Skocz do zawartości

Błędy i propozycje zmian


Recommended Posts

Na forum całkowicie zniknie pasek z miniRecenzje, Newsy itp, albo będzie troszkę ukryty. Zamiast tego będą linki najważniejszych forumowo miejsc, jak samo forum, lista userów, blog itp, to jeszcze jest na warsztacie.

 

Na głównej jest link pod sliderem. Chcę też co poniedziałek dawać "Najciekawsze na blogu - tydzień 1". I jeszcze jakieś promowanie. Najwięcej klików będzie, gdy Google to dobrze poindeksuje. A jak skończę ostatecznie wygląd (myślę że w następnym tygodniu) to zacznę męczyć za umieszczaniem linków do najlepszych wpisów na głównej.

 

Na razie to idzie powoli, ale przyśpieszy, musi :D

Link to post
Share on other sites

Obrazki. Wstawiałem obrazki np. ostatnio wykres we wpisie nr 4 o sprawności zasilaczy i dokuczliwe jest zmniejszanie obrazków, co pogarsza ich jakość. Wykres zmieściłby się na szerokość (ma niecałe 600px, podczas gdy nagłówek ma 650 px), ale możliwe że ze względu na długość jest przeskalowywany. No i grafika jest teraz nieostra dopóki się w nią nie kliknie i nie powiększy.

Link to post
Share on other sites
Być może to właśnie długość, ustawiłem max wielkość na 600x600 pikseli. Zmieniłem na 600x1000, większe najlepiej już dzielić, bo potem ładowanie takich jest uciążliwe ;)

Nie wiem, nadal lipa.

 

Może to skrypt, a może w ramach ustawień serwera (kompresja grafik) - coś pogarsza jakość. Proszę zobaczyć na wykres tu (we wpisie i po kliknięciu):

http://forum.benchmark.pl/blog/9/entry-14-sprawno%C5%9B%C4%87-zasilaczy/

Obrazek ma 595px × 695px. Ale to chyba jednak dotyczy wszystkich w treści bez względu na rozmiar, bo ilustracja nagłówkowa jest ostra. Malutka tabelka też jest już zepsuta. Warto byłoby to naprawić.

Edytowane przez Solomon
Link to post
Share on other sites

 

 

Czemu na stronie głównej blogów nie widać wszystkich wpisów? Zatrzymało się na 7 sierpnia.

Skrypt pokazuje na głównej zawsze najnowszy wpis z danego bloga.

 

 

 

Błąd dodawania nowych linii przy obrazkach już chyba się nie pojawia

Tak, trochę z tym pogrzebałem i nie udało mi się tego odtworzyć, więc chyba ok :->

Link to post
Share on other sites

Bo jest na sztywno zrobiona dalej, trochę zaktualizowałem.

 

Poza tym możecie dodać do paska bocznego na samą górę blok Informacje (wcześniej Moje zdjęcie) tak jak tutaj: http://forum.benchmark.pl/blog/1-blog-benchmarkpl/ ? :)


Edit:

 

 

Dość bolesny jest brak możliwości usuwania kategorii wpisów dodanych przypadkowo.

Działa to dobrze. Wchodzisz w podgląd swojego bloga, tam masz ustawienia i Zarządzaj kategoriami. A tam już można normalnie usuwać ;)


Edit 2:

Dałem też wszystkim prawa do publikacji wpisów, ale proszę tego nie robić. Sprawdzam je wszystkie przed publikacją, póki czegoś dobrze działającego nie ustalimy, to niech jeszcze będzie po staremu. Uprawnienia póki co przydadzą się do edycji już opublikowanych wpisów (bo wcześniej takie coś cofało publikację) :)


Edit 3:

Aaa, i na forum jest nowa skórka, jednak jeszcze wciąż daleko do wersji Final :P

Link to post
Share on other sites

Chyba już działa zapamiętywanie tagów przy tworzeniu wpisu.

 

Niestety po wstawieniu wyśrodkowanego obrazka i edycji wpisu wciąż jedzie on za każdym razem o linię w dół.

 

Nadal też widzę listę obrazków pod wpisem jako niezalogowany. Ale u innych tego problemu nie ma więc może to coś ze mną nie tak?

Edytowane przez Solomon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...