Skocz do zawartości

Błędy i propozycje zmian


Recommended Posts

1. Czy kategoria "Nieskategoryzowane" musi być nieusuwalna?

 

2. Może nazwę bloga można by nieco powiększyć? Teraz ma taki sam rozmiar jak tytuł wpisu, tak jakby był równoważny :D

 

3. Zauważyłem, że w liście blogów między poszczególnymi kolumnami (nazwa, nick, tytuł ostatniego wpisa, rss ird.) jest trochę wolnego miejsca. Moja propozycja: co Wy na to, żeby zmniejszyć nieco te nieużytki i poszerzyć kolumnę "ostatni wpis"? Nie wszystkie tytuły się mieszczą (zwłaszcza moje :wariat:).

Link to post
Share on other sites

Wkraczamy jakby w finalny etap beta-testów. Dlatego dla Was odsłaniam wszystkie karty. Traktujcie informacje tutaj jako super tajne :P

 

Od 2 września dział miniRecenzje przestaje istnieć. Wszystko, co było tam publikowane od teraz zamieszczane będzie na blogach, które będą dodatkowo specjalnie do takich treści przystosowane. Niektórzy z Was mają kilka niezaakceptowanych miniRecek - do tych się jeszcze odezwę z pewnym dealem, jak ogarnę kilka spraw. Teraz tylko mówię jak to będzie wyglądać :->

 

Dzisiaj też wprowadziłem do wyglądu kilka poprawek od samego Wojtka. W najbliższym też czasie postaram się bardziej przyłożyć do eliminowania wszystkich zgłaszanych błędów i propozycji zmian, więc te są wskazane. Aktualnie robota trochę mnie opływa ze wszystkich stron i muszę z nią walczyć :D

 

A i jeszcze taka sprawa: obiecałem upominki za udział w testach. Ale jak wy byście to widzieli? Mamy wybrać sami jakieś fajne zestawy w tym budżecie, czy każdy sam ustali jakąś listę do odpowiedniej kwoty, czy po prostu wolelibyście przelew na konto? Kwota się jeszcze ustala, czekam na kilka maili, ale będzie to coś pomiędzy 200-300zł, celuję raczej w środek, x10 to całkiem dużo pieniędzy. Wedle planu to 30zł za jeden wpis, łącznie będzie na wypas klawiaturę i myszkę, dwie lub trzy nowe gry lub inne takie. Czy to będzie ok? :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

 

 

Od 2 września dział miniRecenzje przestaje istnieć. Wszystko, co było tam publikowane od teraz zamieszczane będzie na blogach

 

Czy to aby na pewno dobry pomysł? Dla mnie blogi to luźne podejście, nawet nie tyle testy co osobiste "wrażenia". Natomiast MR to inna para kaloszy. Tam wszystko powinno być rzetelne, obiektywne, przetestowane we wszystkie strony. Raczej tego co umieszczam na blogu nie napisałbym w MR. Nie ten poziom wypowiedzi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czarno to widzę, benchmark.pl bez działu mini-recenzji oraz poradnika staje się kolejnym szarym portalem jakich wiele w sieci. To właśnie mini-recenzje nadają mu wyjątkowości. Lepszym pomysłem byłoby, gdyby ktoś bardziej przyłożył się do zarządzania działem mini-recenzji i nie publikowała tego co dla rzeszy użytkowników jest "chłamem" i uświadamiał o tym autorów wpisów. Zwiększyłoby to jakość tego działu. 

 

Co do reszty wole przelew (zbieram na grafikę:))

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Speed, z tymi MR to już ostateczna decyzja? Ja bym się jeszcze poważnie zastanowił, to się może wielu osobom nie spodobać ;)

A cd. tych upominków, chyba też bym był za przelewem, choć nie przeczę, paczka od Benchmarka też byłaby fajna :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to już wiem, czemu moje 2 prace leżą w dziale m-r - a drugiej nawet nie mogę zapisać (bo się wysypuje) - mam kod html w notatniku. 

I tak zapytam, dalej będzie system punktów ?

 

Co do tematu pieniędzy - przelew na konto jak najbardziej mi pasuje (może dałoby się połączyć z ta kwotą punkty benchmarkowe?) ;) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Taka jest podjęta przez redakcję decyzja. miniRecenzje nie mają już takiego ruchu jak kiedyś, a stoją na bardzo starym skrypcie, który wymaga aktualizacji, lub raczej przepisania od nowa, a to jest trochę nieopłacalne. Dodatkowo podział na bloga i mR byłby może trochę trudny w ogarnięciu dla niektórych użytkowników i nie chcemy, żeby jakoś one ze sobą wewnętrznie konkurowały. mR dalej będą istnieć, ale w obrębie blogów, stare będą dostępne do przeczytania w formie archiwalnej. Celem jest odrodzić ten dział właśnie tutaj, nie uśmiercić całkowicie markę :)

 

 

 

I tak zapytam, dalej będzie system punktów ?

Kontynuacja do powyższego. Wpisy na blogu oznaczone jako mR dalej będą brać udział z konkursie. To znaczy dalej będzie wybierana najlepsza miniRecenzja miesiąca oraz kilka bardzo dobrych, a za nie będą rozdawane autorom punkty lub od razu wynagrodzenie.

 

Tak to będzie funkcjonować. Ale sporo jest jeszcze do ustalenia, więc warto przedstawić swoje opinie. Do osób, które mają jakieś niezaakceptowane recenzje się odezwę w sprawie przeniesienia ich już do blogów i tam publikacji po starcie jako blogo-recki :P

 

I skoro uważacie, że przelew jest ok, to tak raczej zrobimy, to o tym jeszcze później :)

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na serwisie Benchmark, bo czytam jak czas pozwala, ale może zróbcie ankietę wśród userów za jakiś czas, już po starcie bloga czy chcą tak czy siak. Przecież chyba nie musi wszystko naraz ruszać.

 

Ja bym chyba wolał jakiś kupon promocyjny w sklepie na tą kwotę, bo później nie trzeba tego rozliczać w jakichś pitach czy coś jakby się ktoś przyczepił.

Edytowane przez Solomon
Link to post
Share on other sites

Jestem ogólnie za połączeniem - zresztą zauważyłem, że ruch spada w tym dziale (widać to choćby po ilości wyświetleń prac). Poza tym ten edytor do pisania jest przestarzały... Ten z blogów jest zdecydowanie lepszy. 

Co do m-r - moja druga praca jest w fazie beta. Nie dało się jej w pewnym momencie poprawiać, ale jak widzę taką informację, to ostatnie szlify przejdzie już pod blogami ;)

Link to post
Share on other sites

Przelewem nie pogardzę. Jeżeli chodzi o blogo-recenzje, to miałem takie przeczucie już kiedy dowiedzieliśmy się o testach blogu - jednak TS mnie przekonywał że blog to raczej uzupełnienie miniRecenzji.

 

Myślę, że to będzie ciekawy pomysł, jednak przydałby się podział wpisu na strony - nieco lepiej się czyta dłuższe recenzje. Zapisze sobie kody moich 3 miniRecenzji. Mam nadzieję, że przeniesienie nie będzie jakoś utrudnione.

 

Mimo wszystko z miniRecenzjami nie ma co startować dopóki nie zajmie się tym jakaś poważna osoba - jak to było do tej pory każdy wie, a blogów i recenzji jedna osoba chyba nie ogarnie. Zwłaszcza, że recenzje trzeba kontrolować i udzielać rad recenzentom - co musieliby poprawić aby wpis nadawał się do publikacji.

Link to post
Share on other sites

recenzji jedna osoba chyba nie ogarnie. Zwłaszcza, że recenzje trzeba kontrolować i udzielać rad recenzentom - co musieliby poprawić aby wpis nadawał się do publikacji.

No dokładnie. Dobrze, żeby ta sprawa była rozwiązana. Bo głupio będzie... wielki start bloga, a akceptacja wpisów po miesiąc czasu...

Link to post
Share on other sites

W przypadku przelewu Marta pewnie rozwiąże to tak, żeby wszystko było prawnie ok. Dopytam.

 

MiniReckami w obrębie blogów zajmowałbym się wtedy ja, z ewentualną pomocą Jacka Majewskiego w przypadku wypożyczenia sprzętu. IPB raczej pozwala na nieco sprawniejszą komunikację w tym przypadku, bo są i prywatne wiadomości i zgłoszenia i dodatki, które nie są chwilowo zainstalowane. Jeśli to dobrze ogarnąć to powinno to chodzić dużo sprawniej ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację, IPB pozwala na sprawniejszą komunikację. Niestety obawiam się, że bierzesz za dużo na głowę - co innego nadzorowanie beta testów blogu, a co innego nadzorowanie blogów + recenzji. Gdzie znajdziesz czas na nadzorowanie forum?

@14r33k, problemu raczej nie będzie chyba że ktoś nie ma konta w banku i/lub NIP'u

Link to post
Share on other sites

Ok, jeden dzień mnie nie było, a tu cały BMK się prawie zawalił :D jestem tu dopiero rok, ale dla mnie mR to była dusza tego serwisu. No ale cóż, góra zdecydowała, więc tak będzie :/

 

Osobiście również jestem za przelewem, a Marta nie powinna mieć problemów, bo min. kwota przelewu to 220zł, także się zmieścimy. :D

 

No, to już wiem czemu Jacek mi nie odpisał o wypożyczenie klawy ;/

 

Za dużo tego na dzisiaj, idę spać i jutro jeszcze coś napiszę jak to przemyślę. nq

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...