;/ wchodzę na stronę Linksys i rybka :) , nie ogarniam tego wg :) pomożesz mi?

jak chcesz to zrobię screeny jak to wygląda u mnie :)

 

model to WGA200G 

Link to post
Share on other sites

Moglbys rozrysowac jak to teraz wyglada?
Bo nie do konca rozumiem. ;)

Kabel sieciowy z Access Pointa powinen isc do routera i to router powinen rozprowadzac po WiFi siec LAN do twojego uzytku.

Caly zabieg polega na utworzeniu poprzez ten router Linksysa podsieci w sieci, ktora ciagniesz od sasiada.

Pisales, ze od sasiada ciagnales siec o adresach 192.168.2.X.

Zeby nie bylo konfliktu, utworz podsiec o adresach np. 192.168.3.X.

Gdzie 'X' to adresy/numery urzadzen w tej podsieci.

Link to post
Share on other sites

wygląda to tak:

teraz: Access Pointa mam podpiętego bezpośrednio do PC. na stronie producenta poustawiałem wszystko ( tryb stacja, network router...) i internet się połączył, działa . czyli od AP skrętką do PC działa.

teraz chce zrobić domową sieć WiFi tzn. od AP skrętka doprowadzić  neta do routera linksysa a router ma rozesłać internet po  domu w postaci WiFi :) ( w tym do mojego PC gdzie mam zamontowana kartę wifi na USB)

 

problem polega w tym ze nie wiem jak skonfigurować ten router. 

 

tak wygląda memu routera   http://imageshack.us/f/163/b4b4.png/http://imageshack.us/f/22/4aj2.png/    jak to poustawiać :)

Link to post
Share on other sites

Ok, chyba rozumiem problem.
To co zrobiles, to udostepnienie internetu z PC do Access Pointa (czyli nie to, co chcielismy).
Rozumiem, ze w tym momencie kabel RP-SMA idzie od anteny do karty WiFi PCta a potem skretka do AP?

 

Nasz problem bedzie polegal glownie na tym, ze musisz miec urzadzenie, ktore moze pracowac jako Access Point w trybie Client i musi miec zlacze RP-SMA.
Na ta chwile zadne z twoich urzadzen sieciowych takiego zlacza nie ma.
Sprawdz moze, czy ta Nanostation M2 widzisz siec sasiada i jaka jest moc sygnalu tej 'sasiedzkiej sieci'.

Link to post
Share on other sites

Nie źle zrozumiałeś :) 

teraz gdy mam ta nano stacie od ubiuiti to tej anteny z kablem rp sms juz nie wg wg :) jest yylko ten Accees point który odbiera sygnał od sasiada i daje go do PC, a chce zrobic by dawał go do routera a router ma dawać sieć wifi :0)rozumiesz ?


taki schemat paitowy :P ---- http://imageshack.us/f/827/rcao.png/

Link to post
Share on other sites

Ok.
No to skretka z AP do routera.

Teraz:

- IP Settings ustawiasz tak, jak miales ustawiona karte sieciowa w poscie #3: http://forum.benchmark.pl/topic/93984-konfikuracja-wifi/?do=findComment&comment=1072669

- Router IP ustawiasz: 192.168.3.1 (od tej pory ten adres wpisujesz w przegladarce zeby wejsc do konfiguracji routera)

- DHCP Server: Enable

- Starting IP Address: 192.168.3.2
- Max. number of users: 50

- Client Lease Time: 0

 

Jesli Nanostation jest dobrze skonfigurowany jako AP Client (z faktu iz twoj PC dziala poprawnie w polaczeniu z nim wnioskuje, ze jest) to powinno juz wszystko dzialac.

Link to post
Share on other sites

Podalem Ci wszystko, co masz ustawic (jesli nie wiesz ktore pola sa nazwane ogolnie jako 'IP Settings', to masz na lewo od nich napisane; nie wymyslilem sobie nazwy pol z glowy tylko przepisalem je z twojego screenshota).
W Encapsulation wybierz: RFC 2516 PPPoE;

 

Reszta tak jak podalem...

 

P.S.
Podalem od gory do dolu po kolei co masz wpisywac, wiec nie ma szans sie zgubic.

Link to post
Share on other sites

jezeli włacze opcje PPoE to  iP Settings

(Internet IP Address:  .  .  .  Subnet Mask:  .  .  .  Default Gateway:  .  .  .  Primary DNS:  .  .  .  Secondary DNS:  .  .  . )

 znika , nie ma tego wg, co zrobic w tym wypadku ?

Edytowane przez krystiann97
Link to post
Share on other sites

nie PPPoE ale albo dajesz Dynamic IP albo Static IP W linksysie chyba ze masz sesje PPPoEzestawiona na kompie? ale chyba nie? Tak czy nie?

Tera tak

 NAT na loco je właczony. czyli obrazkowo

adresy po stronie LAN w innej podsieci niz WAN( czyli internet) jak tak to

tam miałes 192.168.2.0/24 siec do której sie podłaczasz

192.168.1.0 LAN na ubiquiti tak? DHCP właczony? bo to chyba ma to cuś.

Trzecia sprawa jak ciagniesz kabel do Linksysa do portu WAN to IP LAN ustaw w Linksysie na np 192.168.3.1 jak do LAN a WAN pusty zostawisz to adres 192.168.1.2 dla Linksysa i w Linksysysie DHCP na  OFF

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...