Skocz do zawartości

EK KIT L360 prosze o opinie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kaziki,

Recommended Posts

Witam ponownie.

 

Chce kupić zestaw do WC, ponieważ nigdy tego wcześniej nie robiłem potrzebuje gotowca np. takiego jak ten- EK KIT L360 łatwego w montażu. Chce schłodzić procesor i pł. główną Asus Formula Maximus V. Od początku roku już o tym myślałem tylko jakoś zdecydować się nie mogłem a w tym momencie zmusiły mnie upały i piekarnik jaki mam w pokoju. Mam za sobą kilka miesięcy czytania na ten temat, oglądania filmów montażowych i wszystkiego co można było znalesc w necie,  wiec jakąś teorie mam tylko praktyki brak. Wiec ostateczne pytanie do Was czy ten zestaw warto kupić czy polecacie coś innego np. co?

Link to post
Share on other sites

Samemu można dobrać oczywiście bardziej 'pod siebie' np. pasujący do preferencji rezerwuar, ale ogólnie zestawy EK są w porządku. Tylko ja bym nie zalewał koncentratem dostarczonym w zestawie, a np. zmieszał 1:1 Petrygo Q z Orlena z destylką, bo ten barwnik od EK potrafi się wytracić i bloki zapchać. 

Link to post
Share on other sites

Używam tego płynu od pół roku - układ wygląda jak nowy. Zwolennikiem takiego "chłodziwa" jest też użytkownik SKEEPER46. Więc nie jestem sam. Miałem kilka(naście) różnych płynów do LC, w tym znane EK czy Feser i oba wymienione po dłuższym czasie zapychały mi bloki. 

 

Petrygo to na dobrą sprawę czysty glikol etylenowy ze środkami zapachowymi i ładnym niebieskim barwnikiem (u mnie na zdjęciu w profilu ładnie widać), który w przeciwieństwie do niektórych nie wytrąca się. Glikol zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i konserwuje układ, dlatego należy go dodać do wody destylowanej.


Można też wlać bez rozcieńczania, ale jest troszkę gęstszy i pompę trzeba bardziej "kręcić". 


Po prostu początkującym użytkownikom LC zawsze polecam Petrygo, bo jest to płyn najbardziej "bezobsługowy". Niektóre płyny wymagają dobierania specjalnych węży (bez tzw. plastyfikatora), inne trzeba często wymieniać, jeszcze inne zupełnie nie nadają się do dłuższego użytkowania (np. Mayhems Aurora), a Petrygo wlejesz raz na rok i masz spokój. A cena... może 7,50 za litr :) 

Link to post
Share on other sites

Zestaw kupiony. Zastosuje się do Twoich rad z Petrygo.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ w zestawie są czarne nieprzezroczyste węże i gdybym chciał je wymienić na takie w których będzie widać płyn to na co muszę zwrócić uwagę przy kupnie tak żeby Petrygo nie rozpuściło tych węży.

Link to post
Share on other sites

To są jedyne węże które rozpuści Ci petrygo:

 

http://wygodny-market.pl/upload/images/products/big/Zelki_weze_1kg882.jpg

 

To zwykły glikol. A węże masterkleera faktycznie będą rozsądną opcją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Z góry wielkie dzięki, wężyki znalazłem i rzeczywiście nie są drogie ale z kupnem ich jeszcze poczekam aż przyjdzie zestaw i  wtedy przemyśle sprawę.

Mam nadzieje że montaż nie nastręczy mi problemów, jak co to jeszcze się odezwę. Jeszcze raz z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...