Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od razu napiszę że szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. 

 

Mój problem polega na tym, że gdy włączam komputer po jakimś czasie nieużywania ( np. w nocy jest wyłączony i gdy włączam rano ) to podczas ładowania się systemu, podczas wczytywania pulpitu, albo po jakimś czasie użytkowania już kompa , zawiesza się on, wywala mi bluescreeny. Kilka resetów i potem  komputer działa kilkanaście godzin względnie bez problemów. Pojawiają się jedynie kilkusekundowe "ścinki" co jakiś czas, czy to podczas używania przeglądarki internetowej czy grania. 

 

Dodatkowo jakiś czas temu miałem problem z zawieszaniem się po aktualizacji sterowników do karty graficznej, jednak wtedy nic nie dało się robić, komputer zawieszał się non stop i musiałem wrócić do starszych sterowników.

 

Zatem w czym tkwi problem ?

 

Sprawdzałem pamięć Memtestem96+ - nie było problemów.

Sprawdzałem dysk twardy HDtune - w error scan wszystko ładnie na zielono, w zakładce Health trzy paski na żółto :

http://zapodaj.net/cc6762b3bdfba.png.html

http://zapodaj.net/c92c3e0e78031.png.html

 

Mój komp:

windows 7 service pack 1 64bit

proc intel core 2 duo E7400   2,8 GHz

karta graficzna GeForce 9600 GT

3 GB RAM

Płyta główna: G31M-E2SL

Zasilacz: Delta GPS-400AB A1 400W

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez MrArcadius
Link to post
Share on other sites

Sprawdzanie pamięci memtestem to warunek niezbędny ale niewystarczający żeby stwierdzić, że pamięć jest na pewno OK.

Na twoim miejscu wyciągnąłbym jedną z kości ram i podziałał, jakiś czas, gdy pojawią się problemy to wymienił na drugą kość.

Widzę, że masz 3gb, więc pewnie 2+1? Zacznij od pozostawienia 2gb. Z samym 1gb może być ciężko w ogóle pracować.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzanie pamięci memtestem to warunek niezbędny ale niewystarczający żeby stwierdzić, że pamięć jest na pewno OK.

Na twoim miejscu wyciągnąłbym jedną z kości ram i podziałał, jakiś czas, gdy pojawią się problemy to wymienił na drugą kość.

Widzę, że masz 3gb, więc pewnie 2+1? Zacznij od pozostawienia 2gb. Z samym 1gb może być ciężko w ogóle pracować.

Tak, 2 + 1 mam. OK spróbuję. 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś mnie cholera trafiała jak mi bsod wyskakiwał zawsze przy pierwszym odpaleniu kompa danego dnia. Wówczas miałem 1+1gb. W memteście nic, ale gdy tylko kości nie było w slocie magicznie działało OK (w drugim slocie zachowywała się tak samo). Oddałem do sklepu a u nich wszystko oczywiście działało bez zarzutu i tak zostałem z bublem...

Link to post
Share on other sites

Kiedyś mnie cholera trafiała jak mi bsod wyskakiwał zawsze przy pierwszym odpaleniu kompa danego dnia. Wówczas miałem 1+1gb. W memteście nic, ale gdy tylko kości nie było w slocie magicznie działało OK (w drugim slocie zachowywała się tak samo). Oddałem do sklepu a u nich wszystko oczywiście działało bez zarzutu i tak zostałem z bublem...

No ciekawe. Może u mnie jest podobnie, oby. pamięć najłatwiej i najtaniej wymienić. dziś zostawię na noc wyłączony i zobaczymy rano.

Jak na razie bez zawiechy czy bsoda. Jedynie te kilkusekundowe zwieszki przy używaniu przeglądarki zostały... No ale wcześniej też nie wywalało mi codziennie, także parę dni musze poczekać. Ale może to tylko pamięć...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...