Skocz do zawartości

Komputer do Renderingu/Grania do 5500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Rendering, Granie, Let's Play

  • Maksymalna kwota : 5500zł

Których części potrzebuję : Kompletny zestaw BEZ monitora

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080

Specjalne wymagania : Cicha praca, Grafika od GeForce

Czy opłaca się kupować i7 4770k, czy lepiej zostać przy i5 4670k, zwłaszcza zastanawiam się jakby to wyglądało podczas renderingu, czy byłaby aż tak duża różnica ?  :)

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeżeli ten rendering to więcej niż obróbka filmu z imienin babci raz na rok, to nie masz innego wyboru jak i7. Dodatkowo ten zestaw na górze to przykład jakiegoś totalnego braku wyważenia. Stacjonarka za 5,5k w obudowie typu chińczyk za 200zł? 

 

Za 5527 można pogodzić kwestię i mieć i7 z GTX 780 :)

http://s22.postimg.org/i91wpjh81/5527.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-691579

do renderingu, to co najmniej 8 wątków. do tego normalnie przylutowany do ihs procek, a nie jakies amatorskie haswelle.

do tego masz mozliwosc wrzucenia tam najmocniejszych prockow intela.

czyli albo nacisk na rendering, albo na gry.

jak na to pierwsze, to kosztem grafy mozna pokombinowac nawet z 12 wątkami.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ten rendering to więcej niż obróbka filmu z imienin babci raz na rok, to nie masz innego wyboru jak i7. Dodatkowo ten zestaw na górze to przykład jakiegoś totalnego braku wyważenia. Stacjonarka za 5,5k w obudowie typu chińczyk za 200zł? 

 

Za 5527 można pogodzić kwestię i mieć i7 z GTX 780 :)

http://s22.postimg.org/i91wpjh81/5527.png

Mam pytanko czy ten komputer będzie cicho pracował?

Link to post
Share on other sites

Cisza to pojęcie względne. W idle nie będzie źle, ale pod obciążeniem to on już taki cichy nie będzie. Natomiast trzeba zdefiniować sobie pojęcie ciszy, bo każdemu przeszkadza co innego.

 

Ja osobiście jestem bardzo wyczulony i wolę kupić sprzęt nawet nieco słabszy, ale właściwie bezgłośny - niż możliwie najlepszy, ale głośniejszy. Z drugiej strony powtórzę jeszcze raz - kwestia osobista.

 

Na pewno nie są to podzespoły /wyciszone/. 

Link to post
Share on other sites

Co ty człowieku za pierdoły wpisujesz 400W poboru absolutnie szczytowego, zasilacz ma 492W obciążalności linii 12V... 


Mam 3820, który jest duuużo bardziej prądożernym prockiem - podkręconego GTX770 - baterię HDD i rzeczy od LC takie jak pompa i wentylatory na zasilaczu 550W. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...