Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słowem wstępu - zestaw pod gry, potrzebna cała obudowa (za wyłączeniem napędu - już jest) i bez monitora.

Monitor jaki posiada nasz bohater: FullHD

Wiek: nastolatek (sztuk dwie)

Specjalne wymagania: brak

Kwota: 3800zł to realne maximum, no w drodze wyjątku 3900zł

 

Moja propozycja, którą prosiłbym jakoś konstruktywnie przemielić:

http://www.morele.net/inventory/info/ytpA/

 

Link to post
Share on other sites

OC planowane jest - choć pewnie nie pierwszego dnia. Stąd rozważałem opcję pozostawienia BOX-owego chłodzenia i doskładanie kasy na wspomniane 770 :)

 

SSD - ja sobie nie wyobrażam kompa bez niego, ale może... do przemyślenia :D

 

Dzięki za uwagi - przydadzą się z pewnością.

 

____________________________

 

EDIT

 

http://www.morele.net/inventory/info/zsx8zg/

 

Tak to wygląda po Waszych uwagach. Wywaliłem SSD i cooler (dokupi się jak trzeba będzie podkręcić) a dodałem GTX770 zamiast 760. Płytę główną też wrzuciłem z polecanych.

 

Wychodzi 3858 i to jest chyba optymalny wybór do grania...

Edytowane przez tlkj86
Link to post
Share on other sites

Zestaw nie dla mnie, jedynie pomagam w skomponowaniu - jak wspomniałem, osobniki o połowę ode mnie młodsze będą grywały na nim. Sobie bym zdecydowanie wziął SSD i pracował na HD4000 :)

 

Jednak wiem, że nie posiadam monopolu na wiedzę - stąd zapytanie i uwzględnione niektóre uwagi :)

 

Jeżeli ktoś pokusi się o podpowiedź - czas jest do końca dnia - jutro z samego rana zestaw będzie zamawiany :D

Link to post
Share on other sites

Właściwie koledzy powiedzieli wszytko prawie myszkę zmieniłbym na tą A4Tech EVO XGame Laser X750 Extra Fire, Chłodzenie CPU na SilentiumPC Fortis HE1225, zasilacz na modularny Thermaltake Smart SE Modular 630W (SPS-630MPCBEU), dysk twardy ja bym wziął Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM, ale twój tez zły nie jest, ssd bym wyrzucił i dał MSI GTX 770 GAMING IV ten od rezerwuar a pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU), jeżeli chcesz ssd to bierzesz to przez siebie wybrane i kartę graficzna tez tą, co wybrałeś i swoją płytę główną Z77a-g43 a nie z77-g45 szkoda kasy i UWAGA przy ostatnim swoim zestawie zapomniałeś o chłodzeniu CPU a na box hmm będzie to mało przyjemne dla uszu.

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zapomniałem o chłodzeniu - odroczyłem zakup do momentu uzbierania ok 200zł na coś fajnego.

 

Myszkę i klawiaturę wziąłem trochę po komentarzach z kategorii urządzeń wskazujących - A4techa nie lubię - stąd wybór padł na CM, ale nie upieram się - to nie ja wydaję kasę ;). Gdybym mógł poszaleć wziąłbym coś ze stajni Razera - sam mam w domu Orochii i sobie chwalę.

 

Zasilacz 550W też wydaje się być wystarczający i w sumie to był też kompromis. Osobiście wolałbym OCZ'a ZT, choć odnośnie Thermaltake'a - poczytam i się zastanowię.

 

Dysk wolę WD, a seria Blue - bo to miał być tylko storage. Wolałbym Black'a, ale koszta są nieubłagane.

 

RAM - czasem mam wrażenie że to kwestia czysto estetyczna :D decyzja do podjęcia na płaszczyźnie cenowej

 

SSD chyba młodym graczom mniej się przyda niż 770-ka i dlatego postanowiłem go wywalić.

 

BTW. Ta kwota jest za mała aby podejść bezkompromisowo. Kompromisem jest miedzy innymi hałas BOX'a i brak SSD - aby mieć więcej FPS'ów.

Link to post
Share on other sites

Dobra, co do myszki to cię zaskoczę ja tez nie lubię A4techa, ale właśnie po opiniach graczy ci ją poleciłem wiec jak chcesz bierz CM, co do zasilacza masz w tej cenie mocniejszego modularnego, dlatego ci poleciłem przemyśl to, jeżeli wolisz wd to bierz blue dobrze ze nie wybrałeś black ze względu na jego głośność nie polecam, ram może być nawet 1333 wiesz w grach to nie ma znaczenia natomiast zainwestuj z chłodzenie da ci to możliwość podkręcania procesora i ciszę a zejdź do tańszej płyty MSI z77a-gd43. Co do karty graficznej ja osobiście polecam MSI, jeśli maluchy nie umieją bawić się w zarządzanie prędkością obrotowa wentylatorów to będzie to dla nich lepszy wybór niż gigabyte moim zdaniem. Jest już wersja 2.0 zarządzanie wentylatorami się poprawiło, ale temperatura wzrosła z 66 stopni do mniej więcej 70 pod obciążeniem, to i tak dobre wyniki. Ale mimo wszytko jest głośniejsza niż MSi pod obciążeniem a do tego słyszałem, że gorzej się podkręca niż wersja 1.0 ale nie wiem czy to prawda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Ostatecznie zestaw prezentuje się: http://www.morele.net/inventory/info/srkDvQ/ 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i podpowiedzi!

 

@@FerGaijin,

Tutaj debata zakupowa trwa - ja obstaję przy Gigabyte :)

 

@@plusziemia,

Jednak trafia G43

 

@@Breaky83,

Zasilacz zmieniłem, myszka zostaje. Podkręcanie to zabawa za pół roku nie wcześniej więc na razie BOX. Sam miałem i5 na BOXie i nie narzekałem na głośność ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak już pisałem wcześniej - temat można zamknąć. Komputer został złożony, sprawdzony i oddany szczęśliwym posiadaczom. Na podsumowanie mała fotka, jak wyglądał sprzęt po zapakowaniu do obudowy:

 

http://imageshack.us/a/img189/9853/p3a4.jpg
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...