Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupic myszkę dla graczy. Moje propozycje to Mx518, G5refresh, G500, Roccat kone i kove

MX518 ma brat ale wersje 1600Dpi z małymi ślizgaczami więc chciałbym MX518 i tu pytanie czy jest sens brac wersje 1800Dpi oczywiście nie chodzi mi o to że tego nie wykorzystam, ale są większe ślizgacze, nie wiecie może czy tam jest ten sam sensor co w wersji 1600 ale z czułością 1800 ?

 

G5refresh czy jest bardziej precyzyjna niż myszka z czujnikiem optycznym, czy jest wygodna, czy łapa się poci, ile wam G5r trzymają ?

 

G500 czym się różni od g500 oprócz tymi przyciskami, czy jest wygodna i precyzyjna, klawisze nad kciukiem (3 sztuki) da się kliknąc odpowiedni? Do czego służy ten nad kciukiem (chodzi mi o ten trzeci)

 

Roccat kone i kove firma dla mnie nie bardzo znana czy można ją równac do logitechów i razerów ?

 

Dodam ze mam podkładke razer goliathus speed, więc żeby myszka śmigała z moją podkladką ;p

 

Wcześniej miałem A4tech X-748K ale zaczął pękac i ma pojśc na gwarę, w cod4 kształt mi nie pasował, ale w Enemy Terrytory dobrze mi nią szło grac ;p

 

I teraz mały OT na jakiej czułości mam grac np w cod4 ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A Razer DeathAdder Cię nie interesuje? Moim zdaniem bardzo dobra mysz którą z czystym sumieniem polecam.

 

Wszystkie powyższe gryzonie są bardzo dobrych i solidnych firm, więc przy wyborze kierowałbym się najpierw ceną, a gdy już wybierzesz próg to patrzysz na nie pod względem komfortu i ergonomii pracy. Jest to już kwestia własnych preferencji.

 

 

@down. Też ją posiadam, od około roku i na razie się nie zawiodłem. Jedynym mankamentem był dwuklik, ale jako że bardzo dobry serwis wymienił mi ją w ciągu tygodnia na nową (pokryli również koszt wysyłki) to patrzę na to z przymrużeniem oka. :menda:

Link to post
Share on other sites

Po necie krążą plotki z podwójnym klikaniem LMB albo wpadającą do środka rolką ?

Chodzi wam o wersje Da 3G ? Czyli laserową ?

Miałem podobną myszkę (budową) Dobrze się nią celuje ? ;p

Jak macie tą myszkę to przyślijcie fotkę jak wam ręka leży, albo filmik jak wolicie ;p

Wiem że proszę o zbyt wiele ale jak nie będzie to dla Was problemem to czemu nie ;p

Jak rączka wam się poci to myszka jest upaprana ?

Link to post
Share on other sites

@down. Też ją posiadam, od około roku i na razie się nie zawiodłem. Jedynym mankamentem był dwuklik, ale jako że bardzo dobry serwis wymienił mi ją w ciągu tygodnia na nową (pokryli również koszt wysyłki) to patrzę na to z przymrużeniem oka. :/

Mi chodzi o wersję 3G koledze wyżej pewnie też :menda:

Miałem podobną myszkę (budową) Dobrze się nią celuje ? ;p

to zależy od skilla :/

 

Jak macie tą myszkę to przyślijcie fotkę jak wam ręka leży

Mi leży dobrze ale są to własne preferencje.
Link to post
Share on other sites

I teraz mały OT na jakiej czułości mam grac np w cod4 ?

odpowiedź jest IMO banalniejsza niż myślisz - na jakiej Ci wygodnie...jedni lubią szybsze myszki, inni wolniejsze...nie dostaniesz chyba tutaj dobrej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy gra na innej czułości....

 

co do samej myszki...mam od 2 tygodni G5 Refresh i jestem generalnie zadowolony, jednakże dopiero jutro będę miał sensowną pod nią podkładkę....na mojej obecnej nie było rewelacyjnie w MW2....ale myślę, że to nie jest wina samej myszki, mogę być mimo wszystko jeszcze nieprzyzwyczajony, bo ostatnie 2lata spędziłem na A4Tech'u X-750F...

łapka generalnie się nie poci...a jak się spoci to i tak nie tracisz "trakcji" bo ma taką fajną powierzchnię....

moje wrażenia pierwsze jak wziąłem G5 do ręki były dziwne, bo miałem dotychczas myszkę nieprofilowaną (oburęczną), ale generalnie jest chyba spoko...tylko czekam na podkładkę normalną właśnie...

G500 ma taką powierzchnię, że jak ręka się spoci to może się ślizgać....

Roccat to firma bardzo dobra, spokojnie może IMO rywalizować z Logitechem / Razerem, ale nie wiem jak się sprawują te myszki w praktyce (jest na stronie recenzja któregoś z Roccatów, więc możesz poczytać)

Razer DeathAdder to też wielokrotnie polecana myszka i wiele osób ją sobie chwali....to też dobry wybór

jednakże gdybym miał jeszcze raz wybrać myszkę z tych przez Ciebie podanych i DeathAddera to ponownie wziąłbym G5 Refresh

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No ale powiedz o czym mamy się tu rozpisywać? :menda:

Rozumiem masz wątpliwości, bo wybór jest duży i niełatwo się zdecydować.

 

Skoro szukasz myszki do grania to najważniejsze aby nie miały czegoś takiego jak akceleracja wsteczna i zjawiska interpolacji, gdyż przynajmniej dla mnie (z tego co wiem to też nie tylko dla mnie) zmniejsza to precyzję. Co to jest to już możesz przeczytać sobie w internecie :)

 

Wszystkie podane przez Ciebie w pierwszym poście + DeathAdder to myszki bardzo dobrej jakości, więc na pewno będziesz zadowolony. Nie posiadają one tego co wyżej napisałem (czyli jest dobrze :/). Teraz ustalasz sobie próg cenowy ile chcesz przeznaczyć na gryzonia, następnie jeśli masz możliwość to przymierzasz do niej łapkę :) i wybierasz najwygodniejszą :/

Link to post
Share on other sites

Tak to drogie mychy odpadają ;p

MX518 czy ślizgacze w starszej wersji wystarczą ? Czy lepiej brac wersję z większymi ślizgaczami ?

Do MX518 łapkę przymierzę bo brat ma ale nie wiem gdzie przymierzyc do DA bo w media go nie ma ani w innych sklepach ;p

 

Mx518 jeszcze sprawdzę na mojej goliathus speed, ale chyba DA będzie na niej śmigał skoro ta myszka jest nawet z nią prezentowana

 

Jakiś anglik na YT testował mx518 i G500

Filmiki mówią same za siebie ;p Trochę długie :D

http://www.youtube.com/watch?v=j7tqS6CjCFo

http://www.youtube.com/watch?v=ys-S9u3wlgE

Link to post
Share on other sites

DO Deathaddera polecam QCK mini by komputronik, chyba, ze wolisz wieksza podkladke, to wtedy QCK. Czesto widze tego razera wraz z QCK mini (sam tak mam) i jest to naprawde dobre połączenie, a jednoczesnie nie wydajemy na podkladke drugie tyle co na myszke :D QCK mini by komputronik w KT kosztuje 30zł tylko! :D

Link to post
Share on other sites

A ja też muszę pochwalić DA :D Też ją mam + właśnie QcK mini i jestem bardzo zadowolony :D

Kupiłem komplet bowiem za 160 zł i opłacało się. Myszka jest rewelacyjna, przyciski boczne są idealnie umiejscowione i przydają się jeśli zmieni się ich funkcje w oprogramowaniu. Ręka czasami się poci, ale rzadko i niespecjalnie mi to przeszkadza, bo wciąż mam nad nią pełną kontrolę. Jeżeli chcesz to mogę podesłać fotki, niestety robione telefonem, gdyż nie mam teraz innej możliwości.

Link to post
Share on other sites

G5 Refresh jest pokryta jakąś taką cienką warstwą gumy....masz tutaj zdjęcie:

http://www.purepc.pl/files/Image/news/2007/03/g5_makro.jpg

zapomniałem trochę o tym temacie, a miałem napisać jak się sprawuje myszka na lepszej podkładce :)

a więc współpracuje ona teraz z Goliathusem (wersja Control) i jest właściwie super....do samego działania myszki nie mam zarzutu...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /2514.html

ja osobiście nie doszukałem się tego zjawiska u siebie....chcesz żebym to sprawdził grze czy namazał szybko parę kresek i szlaczek w paincie :) czy ten test Cię satysfakcjonuje :co: wiem, że tam jest wersja nie-Refresh, ale sensor jest identyczny....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...