Skocz do zawartości

Msi z77a-gd55+ i5 3570k OC


Recommended Posts

Witam chciałem się dowiedzieć jak to jest z podkręcanie procesora przez OC Genie przez przycisk na płycie oraz jakich wyników mam się spodziewać .Czyli mniej więcej jak wygląda OC i5 3570k na płycie Msi z77a-gd55 ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Również posiadam taki zestaw i jak wejdę w bios to mnożnik mam na szaro i nie mogę zmienić ( w Control Center działa ), mógłby ktoś poradzić jak dobrze i skutecznie podkręcić tego CPU na tej płycie głównej ? Jakie napięcia poustawiać itd. zalecane byłoby mi podkręcić do 4.5 GHz pod SLI Gigabyte GTX 760, dodam że zasilacz posiadam Super Flower Golden Green 750W i OC nigdy wcześniej nie robiłem, dlatego liczę na waszą pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Zmieniasz zegar---?klawiszami + i - na klawiaturze.

Spread Spectrum-disable

Long duration power limit-300

Short duration power limit-300

Vdroop-50%

CPU Voltage---?

C1E-disable

C state support-disable

I lecisz z testami,bsood dodajesz napięcie,stabilnie obniżasz.

Znajdziesz odpowiedni zegar z napięciem C1E i C state support możesz dać na enable choć w przypadku tej płyty nie ma to znaczenia bo nie posiada offsetu.

Link to post
Share on other sites

Jak narazie przy 4,5GHz przy napięciu 1.800v max 63 stopni na rdzeniu po kilkunastominutowym teście w OCCT, lecz taktowanie mi nie spada nawet jak odpalony mam tylko pulpit co zrobić żeby spadało... ? 

 

Jakie zalecane są maksymalne temperatury oraz napięcie  dla CPU ?

Link to post
Share on other sites

Wyłączać C1E,C state support oraz  EIST podczas testów  ?

 

Long duration power limit-300    >

                                                       max mogę dać 255 ale to bez znaczenia

Short duration power limit-300    >

 

A jak będę chciał korzystać z standardowych taktowań bez OC to wczytać wszystkie ustawienia domyśle łącznie z long/short duration jak będą ustawione na maxa nawet bez OC to będzie większy pobór prądu czy to bez znaczenia ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Wyłączać C1E,C state support oraz EIST podczas testów ?

Tak

 

 

A jak będę chciał korzystać z standardowych taktowań bez OC to wczytać wszystkie ustawienia domyśle łącznie z long/short duration jak będą ustawione na maxa

Wczytujesz ustawienia stockowe i te wartości tak samo wczyta stockowe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witajcie. Chyba należy mi się nagroda Złotego Szpadla za odkopanie tematu ;) (piszę akurat tutaj, bo kręcę właśnie 3570K na gd55)

 

Mam durne pytanie: jak testuję 1 h OCCT, wywala mi "windowsowy" (Win7) błąd "appcrash". Test normalnie leci dalej, ale jak zamknę okienko powiadomienia, to wtedy dopiero wyskakuje "error detected" (bez żadnego określenia typu "core #2 error", po prostu error). Czy to jest "normalny" błąd procesora oznaczający niestabilność procka (mam nadzieję, że nie, bo już 1,395 V przy 4500 MHz), czy jest to po prostu błąd programu wynikający z czegoś innego?

Edytowane przez willowhmx
Link to post
Share on other sites

Po ponad godzinie smażenia Prime95 na priorytecie 10 - 0 błędów. Maksymalna temperatura najcieplejszego rdzenia: 84 (RealTemp).

Czy to może oznaczać, że to był jakiś wewnętrzny test OCCT? Jeśli tak, to czy jest sens próbować obniżać vcore? Błędy rdzenia na OCCT przestały wyskakiwać przy 1,38 V - potem były jż tylko appcrashe OCCT.

W grach sprawdzę, jak będę miał na to czas - teraz niestety go nie mam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...