Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa + słuchawki głównie GRY + okazjonalnie muzyka


Recommended Posts

Witam, poszukuję dobrego zestawu audio a mianowicie słuchawki + karta dźwiękowa. Budżet to około 700zł, lecz jak mam coś dołożyć wzamian za lepszy towar to problemu nie będzie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
Poszperałem troszkę w necie ale tak na prawdę mało się dowiedziałem na temat samych słuchawek. Apropos karty dźwiękowej mam na oku model ASUS Xonar DX.
Nie wiem jak z słuchawkami w tym segmencie, głównie będą wykorzystane w grach z komunikacją głosową.

Nie muszą być z mikrofonem. Oraz okazjonalnie muzyka, dodam że lubie bass http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Głównie chodzi mi o to aby słuchawki były wygodne, bo lubie dłużej posiedzieć przed PC.
Chciałbym również aby dźwiękówka zgrała się z moimi głośnikami - Microlab Solo6C.
Proszę o rzetelne odpowiedzi, a przede wszystkim proszę o pomoc.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

przez co rozumiesz wygodne ? duża muszla , wentylacja jak z otwartych słuchawek, nie za mocny ucisk na głowę.  Kartę w sumie dobrą wybrałeś, jako alternatywę FiiO E10 razem z wzmacniaczem słuchawkowym. Fajne i wygodne słuchawki z dobrą przestrzenią, to zamknięte Beyerdynamic DT770 PRO 250ohm, ale to po za budżet i potrzebny wzmacniacz. Druga opcja, to znów zamknięte AudioTechnica ATH-A500X odpowiednio duża muszla i dobra sceną. Jeszcze jedna propozycja, to według mnie jedne z bardziej komfortowych słuchawek, czyli otwarte  Sennheiser HD 558, ale tutaj basik oszczędny jest. Scena dobrze napowietrzona daje odczucie otwartości dźwięku. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmm, powiem tak, moje stare poczciwe Steelseries 4H były dla mnie wygodne, po prostu nie czuło się ich po dłuższym czasie lecz z nimi problem był z cieplejsze dni, po prostu za ciepło w uszy  :D powiedzmy że granica za słuchawki to te ~400PLN

 

EDIT

I małe pytanko, czym się różnią oznaczenia typu Asus Xonar DX/XD lub DX/D/A?

 

Jak np tu http://techplanet.pl/szukaj/?q=asus+xonar+dx

  Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

Okej, zamówiłem właśnie Xonara D1, niestety ze względu na rozmiary komponentów komputera nie mogłem sobie pozwolić na Xonara DX. Zobaczymy jaka różnica będzie na Solo6C integra vs Xonar :)


Powracając do tematu słuchawek, myślałem czy by nie dołożyć trochę i kupić na prawdę mocny sprzęt, mam na myśli Beyerdynamic DT770 PRO 250 ohm, i stąd moje pytanie: czy te słuchawy dadzą rade na Xonarze D1? W przyszłości dokupiłbym jakiś wzmaczniacz.

Link to post
Share on other sites

są dwie opcje, iż kupisz DT770 250ohm i do tego wzmacniacz, a później DACa proponowałbym zamiast Xonara D2. Pytanie, jaki masz teraz budżet ?. Druga opcja to poczekasz z słuchawkami i wtedy  dokupisz do tego DAC  z wbudowanym wzmacniaczem.

 

http://allegro.pl/audiotrak-prodigy-cube-karta-zewn-i-dac-promocja-i3403269371.html

+

OPA2604

 

jeśli chodzi o słuchawki to DT770 są godne polecenia, ale takie Ultrasone 580/Brainwavz hm5 będą dobrze śmigać na Xonar D1/DX, a w przyszłości pomyśleć o lepszym zew. urządzeniu.

Link to post
Share on other sites

No powiedzmy że mam te 600zł na wydanie, ale chciałbym kupić te jedne mocne słuchawy żeby już były, a w przyszłości podokupywać do nich resztę

 

Zakupiłym te Dt770 i co w najbliższej przyszłości poleciłbyś kupić? Fajnie jakbyś napisał wraz z cenam, żeby to hulało na miare swoich możliwości.

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

mam rozumieć iż  posiadasz 600zł na układ dźwiękowy ? Za 650 jest Xonar Essence ST warto nad nim pomyśleć, a 350zł jest Audiotrak Prodigy Cube, Używki wchodzą w grę ? czasami na allegro można trafić dobry DAC w dobrej cenie.

Link to post
Share on other sites

myślę, że źle nie będzie z D1 :) choć na pewno przeciętnienie. 250 ohm to dość sporo jak na Xonara,ale to nie jest główny czynik napędzenia słuchawek.

 

jak masz tak czekać, nie wiem, czy nie będzie lepiej jak pomyślisz o Ultrasone 580, podobne granie co DT770. Ale za to nie wymagają wzmacniacza . Może nie są tak wygodne jak DT770 dla co niektórych osób, to dla mnie są bardzo komfortowe.Jest to podoba półka jakościowa z lekkim wskazaniem na 580. Basu sporo obydwa mają.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...