Skocz do zawartości

Jaką płytę do ekstremalnego oc na i5 3570k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

WItam.

Mam dylemat chciałem kupić dobrą płytę główną bo bardzo wysokiego oc .Mam procek i5 3570 ,na płyte planuję przeznaczyć ok 950zł .jestem raczej z tych co wykorzystują max ze swojego sprzętu ;) pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

jestem raczej  gościem co lubi podkręcić,więc coś ok 4.5-4.7 mam chłodzenie akasa venom medusa   myślę że umiem podkręcać ,podkręcałem już kilkanaście komputerów i osiągałem bardzo dobre wyniki jak na sprzęt ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

statystyki pokazuja ze 90% ludzi jest w stanie uzyskac stabilne 4.2 na tym procku z sensownych chlodzeniem.

Mógłbyś dać link do tych statystyk?
4,7Ghz to nie jest ekstremalne podkręcanie, podkręcanie ekstremalne to raczej z użyciem azotu 
Do takiego OC wystarczy nawet Z77A-G45
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-gd55-79-554063.html A to już na 200% Ci wystarczy.
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś mówi o /ekstremalnym/ OC Ivy, chce totalnie hi-endowej płyty... a potem okazuje się że to /ekstremalne/ OC to zabawa z przeciętnym coolerem powietrznym, to stwierdzam że o ekstremalnym OC nie ma pojęcia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to prawda są płyty  po 1000zł i więcej ale szkoda na to kasy wolę np więcej włożyć w ram ;) Pracuję w serwisie mamy tam ciekły azot i właśnie ten komputer bedzie w serwisie tylko szkoda że na to mogę przeznaczyć ok 5k kasy ;) Może podacie jakiś ciekawy zestaw w okolicach tej ceny (bez karty graficznej) ;)

Link to post
Share on other sites

Ten CPU jest za gorący na robienie akcji typu ponad 4,5GHz na chłodzeniu powietrznym. Ja próbowałem 3770K "przecisnąć" na wodzie i bez zdjęcia "czapki" jest tragedia. A wiadomo krojenie procka = gwarancja mówi "do widzenia".

 

Nie ma sensu ładować tyle kwitu w płytę pod Ivy, bo te procki się średnio do wysokiego OC nadają. No chyba że mówię "odkroić" IHS - to można poszaleć :)

Link to post
Share on other sites

wiadać kolega profesjonalista, ja bym bał się IHS'a ściągać .Myślałem nad msi Z77 M power też nieźle wydajna płyta ;) Możecie podać w takim razie po 2 propozycje płyt 


zastanawiałem się jeszcze nad MSI Z87-G45 GAMING OC  military class 4 oc genie 4 i banalnie prosty bios w obsłudze ;)

Link to post
Share on other sites

Z77 MPower to powinna mieć alias 'awaria'... sypie się jak Dacia Logan po 10 tysiącach. Na tym forum to już straciłem rachubę ile padło, głównie problemy z kościami BIOS i sekcją zasilania.

 

Z87 to już płyta pod Haswell, niekompatybilna z tym prockiem. 

Link to post
Share on other sites

Ty pracujesz z serwisem i nie wiesz podstawowych rzeczy?!? Mówie tutaj o innej podstawce.
Jak chcesz się bawić w ekstremalne OC to kup z 30sztuk tej i5 żeby znaleźć najlepszą, bo może być tak że twoja sztuka skończy na 4,5Ghz i bardzo wysokim napięciu, a może być tak że zrobi 4,5Ghz bez zmiany napięcia lub z minimalnym podwyższeniem.
Lepiej poczytaj pierw o podkręcaniu, a później zacznij się za to zabierać, bo jak widzę że ktoś mówi że zastanawia się nad płytą z chipsetem z87 dla IVY do tego pracuje w serwisie, to już się nie dziwie że Ci świetni sprzedawcy polecają np zasilacze firmy Logic lub modecom.
 

Link to post
Share on other sites

Nie polecam kupowania używanych płyt tego typu...

-znaczna część jest "zajechana"... często takie płyty pracowały pod układami LC i zwyczajnie dość mocno je męczono

-ta konkretna to format większy od ATX wymagana obudowa typu full-tower

Link to post
Share on other sites

plyta ma wplyw na koncowy wynik OC, na 2ch roznych plytach bedziesz mial rozne osiagi, co nie zmienia faktu ze czesto sa to roznice malo znaczace, jesli masz dobra sztuke cpu to nawet na slabszej plycie ja ukrecisz, plyta wchodzi do gry jesli mowimy o stabilnosci i trwalosci takiego OC.

Link to post
Share on other sites

No nie zgodzę się... miałem ciekawą sztukę 2500K, która szła na 1,24V na 4,6GHz... ale jej "maks" to było 5,1GHz przy 1,45V i dalej można było "kopać" ją prądem i cuda robić i wyżej nie dało rady. IDENTYCZNE wyniki osiągnąłem na niej na Z68A-GD80 i Z77A-GD55, a jak wiemy płyty te dzieli przepaść w ofercie.

 

Jeśli proc jest jaki jest, to płyta za 2k nie pomoże - nawet jeśli w teorii znamy się na tym, co robimy. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://proline.pl/?p=MSI+Z68A-GD80+B3    499PLN

http://proline.pl/?p=MSI+Z77A-GD55    475PLN

Wiec chyba ta sama strefa cenowa, chyba ze cos zle sprawdzilem

Z68A-GD80 = sekcja zasilania 10+2(12)+1

Z77A-GD55 = sekcja zasilania 8+1

 

Generalnie niezła cena za tą Z68A, ale to dlatego że to wyprzedaż starej rewizji (jeszcze z PCI_E 2.0). GD80 dla chipsetu Z68 jest najwyższym modelem od MSI. Ta płyta w dniu premiery kosztowała ~1100zł i nie można jej porównać do "mainstreamowej" GD55, a jeśli porównujesz produkt po cenie, nie patrząc zupełnie na jego parametry, to współczuję.

 

Ona ma nawet wydzielony "fragment" sekcji dla VTT, spokojnie płytka pod rekordy :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...