Skocz do zawartości

Dell Precision T3500 - sens zakupu i modernizacji pod gry


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałbym prosić was o poradę. Mam możliwość zakupu PC-ta Dell Precision T3500 w dość niskiej cenie. Chciałbym w niedługim czasie zakupić coś do grania (czy to PC, czy konsola nowej gen) i zastanawiam się czy byłby sens pakować się w tego T3500 i wymienić mu parę rzeczy by podołał graniu. Czy opłaca się go zakupić w celu modernizacji? Może płyta gł jest nieprzyszłościowa i nie pozwoli wrzucić wydajnego GPU, może CPU jest już średnią półką?

Parametry tego sprzętu to: 

QuadCore Intel Xeon W3550, 3181 MHz (24 x 133)

Intel Tylersburg X58, Intel Nehalem

NVIDIA Quadro NVS 295  (256 MB)

WDC WD5000AAKX-753CA1  (500 GB, 7200 RPM, SATA-III)

HL-DT-ST DVD-ROM DH40N  (16x/48x DVD-ROM)

PLDS DVD+-RW DH-16ABS

4GB RAM DDR3

 

Czy coś jeszcze jest istotne z podzespołów?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Mariusz

Link to post
Share on other sites

Pytanie ile kosztuje, bo komp jest jeszcze dość mocny.

Żeby na nim komfortowo pograć wystarczy mu wrzucić jakąś dobrą grafikę.

Wydajność tego procesora jest w okolicach i7-950.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Woow, dzięki za tak szybkie odpowiedzi! Sprzęt jest używany, wiem jak był używany bo pracowałem na nim jako IT, pytam bo w sprzęcie nie siedzę tak głęboko. Cena tego w granicach 200 zł. Pytanie czy płyta gł obsłuży mi nowe grafiki (sam już nie wiem jakie są aktualne złącza/szyny).

Link to post
Share on other sites

W tej cenie, to wręcz okazja.

Płyta bez problemu obsłuży nową kartę graficzną jeżeli ma zwykłe PCI-E.

Warto zerknąć jaki tam Dell wsadził zasilacz, bo najczęściej są kładzione na styk.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Chłopie nie bierz gotowców producenci wciskają coś o połowę drożej (a nawet więcej) niż jest to warte powiedz jaki masz budżet w co grasz itp, a my ci podamy najlepszą opcje.

 

To jest stacja robocza do profesjonalnych zastosowań w firmie a nie dla jakiegoś domowego grajka. Wiesz dlaczego w firmach kupuje się takie sprzęty a nie składaki ?  Wsparcie techniczne i gwarancja od ręki (tutaj Next Business Day). Firma ma zarabiać, kupuje nówki na okres gwarancji a jak się kończy to wyjazd i następne. Pod sobą mam kilka maszynek Della z serii PowerEdge pracujących 24/7 na systemach serwerowych po kilka już lat bez szwanku

 

Komputer w standardzie BTX (najwięksi producenci mają własne standardy i rozwiązania) czyli normalnej płyty głównej za chiny tam nie włożysz chyba, że młotkiem wbijesz. Zakończenia kabli z front panelu nie pasują do podpięcia. Zasilacze mają nieco inne wymiary i nierzadko trudno jest zmontować coś innego nie firmowego. Miejsce na grafikę trzeba sobie przemierzyć bo okazać się może iż kobyły tam nie wsadzisz. Zasilacze desktopowe w dellach to nie byle badziewia, bardzo dobra jakość więc wiadomo za co się płaci. Za około 2 stówki to jak za darmo. W tej cenie to nawet poleasingowego c2d byś nie dostał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Ale by było fajnie jakbyś napisał czy ta grafika którą sobie kupiłeś to poszła na tym sprzęcie... he he... bo ja stoję przed takim samym dylematem tylko że chodzi o /lenovo S20/ xeon w3550 na x58 8gb ram grafika to quadro fx 380 256ram .... i również widzę że to fajny sprzęt tylko że grafikę trzeba do grania zmienić... tyle że gdzieś czytałem    [ http://thinkorama.wordpress.com/thinkstation/thinkstation-s20/thinkstation-s20-part-5/ ]      że nie obsługuje SLI i nowszych kart graficznych... teraz pytanie co to znaczy nowsze karty graficzne???

 

Czy ktoś wkładał do takich sprzętów na xeonach i chipsetach x58 coś innego niż NVidia Quadro mówię o kartach typu gtx 650 lub podobne do 2gb????

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

no i tu moja myslmoge miec owego della za 600zł za te pieniądze raczej nie poszaleje a chce pograc w bf4 i gtav

ale przede wszyskim kupuje bez dysku i karty graficznej bo owe posiadam i tu ta nisza cenna a mam gtx 550 ti  i dysk 350 gb

i tu pytanie czy z tym kompem i ta karta gtv bedzie smigało??

Mi sie wydaje ze tak !!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...