Skocz do zawartości

ile mocy NAPRAWDE bierze karta graficzna w IDLE?


Recommended Posts

Czy ktos wie moze ile tak naprawde mocy potrzebuje grafika gdy pracuje w trybie idle?

Czytajac testy zawsze mierzy sie moc calego zestawu a chcialbym wiedziec ile pobiera sama karta w 2D.

 

Niestety nie mam warunkow do takiego eksperymentu (brak sprzetu) ale gdyby komus sie chcialo zrobic maly pomiar bede wdzieczny:-)

A jak go zrobic? Najlatwiej jak ma sie plyte z zintegrowana grafika!

 

1. Odpalasz kompa na integrze -> mierzysz prad jaki pobiera z gniazdka komputer.

2. Wsadzasz grafike i odpalasz kompa -> mierzysz prad drugi raz.

3. przy zalozeniu (prawie slusznym) ze cos(fi)=1 Moc = prad * napiecie w gniazdku. A roznica mocy to bedzie moc pobierana przez karte.

4. Do wyniku musisz dodac poprawke na moc zuzyta przez zintegrowana grafike. ale w przypadku np amd 780g to maksymalnie chipset bierze cos ok 15W wiec poprawka bedzie niewielka.

 

Podejmie sie ktos takiego malego sprawdzenia?

Link to post
Share on other sites

Czy ktos wie moze ile tak naprawde mocy potrzebuje grafika gdy pracuje w trybie idle?

 

Zależy jaka grafika. Na pewno będzie duża różnica pomiędzy Voodo a gtx295, ale czekajmy na kogoś z odpowiednim miernikiem :lol:

Link to post
Share on other sites

Zależy jaka grafika.

Nie no jasne ze zalezy jaka grafika;-)

Ale powiedzmy ze nie zajmuja nas archaiczne rozwiazania tylko wspolczesne. od gf 9500 przez ati hd4670 az do hd4870 i gtx285.

Ciekawi mnie czy to bedzie duzo wiecej (kilkadziesiat watow) czy tylko kilka,kilkanascie.

Link to post
Share on other sites

Do gier nie, nigdy tak nie twierdziłem :) Ale przydałoby się coś mocniejszego do pracy, bo jednak sporo czasu spędzam przed kompem, a to co mam teraz już zwyczajnie nie wystarcza :D Akurat grafika może być ;P

 

PS Kiedyś widziałem w jakichś artykułach takie pomiary... w idle i w stresie, tylko nie pamiętam gdzie :lol:

Link to post
Share on other sites

Widze ze odzew jest niewielki... Czyzby nikogo nie obchodzily parametry leketryczne sprzetu komputerowego? ;-)

A moze jest na tym forum jakis magiczny przycisk za pomoca ktorego mozna by zwrocic uwage na temat i ktorys z redaktorow benchmarka by zerknal na temat i zrobil maly test;-)

 

Swoja droga to gdzie te czasy, gdy grafika pobierala pod obciazeniem 25W mocy;-) (o ile dobrze pamietam to wlasnie moj radeon 9550 tak ma)

Link to post
Share on other sites

Do gier nie, nigdy tak nie twierdziłem :D Ale przydałoby się coś mocniejszego do pracy, bo jednak sporo czasu spędzam przed kompem, a to co mam teraz już zwyczajnie nie wystarcza :lol: Akurat grafika może być ;P

 

PS Kiedyś widziałem w jakichś artykułach takie pomiary... w idle i w stresie, tylko nie pamiętam gdzie :lol:

Skoro Phenom V i Radeon 6870 Ci nie wystarczą, to nie wiem na czym Ty chcesz pracować :) :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...