Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czołem.

 

To mój pierwszy post. Zwracam się do Was drodzy forowicze, ponieważ planuję zakup nowego dysku pod system operacyjny. Obecnie posiadam dysk Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS 1TB, który wchodzi w skład zestawu (intel I5 2500K, 8 GB RAM, Radeon 7850, płyta główna ASRock P67 Pro3). Jego praca zaczyna powoli działać mi na nerwy, doczytywanie w grach czy w pracy systemu itd. 

 

Doradźcie mi jaki dysk kupić pod system operacyjny. Nie chcę przekroczyć sumy 500 zł . Wybrać typ SSD czy zaoszczędzić i kupić magnetyczny (ewentualnie hybrydowy). Poproszę o podanie modeli które zapewnią wysoki komfort pracy. Jednocześnie chciałbym zaoszczędzić tyle ile się da. Prosiłbym nie wklejać linków ze sklepów, allegro itp  Stary dysk planuje zostawić jako magazyn danych. 

 

Czy jest sens dzielić dysk systemowy na partycje? (w przypadku gdy będzie na nim sporo niewykorzystanego miejsca)

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie SSD, pod system nic lepszego na razie nie ma. Dysku systemowego z reguły nie trzeba dzielić na partycje i tak ma stosunkowo niedużą pojemność a poza tym są na nim tylko system, programy i gry więc w razie potrzeby i tak wszystko do przeinstalowania a danych i tak się nie straci.    

Link to post
Share on other sites

Wczoraj zaczytywałem się na forum i niektórzy ludzie pisali o SSD jako chwycie marketingowym Że lepiej zaoszczedzić i kupić dysk magnetyczny lub hybrydowy. Nie miałem jeszcze do czynienia z tego typem dysków. Słyszałem że Intel produkuje bardzo dobre oparte na własnej technologii. Poczekam aż więcej ludzi wypowie się w tym temacie. Z góry dzięki wszystkim za porady.  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...