Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim. 

Niedawno pytałem czy zasilacz da radę dwóm kartom, odpowiedź otrzymałem. 

Ale nurtuje mnie jeszcze jedno: czy mój i5 2500 da radę dwóm 6950? 

Karta którą obecnie posiadam to Radeon HD 6950 2GB Dirt 3 Edition i dokupiona będzie taka sama. 

Co prawda nie narzekam na spadki FPS w grach i wszystko chodzi gładko (Tomb Raider, Wiedźmin 2, Sniper 2) ale jakoś mi tak na mózg padło.. :D  i chcę jeszcze jedną. 

Link to post
Share on other sites

przydało by się OC procka, a na nim max. +600MHz (400MHz mnożnikiem + jakieś 200MHz BCLK, ale tżeba te płytę). Może spróbuj odblokować kartę do 6970, a nóż się uda.

 

PS. Na tej płycie zrobisz CF x16 na jednej i x4 na drugiej karcie, czyli pierwsza karta będzie musiała zwolnić do x4. Nie wiem czy to da przyspieszenie współmierne do ceny. W dodatku poczytaj sobie o wadach multi-gpu - mikrozacięcia (raz na jakiś czas obraz zamarza na krótki czas - ok. 1/4 sek), zasilacz zacznie pracować głośniej (podobnie jak i karty graficzne), a rdzeń Cayman (69xx) jest bardzo łakomy na prąd, oczywiście oddaje tą energię w postaci ciepła.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Procesor spokojnie da sobie radę ale 6950 to tragiczna karta do CFu. Miałem u siebie 2x 6950 od gigabyte. Coś strasznego... Mimo że framerate skoczył w większości gier obserwowałem raczej spadek płynności. 

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiem na ile od tego czasu posunęła się kwestia sterowników. Wątpię jednak żeby zdziałali cuda na starszych seriach układów. W zeszłym roku taka konfiguracja byłą zwyczajnie irytująca i pozbyłem się drugiej karty po 2 tygodniach.

Link to post
Share on other sites

seria 6000 słabo sie nadaje do CF dopiero seria 7000 ładnie współpracuje w CF i nie rzadko skok wydajnościowy dochodzi do 80-90% ofc w zalezności od gry no i mikroprzycięcia w CF z 6950 bedzie bardziej uciążliwe a w serii 7000 prawie nie wystepuje

Link to post
Share on other sites

dlaczego akurat S? Polecam K i procesor radzę i5 4670K. Energooszczędny układ, zdolny do podkręcenia do ~4,5GHz.

 

E: Od siebie dodam, że jeśli nie masz co zrobić z kasą to lepiej załóż sobie lokatę.

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

Cena ta sama co 3770 a możliwości mniejsze(tzn szybkość). A obniżyć można sobie samemu do tej wartości.
@up 4670k polecasz?!? Przecież to jeśli dojdzie do 4,5 to będzie dobrze, a nie wspominając o wielkich temp.

Link to post
Share on other sites

ten sam problem co w IB, tylko odrobinę wyostrzony. Nawet jak zatrzyma się na 4,3GHz, to wydajność będzie nieco wyższa/podobna do i5 3570K (przyjmując, że @autor kupi i5 4670K), a pobór energii mniejszy. Co do temperatur, to przecież kolega ma dobre chłodzenie - Macho, powinno wytrzymać nawet 4,5GHz na i7 4770K.

coś mi się pomieszało :)

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

wybacz coś mało spostrzegawczy jestem :/ . Możesz brać, tylko radziłbym zaopatrzeć się w radiatory na sekcję zasilania. Tylko najpierw zaktualizuj BIOS. Zapomniałem zadać najważniejszego pytania. Za ile możesz dostać tego i7?

Edytowane przez idzpro100
Link to post
Share on other sites

2500K jest swietnym procesorem do multiGPU, wystarczy go podkrecic. Wiekszosc konfigow, jakie widzialem w takiej problematyce, chodzila na 4.5-4.6 GHz i ludzie byli zadowoleni.

 

Jest oczywiscie wieksze oblozenie na sterowniki w multiGPU i dlatego dla nieco wiekszego framerate poleca sie i7 zamiast i5, niemniej pytales, czy i5 da rade, a nie co bedzie lepsze - wiec odpowiedz brzmi: i5 da rade, choc sa procesory lepsze (a roznice nie wiem, czy zauwazysz okiem).

 

Innym problemem, o ktorym tutaj ludzie pisza jest to, ze Radki maja stuttering w grach, chodzi o te w architekturze GCN. Byc moze nowsza seria 7xxx ten problem jakos zniwelowala, choc predzej to kwestia sterownikow. Radki zawsze sie dobrze skalowaly, nawet wczesniejsze serie.  Tak, czy inaczej 2 Radki beda z pewnoscia lepsze, niz jeden, niemniej nie mam pojecia, jak 2x6950 beda sie sprawowac razem, bo w sumie robilem tylko SLI - chodzi mi o ow zauwazony stuttering. Z testow widac, ze nVidia aktualnie lepsza jest w dziedzinie plynnosci w multiGPU, ale nie mam pojecia, czy 2 Twoje Radki beda chodzic sensownie, czy po prostu denerwujaco.

 

P.S.

Zadnego "S" nie bierz, tylko "K" wchodzi w gre przy multiGPU z tytulu o.c.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

 

 

2500K

 

Jeśli byś jeszcze przeczytał temat i wiedział że on ma procesor bez "K"  to już w ogóle byłoby super. 


 

 

Tak, czy inaczej 2 Radki beda z pewnoscia lepsze, niz jeden, niemniej nie mam pojecia, jak 2x6950 beda sie sprawowac razem,
 

 

Jak nie masz pojęcia to wypadałoby się nie wypowiadać, nie sądzisz?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Tak jak Biafra napisał wcześniej, nie ma co się bawić w CF z tych kart. Panowie z AMD dopiero pracują w pocie czoła nad eliminacją problemów w CF z serią 7xxx. Seria 6xxx została już całkiem w tej kwestii olana więc moim zdaniem totalnie bez sensu się w to pchać. Lepiej sprzedaj obecną kartę i kup inny, nowszy, mocniejszy model.


 

 

Co myślicie o i7 3770S?

 

Nie widzę sensu wymiany.

Link to post
Share on other sites

Do pana Biafra - chcialem przez to powiedziec, ze dwa Radeony beda z pewnoscia lepsze, niz jeden. Tak bylo, jest i bedzie, kazde CrossFrire chodzilo dobrze, dopoki ludzie nie odkryli FCAT-a. Przeciez juz Radeony serii 4xxx skalowaly sie swietnie i chcialem to wlasnie podkreslic - ze wydajnosc bedzie w oczywisty sposob lepsza. Jednakze architektura GCN w Radeonach nadala tej swietnej wydajnosci pewnego rodzaju ryse, jaka jest stuttering. I nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, ze trzeba bylo az urzadzenia zbudowac (FCAT), by moc dane stwierdzic, opisac i by ludzie mogli w nie zaczac wierzyc. Bo - niestety - postrzeganie granicy plynnosci, a z tym wlasnie wiaze sie stuttering, jest sprawa personalna, podobnie jak odsluch audio i granice probkowania: mozg kazdego jest inny i inaczej "sampluje" dane, gdyby mozna tak obrazowo wytlumaczyc. Dlatego jeden zobaczy to rwanie i bedzie slyszal szumy w 20 KHz/16-bit, a inny rwania nie zobaczy i szumow nie uslyszy.

Jest duzo uzytkownikow CrossFire, ktorzy sa zadowoleni, a ponadto cale masy recenzji wyprodukowanych PRZED FCATem, ktore sa pozytywne, jak np. ta:

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Radeon_HD_6950_CrossFire/23.html

 

co pozwala twierdzic, ze powyzsza teza o personalnbym odbiorze "klatkowania" jest prawdziwa.

 

I generalnie caly final mojego wywodu jest taki, ze - jak w przypadku wszystkich osobistych doznan - nalezy sprawdzic to samemu, nizby sluchac innych. Bo przeciez to nie postrzeganie innych oddzialuje na nasz wlasny mozg, tylko postrzeganie naszymi wlasnymi zmyslami.

 

Co do procesora - faktycznie, braklo "K", a ja po kilku piwach wzialem sobie te literke "K" z wypowiedzi o "4670K" i wszystko sie skleilo w 2500K. Niemniej, w/w link pokazywal w testach i7 3.8 GHz, ktore mozna wlasciwie przyrownac do podkreconego i5-2500 rowniez 3.8 GHz, bo dotad 2500 sie daje podkrecac bez ruszania BCLK, a co powinno starczyc do komfortowego pogrywania w FullHD na CrossFire bez problemu.

 

Osobiscie bylbym wiec za sprawdzeniem drugiej karty na podkreconym procesorze, w sumie to nizszy koszt, niz wymiana platformy, a takze grafiki na "mniej tnaca", czy ktokolwiek cokolwiek sobie tam jeszcze wymysli. Jesli pawel8209 ja jednej grafie stutteringu nie uswiadczyl, to i na dwoch tego nie zobaczy (zakladajac, ze wlaczy VSync i bedzie mial silny CPU, co pozwoli uniknac typowego MS dla mGPU).

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...