Skocz do zawartości

Pomocy, komputer zawiesza się co chwile


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez UncleFester,

Recommended Posts

Witam.

Otóż mam taki problem, pewnego dnia po prostu zaczęło sie dziać coś dziwnego z moim komputerem, robiłem już formata ale to nic nie pomogło. Otóż po jakimś czasie działania zaczyna się zawieszać, albo zawiesi się na dobre, że nawet kursor myszki nie reaguje i trzeba resetować, albo łapie takie kilku sekundowe zwiechy co jakieś pół minuty. Gdy tak zawieszał się co chwile uruchomiłem sobie gre Tomb Raider Anniversary i muliła mi, spadek fpsów miałem. I jako ciekawostke dodam jeszcze, że gdy tak zwieszał mi sie co chwile to wyłączałem komputer i tuż przed wyłączeniem się jak już zrobił się czarny ekran i wentylator od karty graficznej przyspiesza do 100% po czym po sekundzie komputer całkowicie się wyłącza.

 

Windows 7 64-bit

Procesor: Intel Core i5 3350P 3.1GHz

Płyta główna: Asrock B75M-GL

Karta Graficzna: ASUS GeForce GTX560 1GB Direct CU II

Pamięć RAM: Patriot Viper 8GB DDR3 1600 MHz CL9

Zasilacz: Chieftec 450W GPS-450AA-101 A

Dysk Twardy: WD Caviar WD10EZRX SATA III 1TB

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

Witam , moim zdaniem albo coś jest z kartą graficzną lub z zasilaczem może mieć za mało mocy jak masz możliwość sprawdzenia na mocniejszym zasilaczu innej firmy najlepiej to zobacz jak wtedy będzie , oraz spróbuj wymienić sterowniki karty graficznej na nowsze lub starsze i zobacz czy tak problem wystąpi 

Link to post
Share on other sites

Tym wentylatorem kart graficznej bym się nie przejmował, przypuszczam, że przy włączaniu też rozkręca się dość słyszalnie i też tylko przez krótką chwilę tak chodzi.

 

j.w. - też mam podejrzenie, co do wysokich temperatur.

Link to post
Share on other sites
ha i najczęściej zawiesza mi sie jak robie coś co mało obciąża komputer np. gdy używam przeglądarki internetowej

 

Wrzuć zdjęcia z (occt)  zmierz napięcia na zasilaczu jak to zrobić ? Masz w moim poradniku. Inaczej do niczego nie dojdziemy nie robcie off-topu teraz .

Link to post
Share on other sites

Polecam wyczyścić wnętrze komputrera. obstawiam że radiator w karcie jest zapchany kurzem tak jak i chłodzenie procesora przez co wentylatory muszą szybciej pracować by zchłodzić podzespoły. ogólnie według mnie wina leży po stronie karty graficznej i to ona zapewne się przegrzewa po przez zapchanie układu chłodzenia. Jeśli jest czysty to polecam polepszyć wentylację w obudowie i wspomaganie karty jakimś 120mm wentylatorkiem. Ogólnie kiedyś ktoś wspominał o źle,za słabo dokręconym chłodzeniu u asusa przez co rdzeń nie był w pełni chłodzony(raczej bardzo mało prawdopodobne). Inna sprawa jeśli korzystasz z chłodzenia boxowego i je zdejmowałeś to upewnij się że wszystkie zatraski weszły. Miałem tak sam niby wszystko ok ale jeden ząbek zgiął się, przez co korzystanie z komutera było nie możliwe bo non stop się zawieszał.

Link to post
Share on other sites

pisałem wyraźnie ze nic sie nie przegrzewa, co jakiś czas odkurzam cały syf z radiatorów i wentylatorów i są czyste

zrób to co napisałem inaczej nie będziemy kontynuować  tematu! Nie wykonujesz prostych poleceń wiec do niczego nie dojdziemy.

Link to post
Share on other sites

niestety nie posiadam miernika do mierzenia napięcia, mogłem jedynie sprawdzić napięcia w biosie i wszystko jest ok, niżej wrzucam zdjęcia z occt. Gdy zaczyna mi sie zwieszać to jak gram sobie w tym czasie w tomb raider anniversary to gra nie chodzi płynnie - klatkuje zwłaszcza gdy jest widok na duże połacie terenu w grze. A normalnie chodziła za********e płynnie, wiadomo małe ma wymagania ta gra

 

http://i40.tinypic.com/288xxu1.png

 

http://i41.tinypic.com/2r3cf47.png

 

http://i43.tinypic.com/15wkkle.png

 

http://i41.tinypic.com/2vjofvq.png

 

http://i43.tinypic.com/10o1po1.png


mam rozumieć że nikt nie wie od czego to może się dziać?

Edytowane przez majkiel91
Link to post
Share on other sites

zrób testy na CPU Occt 15 min i powiedz jaką maksymalną temperatur osiągnęły poszczególne rdzenie , potem test CPU Linpack na 15 min i znów powiedz jak z temperaturami na CPU , Potem test GPU 3D 15 min i podaj najniższą i maksymalną temp GPU 

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo w ostatnich dniach , podgląd zdarzeń sugerował problemy z zasilaniem , i wiecie co , okazało sie że , to wina najnowszych sterowników Nv. 320.49 , po powrocie do 314.22 wszystko wrocilo do normy .

Objawy miałem identyczne , zwiesil mi sie takze podczas instalowania starych sterownikow Nv., ekran sie wyłączyl i  wentyle na karcie zaczeły wirowac na full , musiałem zresetowac .

 

Pozdr.

 

ed : zawieszał się głownie w przeglądarce ( firefox ) .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

Również miałem ostatnio podobny problem, był on spowodowany jakimś błędnym oprogramowaniem uruchamiającym się przy starcie systemu (może wirus?). Pomogło mi odznaczenie wszystkich okienek w zakładce "Uruchamianie" w pliku msconfig.exe

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak napisał UncleFester. Problemy są z najnowszymi sterownikami "Zielonych", choć nie występują one na każdej z kart. Też miałem dziwne zwieszki, bluescreeny itd. podczas gier, czy nawet zwyczajnego przeglądania internetu za pomocą FF. Na początku myślałem że coś jest nie tak z pamięciami, jednak że po doszperaniu się informacji na forach, zmieniłem jedynie sterowniki. A dokładnie z 320.22 na 314.22 i problem zniknął. Polecam spróbować

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...