Skocz do zawartości

Jakie Pamięci RAM pod ten zestaw


Recommended Posts

Witam mam pytanko jakie pamięci RAM zakupić pod ten zestaw. Komputer będzie używany do grafiki 3D , Autocad , Inventor , 3ds MAX , czasami jakieś gry. Jest sens pchać się w coś powyżej 1600 MHz ?


 


obudowa: Corsair obsidian 900d


płyta główna: Asus rampage IV extream


procesor: Intel Core I7 3960x


zasilacz: Enermax Platimax 1200W


karta graficzna: Geforce GTX 770 Gigabyte 4GB


Dysk SSD: samsunga 840 PRO 256gb


chłodzenie CPU: Noctua NH-U14S


dyski twarde: SEAGATE Barracuda 2TB ST2000DM001 x 2 szt.


 


zastanawiam się nad takimi pamięciami: link  chciałbym 32 gb


Link to post
Share on other sites

Co jak co ale do takiego zestawu do śmiało bym dopłacił do 1866MHz, a nawet 2133MHz biorąc pod uwagę małe różnice cenowe. Wyższa przepustowość przyda się w takich programach. 16GB 1866MHz są w identycznej cenie jak te co podałeś. 2133MHz ciutkę ale naprawdę mało droższe. Oczywiście mówię o cenach także w innych sklepach gdzie są jeszcze ciekawsze.

Edytowane przez kamyk155
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair Vengance 2133MHz 4x8gb

Kingston HyperX Beast 2133MHz 4x8gb

 

To moje typy, ale są oczywiście inne - to zależy tylko do których pamięci masz zaufanie.

Wystarczy wybrać czy 1866/2133MHz i cenę w sklepie. Ceny są bardzo podobne i do 1200zł zmieścisz sie spokojnie.

Ewentualnie można wziąść 2 zestawy 2x8, jeśli nie ma pojedyńczego zestawu 4x8.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem brać po promocyjnej cenie ale gość który mi je sprzedawał nagle zapadł się pod ziemię a miałem je mieć za 1000 zł dlatego w takiej cenie się je opłacało brać. To co według was powinienem wziąć ? jakieś 2133 z CL9  czy może 2400 z CL10 ?


Tutaj specyfikacja płyty głównej ze strony Asusa link 2400 MHz powinno obsłużyć.

Link to post
Share on other sites

Ja na takiej samej płycie zamontowałem Corsair DOMINATOR PLATINUM 2400MHz CL9 i hulają jak należy a twój zestaw aż prosi się o takie pamięci co prawda sporo kosztują ale do takiego zestawu nie wsadzisz jakiś elixirów. Dodam jeszcze że do pracy a niewątpliwie się tym zajmujesz patrząc na programy które wymieniłeś szybsza pamięć też ma znaczenie.

Edytowane przez Faflucy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Dokładnie tak ale jak widać niektórzy dalej twierdz że nie zauważysz różnicy przy taktowaniu pamięci i bym się z nimi zgodził jeżeli chodziło by o gry ale w pracy jak najbardziej się przyda szybsza pamięć

 

 

 

faflucy odsyłam cię do wypowiedzi innych ,którzy są bardziej wiarygodni od ciebie 

 

>>> http://forum.benchma...est-sens-kupować-szybsze-pamięci/?p=1054732

>>> http://forum.benchma...est-sens-kupować-szybsze-pamięci/?p=1055111

 

Cytuje wypowiedz z tamtego tematu

 

"Szybsze pamięci się przydają, ale nie na LGA 1150 czy 1155, tylko LGA 2011."

 

I co ci napisali bardziej wiarygodni ode mnie? Że szybsze pamięci się przydają na LGA2011 a jaką platformę posiada autor? właśnie LGA2011 i jak sam napisał służy mu do pracy i szybka pamięć jest tu jak najbardziej uzasadniona 

Edytowane przez Faflucy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość QaziG

no dobra niech ci będzie 

zamiast wyrenderować grafikę w 4 godziny 15 minut i 25 sekund

zajmie to 4 godziny 15 minut i 20 sekund o ile

procesor obsługuje taką przepustowość [a nie obsługuje]

i zaraz mi wyjedziesz z X.M.P ,a ja ci odpowiem ,że intel zaprzestał produkcji płyt głównych

i implementacji w/w technologii , a innych producentów udawane "xmp" jest programowe

i g warte  :P to tylko marketing rządzi obecnymi kompami ,nic więcej

pozdr...

Edytowane przez QaziG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za obszerną dyskusję kupiłem już G.Skill link co do karty to masz rację nie ma co porównywać Quadro 4000 czy 5000 z GTX-ami , chciałem pierwotnie wziąć 2 x GTX 770 4gb , zobaczę jak sie będzie pracowało na tym jednym GTX 770 jesli będzie dobrze to go zostawię i dokupię drugą taką samą , przyda się do 2-3 monitorów na których zamierzam pracować. Jeśli nie to zamienie na quadro najprawdopodobnie 5000 tylko wtedy gry już raczej odpadają ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...