Skocz do zawartości

Pomocy, po formacie zniknęło mi 10 GB miejsca na dysku systemowym


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Werturko,

Recommended Posts

Witam.

Otóż wszystko było dobrze do czasu gdy zrobiłem formata dysku c, mianowicie partycja ta ma rozmiar 30 GB, a wszystkie foldery razem w tymi ukrytymi zajmują na dysku 18 GB a jest napisane że mam tylko 1 GB wolnego miejsca na dysku, czyli w skrócie zniknęło mi gdzieś 10 GB wolnego miejsca na dysku, teraz mam problem bo nawet service packa nie moge zainstalować.

 

System: Windows 7 64bit

Link to post
Share on other sites

usuń plik hiberfil.sys, i wyłącz w opcjach zasilania automatyczne tworzenie się pliku hibernacji

 

pomogło? jak tak to napisz

kiedyś jak sam robiłem formata to też miałem ten sam problem, i okazało sie że to właśnie hibernacja

 

ps.: zapomnialem dodać że aby zaszły zmiany należy zrobić restart systemu

Edytowane przez andrev96
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

C:\ [32.0Gb]
  [   7.9Gb] pagefile.sys
  [   5.9Gb] hiberfil.sys
  [   376Kb] gdrop
  [   376Kb] bootmgr
  [   168Kb] xeldr
  [     8Kb] bootsect.lxe.bak
  [     8Kb] BOOTSECT.BAK

 

wrzuciłęm tylko początek bo tekst jest taki długi że zawiesza sie przeglądarka przy wklejaniu go

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No to wyłącz tą hibernacje - W wierszu polecenia wpisz powercfg.exe /hibernate off, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

 

Druga sprawa to zmniejsz  " 7.9Gb] pagefile.sys " do powiedzmy 1 GB na sztywno .  https://www.google.com/search?num=50&newwindow=1&safe=off&client=opera&hs=Fgg&channel=suggest&q=jak+zmieni%C4%87+rozmiar+pagefile.sys&oq=jak+zmnini%C4%87+pagefile.sys&gs_l=serp.1.0.0i8i13i30.4505.6907.0.9300.9.9.0.0.0.0.204.915.0j5j1.6.0....0...1c.1.21.serp.sdFtie5QMUE

 

Tak czy inaczej 30GB to cienko. na system. Powinieneś co nieco powiększyć partycję. 

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to wyłącz tą hibernacje - W wierszu polecenia wpisz powercfg.exe /hibernate off, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

 

Druga sprawa to zmniejsz  " 7.9Gb] pagefile.sys " do powiedzmy 1 GB na sztywno .  https://www.google.com/search?num=50&newwindow=1&safe=off&client=opera&hs=Fgg&channel=suggest&q=jak+zmieni%C4%87+rozmiar+pagefile.sys&oq=jak+zmnini%C4%87+pagefile.sys&gs_l=serp.1.0.0i8i13i30.4505.6907.0.9300.9.9.0.0.0.0.204.915.0j5j1.6.0....0...1c.1.21.serp.sdFtie5QMUE

 

Tak czy inaczej 30GB to cienko. na system. Powinieneś co nieco powiększyć partycję. 

 

Dzięki jesteś wielki, po wpisaniu w wierszu tej komendy od razu mam o wiele więcej GB wolnego miejsca

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki jesteś wielki

 

Bez przesady, to są takie tam proste podstawy. Teraz sobie obadaj program Easeus partition master do zmiany rozmiaru partycji. Bo ja ci mowie 30 GB ( da się ) ale to cienko. Najlepiej wklej obrazek z tego Easeusa, a ja ci powiem jak zmienić wielkość partycji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...