Skocz do zawartości

Błędy i propozycje zmian


Recommended Posts

nie wiem czy już to zostało poprawione, ale w procesie tworzenia blogu - dokładnie na etapie akceptacji regulaminu pojawiły mi się dwa przyciski "Następny". 

http://img854.imageshack.us/img854/144/ayzb.jpg

Styl: alpha

Przeglądarka: Firefox 22

AdBlock: Wyłączony

system: Windows 7

 

Ponadto zdjęcia mogłyby być automatycznie skalowane do tych 650px (szerokość), a nie 500px - teraz nawet po wycentrowaniu obrazka jakoś słabo się będzie komponował.

 

Zauważyłem także, że kiedy wpiszę tagi i zapiszę zmiany w danym wpisie, to przy kolejnej edycji tego wpisu w polu na tagi ani jeden się nie zachował.

Link to post
Share on other sites

Dodałem dziś trzeci wpis.

 

1. Nadal przy tworzeniu wpisu nie działają tagi (są zapamiętywane dopiero po edycji utworzonego wpisu).

2. Nie można wyłączyć pogrubienia tekstu (B)

3. Można zrobić podkreślenie tekstu (U), ale każde kolejne zapisanie wpisu powoduje zniknięcie wszystkich wcześniejszych podkreśleń (zostaje tylko to najnowsze). Warto sprawdzić tego typu przyciski.

4. Gdy edytowałem wpis nr 1 to przeskoczył on na górę listy szkiców. Dla szkiców to nie przeszkadza, ale lepiej się upewnić, że takie zjawisko nie wystąpi dla opublikowanych wpisów, bo jeśli w którymś poprawiłbym błąd albo skorzystał z sugestii w komentarzach, co spowoduje zmianę na liście to będzie głupio.

5. W prawym boku na liście szkiców nie wyświetlają się użyte przeze mnie tagi (jest taki "blok").

 

Propozycja dodania przycisku wstawiającego strukturę tabeli. Ja potrzebuje wstawiać tabele i nie umiem. Te z worda się nie zapisują. To by było potrzebne, bo nie wiem co robić dalej. Mam teraz 5 niesformatowanych tabel we wpisie nr 3. Może chociaż admin zrobi mi pierwszą dla przykładu jeśli tam się jakieś tagi dodaje. Nie wiem.

Edytowane przez Solomon
Link to post
Share on other sites

1, 2 i 3 - sprawdzam to.

4 - w szkicach sortuje według daty modyfikacji, a po opublikowaniu według daty właśnie publikacji.

5 - też ogarniam.

 

W sprawie tabelek, to wiem, że brakuje tego w możliwościach, postaram się doinstalować jakieś BBcode, żeby to dodać, ale najwcześniej jutro :)

Link to post
Share on other sites

Dodałem wszystkie 5 wpisów, które miałem gotowe i proszę o nie teraz dbać, bo nie mam kopii ich najnowszych wersji z poprawkami ;)

 

 

 

Po ponownej edycji i zapisaniu szkicu, między obrazkami a tekstem wstawia się dodatkowy pusty wers.

W moim ostatnim wpisie dodałem po raz pierwszy obrazki i również zauważyłem ten błąd. On występuje w momencie WEJŚCIA do EDYCJI. Po prostu skrypt widocznie dodaje jeden enter za dużo przed obrazkiem i jak ktoś tego nie usunie tylko zatwierdzi to ma za każdym razem jedną linię więcej aż w końcu zauważa, że ma dużą przerwę.

Link to post
Share on other sites

1. Po zmianie skórki na beta w Chrome bloki przeleciały na koniec wpisu pod komentarze, lepiej wyglądały z prawej strony.

2. Nie działa [justify] [/justify]
3.Limit 10MB to ciut mało, moje następne dwa wpisy to jakby połączenie klasycznego bloga z foto blogiem, nie dałoby się zwiększyć limitu do 20-25MB?

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

 

 

1. Pole "tytuł" jest za szerokie. 2. Przydałoby się zmienić wygląd przycisku "załącz ten plik".

Ok, do zrobienia.

 

cza12ster:

1. Hmm, może Chrome delikatnie przesuwa, do poprawienia.

2. No tak, nie ma takiego tagu, także todo.

3. Gotowe, 25MB na wpis. Ale z rozmiarem po uruchomieniu dla wszystkich będzie coś zrobić, żeby jakiś troll nie ładował gigabajtów na serwer ;)

Link to post
Share on other sites

Miło byłoby dodać do blogu pasek z odnośnikami do działów benchmark (tak jak to jest na forum i portalu).

I nie wiem czy to jest w planie ale fajnie byłoby gdyby do tego samego paska dodać dział "Blog".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...