Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa 130~~


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez adivxv,

Recommended Posts

Witam, rozmyślam nad kupieniem dźwiękówki do mojego pc za podaną cenę. Głównie pod trance i odmiany/progressive house etc. czasami do gier typu bf3, cs, lol, teamspeak 3 na słuchawkach.

 

Głośniki: Genius SW V2.1 1250

Słuchawki: Sennheiser HD 201 

Płyta: ga 970a ud3 na via vt2020

Grafika: hd 7770

 

Pytanie czy jest coś dobrego i czy odczuje różnice? Głośniki w przyszłości wymienię, słuchawki pewnie też.

Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites

na słuchawkach jakiś dużych różnić nie będzie po zakupie karty dźwiękowej. Głównym czynnikiem będzie, to jaki mas słuch. Z pewnością kartę opłaca kupić jeśli w przyszłości będziesz mieć zamiar zmienić słuchawki/głośniki na coś lepszego, w innym przypadku możesz się trochę rozczarować. Twój zintegrowany układ 889 też nie jest zły.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do słuchawek jakoś nie mam pretensji, wiem że są takie a nie inne... co mnie właśnie zaskoczyło po kupnie tej płyty to dźwięk i jakość mikrofonu, chciałbym aby po kupnie dźwiękówki nie było gorzej, ale żeby po zmianie sprzętu było lepiej, również w kwestii mikrofonu, mam wrażliwy słuch ale jeżeli teraz mi nie przeszkadza muzyka to czemu miałoby być inaczej na dedykowanej karcie, więc coś ciekawego polecasz czy może się wstrzymać lub jakieś inne opcje? byle bym miał wciąż ciarki słuchając głośno muzyki :)

Link to post
Share on other sites

jeśli byś chciał poczuć znaczącą różnice i używasz często słuchawek to możnaby polecić wstępnie kupno Superlux HD 681 . Potem pomyśleć o źródle i zmianie głośników w zależności od dalszego budżetu .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się ceną, kiedys hd 201 królował do 100 zł, to jest nowy faworyt (poczułem ogromną różnice przechodząc z hd 205) .

 

To wybierz priorytet :) Jeśli bardziej słuchasz głośników to lepiej uzbieraj jeszcze troche na dobre głośniki. Lepsze źródło obecnym dużo nie da.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Moje zdanie jest takie, poczekaj na porządniejszy sprzęt. Na HD201, owszem trochę się poprawi, ale według mnie nie na tyle, aby można mówić o jakimś odczuwalnym skoku jakościowym po kupnie np. Xonara DG.Mogę się tez mylić, jeśli masz dobry słuch i wychwycisz te drobne niuanse dźwiękowe, bo tez tacy ludzie są.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na słuchawkach jakiś dużych różnić nie będzie po zakupie karty dźwiękowej. Głównym czynnikiem będzie, to jaki mas słuch. Z pewnością kartę opłaca kupić jeśli w przyszłości będziesz mieć zamiar zmienić słuchawki/głośniki na coś lepszego, w innym przypadku możesz się trochę rozczarować. Twój zintegrowany układ 889 też nie jest zły.

 

 

Moje zdanie jest takie, poczekaj na porządniejszy sprzęt. Na HD201, owszem trochę się poprawi, ale według mnie nie na tyle, aby można mówić o jakimś odczuwalnym skoku jakościowym po kupnie np. Xonara DG.Mogę się tez mylić, jeśli masz dobry słuch i wychwycisz te drobne niuanse dźwiękowe, bo tez tacy ludzie są.

 

Tematem integry vs dodatkowa karta dzwiękowa adivix :facepalm: bardzo się mylisz.

 

Na swojej płycie mam Realtek ALC892(krok przed ALC889) + słuchawki RP-HTF295 (Panasonic) nie biorąc na wagę brak wzmacniacza słuchawkowego/moc sygnału to integra brzmi tragicznie dasz się uświadomić z tym faktem czy dalej będziesz się upierał w swoich podanych wypowiedziach.Po przejściu na Xonar DG różnica jest mocna ! Tej różnicy nie odczują ci,co korzystają z zintegrowanej karty dzwiękowej płyt Asusa bo są zbliżone brzmieniowo obecnie do tanich kart xonara,podobnie było na P5Q Deluxe ADI® AD2000B.Biorę pod uwagę płyty ASUS ze średniej i górnej półki.

Wychwycenie tych niuansów o których piszesz można uzyskać dzięki jeszcze lepszym urządzeniom droższym i tak bez końca,tu mu się prędzej przyda dobry słuch kapisz. To tematem słuchawek.

 

 

 

Pytanie czy jest coś dobrego i czy odczuje różnice? Głośniki w przyszłości wymienię, słuchawki pewnie też.

 

Słuchawek nie musisz wymieniać kupno karty dzwiękowej da znaczną poprawę.

Głośniki i Różnica w jakości będzie oparta o klasę sprzętu jaki kupisz.

 

ed.

 

praw adivx co zechcesz mi tam lotto ;)

Link to post
Share on other sites

mam HD201 od ręki wiem jak grają i na 100% wiem, że nie opłaca się do nich kupować karty za 110zł ,owszem za 40-50(Audigy 2) to jeszcze tak. Bardziej odczuwalne zmiany, to barwa dźwięku,w zależności od zintegrowanego układu, za dużo jednak to się w nich nie poprawia, gdy podepniemy pod lepsze karty. A że ty posiadasz Panasonici, to nie wykluczam sensu kupno lepszej dźwiękówki, ale to jest rozmowa na inny temat.Dodam jeszcze na koniec lwses, że nie zrozumiałeś przesłania moich tutaj postów, a mianowicie, aby pieniądze przeznaczyć na lepszy sprzęt grający, bo nie oszukujmy się, że HD201 to mocno przeciętne słuchawki, jak i głośniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...