Skocz do zawartości

[C#,PHP] Sposób na szyfrowanie danych klient-serwer?


Recommended Posts

Chcę zrobić coś jak pryzmat, tylko że niewykrywalny.

Witam, tworzę aplikację deskopową, ale został mi element uploadu linków.

Drobny zarys aplikacji:

Użytkownik wypełnia formularz i dostaje dwa zdjęcia w postaci linków z dwóch różnych serwisów. Serwis X udostępnia zdjęcie w postaci random.png, a serwis Y jako tylko sam random bez rozszerzenia.

Teraz zostaje kwestia uploadu tych linków na mój serwer :/ Na stan dzisiejszy wymyśliłem kilka rozwiązań.

Rozwiązanie 1:

Linki są automatycznie wysyłane na specjalnie przygotowaną skrzynkę mailową i ręcznie umieszczane na stronie.

Plusy: bezpieczeństwo.
Minusy: spory pochłaniacz czasu.

Rozwiązanie 2:

Tak jak w rozwiązaniu 1 linki byłby automatycznie wysyłane nie na email, tylko na stronę i za pomocą skryptu php umieszczane na stronie, ale tutaj jest parę wariantów:

Wariant 1:
Skrypt umieszcza linki w bazie MySQL, a stamtąd wysyłane na stronę i pokazywane.

Wariant 2:
Umieszczanie linków w pliku .txt i wyświetlanie ich na stronie.

Niestety, ale nie wiem jak zabezpieczyć takowy wariant, myślałem aby przesyłać kod, który byłby umieszczony w aplikacji, ale wtedy każda osoba, która by dekompilowała program poznała by hasła i mogła by dodawać swoje nie pożądane treści, dodatkowo hasło mogłoby być przechwycone podczas podróży do serwera.

Plusy: szybkość.
Minusy: poziom bezpieczeństwa na nie jasnym poziomie.


Program wykonany w c#, a komplikację wykonam aplikacją o nazwie "Dotfuscator and Analytics ", jednakże nie gwarantuje 100% skuteczności.Myślałem też nad zastosowaniem SSL z https, jednak nie jestem wystarczająco ogarnięty w kwestii SSL, czy wystarczy do tego certyfikat wygenerowany w OpenSSL?

Proszę o pomoc w imieniu kolegi.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez karwan014
Link to post
Share on other sites
No, ale nawet jeśli bym wymyślił własne kodowanie   to musiałbym i tak wysłać dane kontrole do serwera   aby się porozumiewały   Szyfr cezara to nic innego jak przestawienie znaków   ale jak przestawisz szyfr w haśle?   Nic, trudno  

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz zostaje kwestia uploadu tych linków na mój serwer

szyfrowanie ciągu znaku, którym jest tenże link i wysłanie ich na serwer, który znasz i na którym można zdeszyfrować ciąg jet czymś trudnym?

jeśli obrazki mają to samo rozszerzenie ten sam katalog, to możesz wysyłać same nazwy plików i na serwerze je sklejać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...