Skocz do zawartości

Zestaw biurowy na lata. [1300zl]


Recommended Posts

Witam

 

Planuje złożyć komputer, który ma służyć do przeglądania Internetu, odbierania maila, oglądania zdjęć, filmów, streamów live i w zasadzie tyle (Win 7 64bit). Chciałbym dobrać takie podzespoły aby możliwa była płynna praca PC przez lata przy powyższych zastosowaniach (bez ingerencji w hardware). NIe zamierzam na nim grać ani bawić się w OC. Dodatkowo postanowiłem upchnąć podzespoły w obudowę miniTower. 

 

Wybrałem sobie taki zestaw:

 

Obudowa Cooler Master N200 - 134zl

Zasilacz Aerocool VP-450 129zl

Pamięć Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 139zl

Dysk Seagate lub WD Blue - 200zl

-----------------------------------------------------------

ok 600zł 

 

Co do reszty myślałem nad pójściem w kierunku AMD APU a konkretnie:

 

APU A10 5700 - 461zl

MSI FM2-A85XMA-E35 - 255zl

 

 

Tylko teraz pojawia się pytanie: Czy warto złożyć zestaw w ten sposób czy może wystarczy wybrać coś z Intela z grafiką HD2500 i liczyć, że ona wystarczy, jednocześnie oszczędzając trochę pieniędzy.

Zaznaczam, że nie chce nic wymieniać przy tym komputerze dlatego skłaniam się bardziej w stronę AMD APU, ale czy słusznie? 

 

Bardzo proszę o radę.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w planach nie masz żadnych gier, to porzuć APU.

Zbędny wydatek, który na dodatek jest bezsensowny.

Grafika HD2500 spokojnie wystarcza do filmów i prostszych gier.

 

WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB. 235,00 (dobry, szybki i cichy dysk)
Zalman T1 Black, czarna obudowa Mini Tower. 89,00 (mała, ładna zgrabna obudowa pod płyty mATX)
GoodRam 4GB DDR3-1333 CL9. 125,00 (do intela wystarczą najtańsze pamięci z CL9)
Intel Core i3-3240 3,40 GHz 449,00 (procesor wydajniejszy od APU, do Twoich zastosowań by wystarczył Pentium G2020)
GIGABYTE GA-B75M-D2V B75 mATX s.1155. 195,00 (płyta z DVI, do HDMI B75MA-E33 lub B75MA-G43 z kompletem wyjść)
Be quiet! Pure Power L8-300W BN220 169,00 (cichy zasilacz o wysokiej sprawności)

Razem po cenach z Proline 1262,00 zł.

 

Ten zestaw w zastosowaniach biurowych sprawdzi się lepiej niż APU.

Można pomyśleć o dołożeniu jeszcze jednej kości RAMu.

Jeśli kiedyś ktoś będzie potrzebował, to zawsze można kartę graficzną dorzucić.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Z tego co piszesz przy moim zastosowaniach bardziej powinienem skupić się na wydajniejszym procesorze? Jeśli poszedłbym w intela to nie warto dołożyć do i3 3225 z HD4000? Ewentualnie gdybym chciał ciąć koszty to G2030 z integrą sprosta moim wymaganiom w długim okresie czasu?

Link to post
Share on other sites

W zastosowaniach typowo biurowych przydaje się mocny procesor.

Jednak na chwilę obecną nawet Celerony dają sobie z tym dobrze radę.

Oczywiście, że można wziąć i3-3225, wstawiłem w sumie najtańszy i3 dostępny w sklepie.

Jeżeli chcesz ciąć koszty, to G2030 z integrą spokojnie da radę.

Mam w domu G1610 i bez problemu odtwarza filmy w 1080p i chodzą na nim starsze gry :)

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o płytę główną to stawiam na MSI B75MA-G43 co do proca to jeszcze przemyśle sprawę czy dokładać do i3 3225. 

Jeśli chodzi o pamięć to wystarczy CL9 i 1333Mhz? Wybór szybszych pamięci (1600) coś mi da czy nie ma sensu się w to pchać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...