Skocz do zawartości

i5 3570k Problem z Taktowaniem w Idle


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Bakak,

Recommended Posts

Witam może na początek podam kilka informacji na temat mojego PC

CPU: Intel i5 3570k

MOBO: MSI Z77A-G45

Cooler: Silentium PC HE1225

OS: Windows 8 Pro 64Bit

 

Udało mi się podkręcić procesor do 4,5Ghz na napięciu 1.360V Lecz nie spada on do 1.6Ghz w Idle

(Tak zmieniałem tryb oszczedzania energi w windows ale to nic nie dało ) Po przywróceniu napięcia na "Auto" Taktowanie spada do 1,6Ghz w Idle ( :D ) Ale Procesor nie dostaje odpowiedniego napięcia aby pracować na 4,5Ghz ( :( ) Nie mam juz pomysłów Aktualnie pracuje na Standardowych Taktowaniach ;/

Druga rzecz jaka  mnie nie pokoi to Liczba GFlops w LinX która wynosi ~66 na Taktowaniu 4,5Ghz

Link to post
Share on other sites

A jak z temperaturami? (30min OCCT)

Ja swojego trzymam na 4.5 ale 1.2V... 1.36 absolutny max ja bym obniżył. Spróbuj wkrecić na 1.2 i zobacz czy będzie to samo. Co do samego podkręcania na MSI nie pomogę bo mam Gigaszrota 

Link to post
Share on other sites

A jak z temperaturami? (30min OCCT)

Ja swojego trzymam na 4.5 ale 1.2V... 1.36 absolutny max ja bym obniżył. Spróbuj wkrecić na 1.2 i zobacz czy będzie to samo. Co do samego podkręcania na MSI nie pomogę bo mam Gigaszrota 

Temperatury nie były aż tak straszne 78 stopni max.A wiec czekam na kogoś z tą samą płytą :/

Link to post
Share on other sites

daj SS'a z twoich ustawień, podłącz pendrive, i wciśnij F12 (robi zrzut ekranu).

 

E: Debil ze mnie. Używasz offsetu, czy fixed. Zapewne to ostatnie. W BIOS-ie ustaw tryb offset i napięcie na +0,1V, a potem Spread Spectrum, C3 i C6 daj na disabled, a C1E i EIST enabled. 

 

E: Jeżeli nie masz na płycie opcji trybu offset wgraj nowszy bios.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

OK, więc włącz C1E, bo on jest połączony w działaniu z EIST, a to pozwoli odetchnąć procesorowi w IDLE. 

 

PS. Widzę, że "CPU CORE VOLTAGE" masz na auto, ustaw na offset i jakieś +0,005V (ale taktowania nie ruszaj) i daj znać, czy schodzi z taktowaniem w idle (poczekaj troszkę).

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

ale mi chodziło o "cpu core voltage" (albo "CPU I/O Voltage", nie wiem nigdy nie widziałem na żywo UEFI w płytach od MSI) zmień z auto na offset. Jeśli nie ma tej opcji musisz wgrać nowszy BIOS. Tu masz instrukcję (w Twoim przypadku musisz skorzystać z drugiego sposobu).

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Dziwna Sprawa Na polskiej stronie MSI najnowszą wersją biosu jest 7752V2A.zip Ale na zagranicznej stronie już 7752V2B.zip O.o

Zaraz zabiorę się za Update :D


Po aktualizacji Biosu Spróbowałem ponownie zrobić Oc Udało mi sie osiagnąć 4,4Ghz na sensownym napięciu (1,28V) Niestety 4,5Ghz da sie osiągnąć tylko na napięciu 1,30V + :/ Teraz nie wiem co o tym myśleć CPU-Z podaje że cały czas mnoznik wynosi x44 RealTemp że wacha się od x26(Gdy nic nie robię) do x44(Crysis 3) a OCCT wskazuje wachanie  miedzy x43 a x44 :/

Edytowane przez BlackCreep
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...