Skocz do zawartości

Słuchawki do gier za 300/400zł pod integrę+specjalne wymagania


Recommended Posts

Witam. Chcę kupić nowe słuchawki, ponieważ starsze odeszły na emeryturę (a raczej rentę >.<) po spotkaniu z podłogą. Mam do wydania 300zł maksymalnie 400zł. Będą podłączone pod integrę z msi z77a gd55. Chcę wydusić z niej jak najwięcej. O karcie dźwiękowej nie myślę i nie mam zamiaru kupić, ponieważ mało słucham muzyki i nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Potrzebuję natomiast, by te słuchawki były białe, najlepiej całe i do tego, aby miały dobry materiał, który styka się ze skórą. W poprzednich była to podróba skóry i niestety w lato musiałem grać na głośnikach. Oczywiście całe zamknięte, nie muszą perfekcyjnie wyciszać otoczenia, bo jak gram to w domu nie ma kto hałasować :P Gram głównie SC2, ale też w fps'y dlatego przyda się dobre pozycjonowanie. Myślę, że to wszystko co może się przydać. 

Z góry dzięki za pomoc.


Najlepiej jakby były bardzo podobne do steelseries siberia v2 (wersja biało-czarna), a swoją drogą one mi się podobają i jak czytam o nich opinie i testy to całkiem nieźle wypadają.

Link to post
Share on other sites

Po prostu wydając 300-400zł chce mieć pewność, że np po 3 miesiącach używania mam gdzie się udać z rachunkiem i dać na gwarancję. Allegro mi takiej pewności nie da. Skoro nikt nie ma lepszej propozycji od tej siberii v2 to się chyba na nią zdecyduję tylko martwi mnie zastosowanie materiału skóro-podobnego.

Link to post
Share on other sites

Poczytałem, o nich i podobno (niezweryfikowana wiedza z recki) mają problemy z czystym dźwiękiem a do tego podbijają basy. Jakoś nie przekonały mnie do siebie, za to strasznie podobają mi się te steelseries'y. Naprawdę świetnie wyglądają, tylko co z brzmieniem? Jestem raczej laikiem jeśli chodzi o audio i chyba bardziej od dźwięku liczy się dla mnie wygoda. Chciałbym, żeby grały podobnie (albo lepiej) jak Creative draco HS-850. Dostałem je na urodziny od kumpla i całkiem nieźle się sprawdzały. Gdyby się nie rozleciały to nie byłoby mnie tutaj :P Jeśli te steelseries są porównywalne, albo lepsze to się chyba na nie zdecyduję.

Link to post
Share on other sites

To jak chcesz plastikowy szajs o jakości dźwięku puszki po piwie to sobie kup te srajberie i problem z głowy.

 

Widzę teraz pewien trend. Jeden napisał, że 681 są OK to wszyscy się na nie rzucili. Drugi napisał, że EVO są OK to znowu wszyscy się na nie rzucają mając w du**e starszy i wcale nie gorszy model.

 

Zwykłe 681 zjadają srajberie i inne gejmerskie plastiki na śniadanie. To jest fakt.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ok to teraz jeszcze mi powiedz, gdzie można je dostać. Ja poszperałem zarówno po allegro jak i po porównywarkach cenowych i nie znalazłem :( A te starsze mi się dużo bardziej podobają choćby ze względu na mniejszą muszlę, czy jak się to zwie :P


oj przez przypadek zamiast szukać hd681 szukałem hd631. Mam pytanie, te drugie są znacznie droższe, ale czy przez to dużo lepsze? I pytanie czy wystarczy do nich integra, bo niestety ale przez sli nie będę w stanie zamontować karty dźwiękowej.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze AKG GHS-1, które do mnie przemawiają zarówno ze względu na wygląd, jak i jakość. Wprawdzie opieram się tylko na recenzji to myślę, że portal audiofanatyk jest całkiem dobry jeśli chodzi o recki słuchawek. Mam jedynie pytanie, dlaczego na allegro wersja camo jest 100zł (!) droższa od wersji białej? Jest jakaś różnica czy tylko kolorem się różnią??


Dobra to teraz ostateczna konfrontacja:

-AKG GHS-1  -217zł

czy

-superlux HD661  -149zł

 

Mam już swojego faworyta jednak chcę znać waszą opinię. Pragnę przypomnieć, że słuchawki będą grały na integrze, karty dźwiękowej nie mam i nigdy mieć nie będę.

Link to post
Share on other sites

AKG jak już to będą z morele.net białe, te łaciate wygląda jak wygląda, żeby nie powiedzieć inaczej :P Mam co do nich jednak wątpliwości, czy po np 2-3godzinach grania nie będą mnie od nich uszy bolały. To znowu przemawia za superluxami. Kupię AKG a jeśli będą mnie po nich uszy boleć to je zwrócę. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, czy uwagi to śmiało, dopiero jutro po południu je zamówię.

Link to post
Share on other sites

Wiem, ale są tam AKG, chcę sprawdzić czy będą mnie uwierały, mam małą głowę to może będą dobrze leżeć. Kusi mnie, że mają wbudowany dobry mikrofon, a do tego jest on stały. Dzisiaj pojadę, przymierzę akg i zdecyduję, jak będzie dobrze leżał to zamawiam, jeśli nie to biorę superlux. Zawsze można zwrócić.


Niestety nie miałem możliwości przymierzyć tych słuchawek bo nigdzie ich nie ma dlatego kupiłem w ciemno, w następnym tygodniu powinny być. Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie. 

Mam jeszcze jedno pytanie, głównie z ciekawości, mianowicie czy można podpiąć te słuchawki w taki sposób do telefonu, żeby rozmawiać z kimś przez mikrofon w słuchawkach i jednocześnie słysząc go w tych słuchawkach? Sorki, że tak zawile, ale starałem się jak najbardziej zrozumiale to napisać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...