Skocz do zawartości

Przełączenie zintegrowanej karty graficznej na dedykowaną.


Recommended Posts

Witam,
mój problem rozpoczął się podczas przygody z grą Neverwinter Online. Posiadam ultrabooka HP ENVY 6-1040EW, i gra okropnie się zacina na tym sprzęcie, lecz chodzi ona na o klase niższym lapku z jedną grafiką dedykowaną. Myślę że problem stanowi u mnie brak wykrywania przez grę grafiki dedykowanej ( Radeon 7670M ). Aktualizowałem BIOSA, lecz tam nie znalazłem nic co do przełączania karty graficznej.
Wyłączałem Intela w menadżerze urządzeń, lecz i to nie przyniosło oczekiwanego skutku.
Ustawiałem w konfiguracji Radeona aby gra chodzila z wykorzystaniem wysokiej wydajności lecz i to nic nie pomogło.

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Zaktualizuj najpierw może sterowniki, sam mam je zainstalowane i wszystko działa jak należy, te od producenta laptopa są często przestarzałe:

 

Intel HD 4000: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=3712&DwnldID=22842&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Laptop+graphics+drivers&ProductProduct=3rd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+4000&lang=eng

AMD Radeon HD 7670M:  http://www2.ati.com/DriverS/mobile/13-4_mobility_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql.exe

 

Grasz na zasilaniu czy na baterii?

 

Ustaw w AMD Catalyst > Zasilanie > Globalne ustawienia przełączania grafiki > Zasilanie zewnętrzne = Maksymalna wydajność, nie optymalna :D, to samo może zrobić na akumulatorze ale pamiętaj że bateria będzie szybciej schodzić!

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

Juz pobieram sterowniki, dam znać jak będzie po ich zainstalowaniu. Gram oczywiście na zasilaniu. Aktualnie, na tych sterownikach nie posiadam tak owej opcji odnośnie zasilania.


Po zainstalowaniu sterowników i zmianie opcji na zalecane przez Ciebie problem nadal pozostaje.

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Nie znam tej gry, ale czy ta gra korzysta z java'y?. Jeśli tak to musisz java'ie dać priorytet wysoka wydajność, Tak jest np.: z minecrtaftem, trzeba dać priorytet wysoka wydajność nie dla exe'ka gry, tylko na java'e. Jeśli gra korzysta z java'y to warto spróbować! Ale to tylko taka moja luźna teoria!

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Często jest tak że gra nie wykrywa drugiej karty graficznej, ale to nie znaczy że nie będzie na niej działać. Nadal nie zostanie ona wykryta przez erg ale fizycznie to na niej będzie działać :D, Wystarczy dodać do Catalyst'a odpowiedni .exe gry i powinno działać! Gra ma launcher? Bo jak tak to musisz dać wysoką wydajność jeszcze na .exe gry, to co odpala launcher. W sumie w Catalyst powinno być w ostatnio uruchamianych, poszukaj lub spróbuj dodać.

Nieraz są jakieś problemy z tym przełączaniem grafiki, ale wystarczy dodać odpowiednią aplikacje odpalającą grę i powinno działać. Grałem w dużo gier i nigdy nie miałem z tym problemu, na początku jest to irytujące ale można się nauczyć co i jak :D

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Hej, nadal masz problem? Są nowe stery 13.8 -> http://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.8_mobility_beta.exe AMD w końcu dodało monitor przełączania grafiki dla aplikacji. Jak włączysz monitorowanie, widać tam które procesy są uruchomiony z która kartą. Wystarczy że odnajdziesz tam proces swojej gry i właśnie jemu nadasz wysoka wydajność. Pokombinuj! Dużo tam aplikacji nie będzie, powyłączaj zbędne i do dzieła :D!

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Mam pytanie jak można ustawić żeby Chrome pracował na dedykowanej karcie Radeon a nie intela? Chcę zmienić w ustawieniach Radeon ale przy chrome jest zablokowana zmiana i przy najechaniu kursorem wyświetla się " ta aplikacja jest zablokowana dla zapewnienia zgodności"

z góry dzięki za pomoc


Nikt nic?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to będzie brzmieć głupio, ale... Jesteś pewien, że masz podłączony monitor do karty graficznej, a nie integry? Pewnego razu kumpel tak dwa dni przesiedział i się dziwił dlaczego 270X nie uciągał Wieśka 3 na "low".

 

Boże, nie zauważyłem, że to temat z 2013...

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...