Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
już wkrótce zamierzam dokupić do mojej EVGI gtx580 brata bliźniaka by razem stworzyły SLI.
Problem polega na tym, że na rynku ciężko dostać kartę EVGI, przez co planuje kupić u jakiegoś innego producenta.

I tu nasuwa się pytanie - jakiego ?
Czytałem wiele dobrego o ASUS'ie, ale ten swoją drogą jest zbyt duży (aż trzy sloty), gdyż planuje w dalekiej przyszłości 3-way SLI. Wiem, że producentów 580 jest dość sporo - jednak który, według was, zalicza się do "lepszych" ?

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem, SLI z tych dwóch kart nie jest jakoś specjalnie wymagające dla zasilacza (tzn. nie więcej niż 1100W zasilacz).

580'tka obsłuży praktycznie każdą grę na wysokich ustawieniach, więc nie wiem o co Ci chodzi z tym "nowszym i wydajniejszym" - mam kupić Titana by lansować się fps'ami rzędu setek ?

Link to post
Share on other sites

Z tym 3x to rzeczywiście dość głupi pomysł (chociaż robią quadro, więc po coś to jednak jest), dlatego skupmy się na 2x.

I dla jasności porządku w portfelu:
GTX Titan: 3700PLN (najtańsza oferta na Allegro);
GTX 580: około 600PLN (reasumując 2x = ~1200zł)

Edytowane przez Tasgall
Link to post
Share on other sites

Lepiej 7970 - nówka od Sapphire (z cichym i wydajnym chłodzeniem) za 1400zł, a to ta sama liga wydajnościowa co GTX 680.

 

Jak chcesz już SLI spróbuj GTX-y 760/660, wydajność będzie podobna jak 2x580 (lub wyższa, ale w przypadku kupna 2x GTX 760), ale [ZNACZNIE] mniejszy pobór energii i niższe temperatury. Cena wyjdzie Ci jakieś 1900/1300zł. 

 

Podsumowując: SLI z GTX-ów 580 to kiepski pomysł, choć na innym forum jest osoba z dwoma GTX-ami 480. 

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Większość nowszych gier obsługuje, a starsze nie potrzebują aż dwóch kart ;)

Nie zamierzam sprzedawać karty, dlatego też założyłem temat o SLI - logiczne.

Lubicie spamować :P

Edytowane przez Tasgall
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia miałem kiedyś GTX470 SOC w sli i wydajność miałem  na poziomie hd 7970 tak więć sli w gtx 580 będzie większa niż cokolwiek z przedziału do 1700zł.

Osobiście nie żałuje zamiany dlatego że temp w obudowie spadła o 1/3 ,karte mam tak samo wydajną z nową gwarancją itd.

Jak kupisz 580 zawsze możesz potestować , nie spasuje Ci to ją odsprzedaż.Dużo nie stracisz bo jak wiemy starsze karty tak szybko nie tracą na wartośći.

To jak będziesz na kupnie to wtedy daj znać bo nie jeden temat taki powstawał a zanim ktoś się zdecydował to można było z danego przedziały cenowego kupić lepszy kombajn!

Co masz na myśli poprzez najlepszy producent ?

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Skoro, tak jak twierdzisz, gtx580 sli jest o wiele bardziej wydajne niż karty za 1700zł - to dlaczego miałbym tak przepłacać ? ;)


Będę kupował najwcześniej na święta, ale wolę mieć już rozpoznanie w temacie.
Najlepszy producent: możliwość oc, dość niewygórowany pobór mocy, temperatury.

Edytowane przez Tasgall
Link to post
Share on other sites

Kolega jarnuszkiewiczm powinien sie ze wstydu juz w tym watku nie udzielac, a patrzec, co inni mowia (pobor energii, predkosc, SLI, inne firmy itp).

 

2xGTX580 oczywiscie, ze beda szybsze od GTX680.

http://www.anandtech.com/bench/product/584?vs=555

 

Ze gry SLI nie obsluguja ? Kolega pogrzebie w tytulach i jak znajdzie jakis, niech wroci. Ja ostatnio pamietam jedynie starego Bioshocka.

 

SLI w "starszych" konfiguracjach jest jak najbardziej oplacalne w takich wlasnie momentach, gdy wchodzi nowa generacja (o 7-ce nie mowie, bo to lekki zamet byl od-titanowy), bo starsze karty tanieja mocno, a wydajnosc ich wciaz jest wysoka. Poki nie ma nowego DXa robiacego roznice nie ma powodu, by z SLI rezygnowac. Jesli tylko zasilacz i plyta jest w porzadku - brac, nie marnowac okazji.

 

580-tki dobre sa - oprocz Asusa - rowniez od Gigabyte (Windforce, 3 wentyle), czy MSI (TwinFrozr, ale na te wentyle trzeba uwazac, bo ich duzo padalo lub rzezilo - takiego dostawce se wybrali).

 

BTW, jak bedziesz dokladal druga karte do SLI, to nie ma sensu juz robic o/c, najlepszym o/c karty graficznej jest.. SLI wlasnie :) Poza tym do o/c 580-ek tylko WC, inaczej - jak pisalem - sensu nie ma. Wydajnosc i tak bedziesz mial wysoka, a uzeranie sie o 2 klatki wiecej nie przyniesie rezultatu podobnego do dolozeniua drugiej karty, a tylko wzrosna temperatury (ktore normalnie i tak srednio ida o 10st w gore). Pobor mocy bedzie bardzo zblizony u wszystkich producentow, bo czym te karty sie roznia od chipa, ktory zre najwiecej pradu ? Jeden wentyl wiecej co najwyzej, nie ma znaczenia pobor pradu miedzy producentami... No chyba, ze mowimy o serii Lightning od MSI, ktora jest podkrecona i jeszcze podkrecalna, ale to pewnie inny temat.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dziękuje jeomax za obszerną, optymistyczną i szczegółową wypowiedź. 

Tak jak twierdziłem na początku - nic mnie od SLI nie zrazi (nawet wątpliwe komentarze pana jarnuszkiewiczm) - gdyż po przeczytaniu wielu for na ich temat, doszedłem do wniosku że sprzedawanie i kupowanie co chwile nowych kart .. mija się z celem. SLI z 580'tek myślę wystarczy mi na 2,3 do 4 lat spokojnie.

Dziękuje też za podanie informacji dotyczących producentów. Myślę, że do świąt znajdzie się jeszcze jeden egzemplarz u firmy EVGA (chodź pudełko i sterowniki .. szkoda gadać).

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Policz najpierw, ile kosztuje Ciebie dokupienie drugiej karty a ile sprzedanie swojej i dołożenie do 680 z drugiej ręki.

 

Posiadałem w ostatnich latach: 570 SLI > 670 > 680 > 680 SLI > 7970 MATRIX - dwie ostatnie pozycje mam nadal w domu.

 

Ja oddaję głos na jednego 680. Z drugiej ręki.


Krótko wyjaśnię dlaczego. Owszem, 580 SLI to świetny i mocny tandem, ale nie patrzmy tylko na słupki. Budżetowo, wyjdzie Ciebie po kieszeni mniej więcej na to samo. Użytkuję prywatnie 680 od kilku miesięcy. Owszem, może w słupkach tandem 580mek będzie wydajniejszy ale to jest overkill, który nie jest Tobie teraz do niczego potrzebny. Gry, które tak naprawdę SLI wymagają - metro, crysis 3 - nie obsługują go zbyt dobrze. Wszystko inne, rusza na jednej 680 przy detalach ultra/v.high - gdzie na v.high zmniejszam jedynie czasem cienie, czego "na oko" praktycznie nie widać - w stałych 60ciu klatkach. Bez zająknięcia. Kupić teraz jedną 680 a gdy uderzą next-genowe tytuły - dokładasz drugą, jeżeli zajdzie taka potrzeba, której cena powinna sporo spaść.


Powiem więcej. Różnicy między 670 a 680 "na oko", nie zauważyłem. Grywam w te same gry, w tych samych detalach, w stałych 60ciu. Zaznaczam, że tam GPU tykał efektywnie na 1268...


Na 680 jest to 1137.

Link to post
Share on other sites

Ja oddaję głos na jednego 680. Z drugiej ręki.

Ja też. +1 do 680gtx/770gtx -> co taniej

 

Powiem więcej. Różnicy między 670 a 680 "na oko", nie zauważyłem. Grywam w te same gry, w tych samych detalach, w stałych 60ciu. Zaznaczam, że tam GPU tykał efektywnie na 1268...

 

Na 680 jest to 1137.

Nic dziwnego, że nie zauważyłeś różnicy. Z tego co piszesz to 670gtx powinien być równy 680gtx przy tych taktach. Zegar w zegar różnica to ~7% dla 680gtx, a Ty masz ~11% wyższy takt na 670 ;)

Link to post
Share on other sites

Drugą 580'tke kupie dopiero na święta, a może i później, kiedy wychodzące gry (GTA V, Watch Dogs) będą wymagały polepszenia komputera

effendi, takie gadanie jest o kant rozstrzaść. Równie dobrze za jakiś czas ktoś może powiedzieć "Ej, lepiej kup titana, jak spadnie cena kupisz sobie drugiego". Czyli najlepiej w ogóle nic nie kupować i czekać aż wyjdzie coś lepszego i tańszego.

Do tego dochodzi fakt, że nie zamierzam, za przeproszeniem, pieprzyć się ze sprzedażą (która może okazać się trudna i .. dość mało fascynująca mnie finansowo) i dokładać do 680'tki .. prawie 400-500zł ! 

Edytowane przez Tasgall
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeżeli do Ciebie nie docierają logiczne argumenty, pisane przez człowieka z doświadczeniem w podobnych konfiguracjach, to ja przestaję się udzielać w Twoim temacie i nie mam więcej pytań. Powiem więcej, Ty chyba chłopie pijany jesteś...

 

Grałeś już w wyżej wymienione gry ? Skąd masz info że GTA 5 kiedykolwiek, w ogóle wyjdzie na PEceta ? Pamiętasz optymalizację 4 ? Myślisz, że na SLI dało się w to grać ?


 

 

Drugą 580'tke kupie dopiero na święta

 

To po kiego wuja zakładasz temat 1 Sierpnia ? :mlotek:

Link to post
Share on other sites

Jeżeli czytałbyś wszystkie moje wypowiedzi, dowiedziałbyś się, że planuje jedynie rozpoznać się w temacie gtx'ów. Wiem że ceny nawet w kilka miesięcy potrafią diametralnie spaść - dlatego właśnie założyłem ten dział, by takie osoby jak ty "waląc mnie po głowie" nawracały na inne, lepsze możliwości confingu.

GTA wyjdzie na pc, Rockstar wyszedł by na skończenie zidiociałą firmę gdyby nie skorzystał z platformy, która oczywiście zagwarantowała by jej największe obroty. A 4 to nie 5. Nie sądzę by powtórzyli ten sam błąd.

Co do 680 .. zaintrygowałeś mnie trochę. Co prawda jej ceny podchodzą pod 1200zł, ale skoro ma "teoretycznie" takie same parametry mocy co SLI 580'tek, a jej cena wciąż może spaść nieco pod okrągły tysiak, można by się nią zainteresować.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...