Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wiem.Piszę o kwestii offset,bo jak dla mnie eliminuje to mobo pod OC i tyle.

Akurat podczas OC, offset powinien być wyłączony gdyż może powodowac niestabilność, więc Twoje twierdzenie jest raczej nieadekwatne do rzeczywistości!

 

,,Aktualizacja (11.05.2012)

Nowy BIOS w wersji 1.3 dodał regulację napięcia w trybie "offset". Tym samym prezentowana płyta nie odstaje już od konkurencji w tym względzie. Trzeba jednak zaktualizować BIOS. ''

 

http://pclab.pl/art49616-29.html

:->

Chłopaki z PCLab nie mają pojęcia o czym piszą, ta aktualizacja nie wprowadziła offestu jako takiego tylko "Vdroop Offset Kontrol" czyli tak naprawdę LLC, które czuwa nad stabilnością napięcia, a nie jego zrzucaniem w spoczynku.

 

Zrtesztą w mjej Sygnie jest Link do mojej ostatniej recki Płyty MSI, którą w kwestii OC pzemaglowałem na każy możliwy sposób i obecności offsetu nie stwierdziłem :P

Co swoją droga powodowało, że płyta była bardzo stabilna :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Akurat podczas OC, offset powinien być wyłączony gdyż może powodowac niestabilność, więc Twoje twierdzenie jest raczej nieadekwatne do rzeczywistości!

Tak moglibyśmy się spierać ze dwie strony.3570K podkręcałem do 4.7GHz za pomocą offsetu i żadnej niestabilności nie stwierdziłem.Nie mniej jednak wypadało by napisać o braku offset-u skoro się poleca płytę bo niektórzy właśnie z tego korzystają.I to wszystko co chciałem napisać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat podczas OC, offset powinien być wyłączony gdyż może powodowac niestabilność, więc Twoje twierdzenie jest raczej nieadekwatne do rzeczywistości!

A czy przypadkiem offsetu nie włącza się dopiero po odnalezieniu stabilnego OC?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

 

 

Chłopaki z PCLab nie mają pojęcia o czym piszą, ta aktualizacja nie wprowadziła offestu jako takiego tylko "Vdroop Offset Kontrol" czyli tak naprawdę LLC, które czuwa nad stabilnością napięcia, a nie jego zrzucaniem w spoczynku.

No to nieładnie z ich strony bo wprowadzają w ten sposób w błąd potencjalnego klienta.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest stary test, może przez ułamek sekundy była tam opcja przypominająca offset, ale obecnie offset działa tylko gdy się nie tyka napięcia. Wystarczy je zmienić i będzie latać na sztywno.

Jednak szeczerze Ci "napiszę", że różnica w poborze pradu, między napięciem 0,98 V a 1,2 V to jest jakieś 10W! Gdyż w spoczynku procesor nic nieliczy lub bardzo niewiele i pobór prądu też jest mniejszy niż pod obciażeniem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz mieć z głowy kwestie offsetu to bierz ASRocka, to bardzo dobra płyta. Działa na niej Offset ;) i ma predefiniowane profile OC które z automatu odpalą ci procka na np: 4,6 GHz :P

 

Ale jak znam zycie to przy własnoręcznym OC i tak ustawisz napięcie na sztywno bo wtedy jest stabilniej :P

 

U mnie jest tak że jak mam na napięcie na oFFset to przy zegarze 4,7 Ghz musze dać napięcie 1,36 V żeby komp był stabilny.

A jak mam napięcie na sztywno to ten sam zegar jest stabilny przy 1,31 V :) A to daje juz około 5-7 st. różniżnicy w Temperaturach CPU :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...